"Szpital Expert" to nowa wysokospecjalistyczna szpital, która świadczy kompleksowe usługi medyczne z zapewnieniem nowoczesnej i wysokiej jakośc...
Sieć klinik stomatologicznych "Parodent" jest jedną z najbardziej renomowanych i wykwalifikowanych klinik stomatologicznych nie tylko we Lwowie, ale t...

Kliniki we Lwowie

Od ponad 10 lat Ukraina aktywnie rozwija turystykę medyczną w kraju. Przez długi czas liderami w tej dziedzinie były Kijów i Charków, które skupiały wszystkie zaawansowane technologie medyczne i zatrudniały najbardziej doświadczonych lekarzy.

Jednak w ostatnich latach poziom medycyny w kraju pozwolił na stworzenie dwóch kolejnych centrów doskonałości dla turystów medycznych - w Odessie i we Lwowie.

Lwów to prawdziwa turystyczna mekka Ukrainy - tylko w 2019 roku odwiedzi go ponad 2,5 mln turystów. Coraz więcej turystów zaczęło przyjeżdżać do stolicy Galicji w celach leczniczych. Stało się to ogromnym impulsem do przyjęcia programu rozwoju turystyki medycznej w tym regionie.  

W czerwcu 2019 r. we Lwowie po raz pierwszy na Ukrainie powstanie klaster medyczny, w skład którego wejdzie 11 prywatnych klinik, które mają już doświadczenie w leczeniu zagranicznych pacjentów.

Według ekspertów Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy Turystyki Międzynarodowej - Lwów ma wszelkie szanse, by stać się zaawansowanym centrum turystyki medycznej na Ukrainie. Główne dziedziny, którymi już z powodzeniem zajmuje się Lwów, to: reprodukcja, ginekologia, stomatologia, medycyna estetyczna, chirurgia, rehabilitacja i turystyka zdrowotna. Oto obszary, które mogą być najbardziej interesujące dla zagranicznych turystów na Ukrainie.

Klaster zrzesza nie tylko profesjonalistów medycznych, ale także wszystkich operatorów rynku turystycznego, co sprzyja leczeniu w tym regionie i konkurencyjności na międzynarodowym rynku usług medycznych.
Rynek turystyki medycznej rośnie co roku o ponad 20% i obecnie na całym świecie jest ponad 5 milionów turystów medycznych, a wielkość rynku w ujęciu pieniężnym wynosi 10-15 miliardów. Obecnie udział Ukrainy w tym sektorze jest nieznaczny, ale z roku na rok wzrasta, co świadczy o pozytywnym trendzie i zdolności Ukrainy do konkurowania z uznanymi liderami turystyki medycznej na świecie.

Według Ukraińskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej, przed wybuchem pandemii koronawirusa roczna liczba turystów medycznych wynosiła około 65 000. Średni rachunek za jednego pacjenta w ukraińskich klinikach wynosił 2 800 USD.

Niskie koszty leczenia decydują o zainteresowaniu Ukrainą dużej liczby zagranicznych pacjentów, ale warto również wspomnieć, że Lwów ma wiele zalet w porównaniu z innymi ukraińskimi miastami, jeśli chodzi o dostęp do leczenia.

  • Lwów jest jednym z najbardziej malowniczych i turystycznych miast na Ukrainie.
  • Znajduje się on bardzo blisko granic europejskich i bardzo łatwo się do niego dostać.
  • Lwów jest tolerancyjny i przyjazny dla wszystkich narodów, religii i języków.

Obecnie lwowskie kliniki mają bardzo ambitny cel - uczynić Lwów centrum turystyki medycznej w Europie Wschodniej. A warunki wstępne do osiągnięcia tego celu z pewnością istnieją. Oprócz wyżej wymienionych zalet, Lwów oferuje turystom zagranicznym przystępne ceny za wysokiej jakości usługi medyczne, i to bez kolejek.

Wybierając Lwów, pacjenci kierują się przede wszystkim atrakcyjną ceną usług przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

Ceny leczenia na Ukrainie są dość konkurencyjne, nawet w porównaniu z krajami sąsiednimi, np. z Polską, Węgrami i Słowacją: Polska, Węgry i Słowacja.

Innym częstym problemem w europejskich i amerykańskich klinikach jest to, że pacjenci są często zmuszani do oczekiwania w kolejce na niektóre usługi, nawet jeśli są one objęte ubezpieczeniem. Czasami oczekiwanie może trwać od kilku miesięcy do sześciu miesięcy, a nawet dłużej. Z kolei na Ukrainie pacjent może otrzymać tę usługę medyczną już teraz, po niższej cenie, bez konieczności czekania.

Jakość usług medycznych w niektórych dziedzinach, które świadczymy, zdecydowanie nie ustępuje konkurentom z zagranicy, a niekiedy jest nawet wyższa. A jeśli spojrzeć na ranking specjalizacji, to najpopularniejsze z nich to reproduktologia, stomatologia i leczenie porażenia mózgowego.
Lwów staje się coraz bardziej atrakcyjny dla turystyki medycznej. Zdaniem ekspertów, informacje o ukraińskich klinikach cieszą się coraz większym zainteresowaniem za granicą. Jednak około 90% turystów zagranicznych nadal przyjeżdża na Ukrainę za namową przyjaciół lub znajomych. I to jest wspaniałe, ponieważ jest to najlepsza rekomendacja, jaką może wystawić osoba na podstawie swojego osobistego doświadczenia.

Co roku we Lwowie odbywa się około 900 konferencji, a w 2019 r. 147 z nich dotyczyło tematyki medycznej. Takie fora naukowe przyciągają do kraju ekspertów z dziedziny medycyny i zwiększają poziom turystyki medycznej.
Możliwości turystyki medycznej we Lwowie są dość szerokie, nie chodzi tylko o stomatologię czy medycynę reprodukcyjną, ale także o medycynę estetyczną, okulistykę, leczenie komórkami macierzystymi. Mamy już wizję dziedzin, które mogą być rozwijane w przyszłości, w tym chirurgii plastycznej i macierzyństwa zastępczego.

Dzięki rozwojowi połączeń komunikacyjnych, większej liczbie lotów do Lwowa i krótszemu czasowi podróży, wzrasta również liczba turystów i zmienia się ich geografia. Na przykład w 2019 r. odnotowano wzrost liczby turystów z Wielkiej Brytanii.

Oczywiście, Lwów jest szczególnie interesujący dla pacjentów z krajów sąsiednich, takich jak Polska, Słowacja, Białoruś i Węgry.  Szybkie pociągi, dobra opieka medyczna i rekreacja turystyczna.

Przyjeżdżają oni do Lwowa nie tylko po tanie usługi medyczne, ale także po skuteczne leczenie.

Dobitnym przykładem udanej turystyki medycznej jest międzynarodowe centrum rehabilitacji imienia Kozyavkina, do którego obcokrajowcy zaczęli przyjeżdżać już 30 lat temu. Przyjeżdżają tu ze względu na skuteczną, autorską metodę leczenia mózgowego porażenia dziecięcego.
Jak podkreślają pracownicy ośrodka, od 1990 roku do chwili obecnej w klinice leczą się nie tylko pacjenci z Ukrainy, ale także z zagranicy: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i innych krajów europejskich.

Oryginalne metody profesora Kozyavkina są znane na całym świecie. W ciągu ostatnich 30 lat w międzynarodowej klinice leczyło się ponad 70 tysięcy pacjentów z 60 krajów.

Co dwa tygodnie na leczenie przyjeżdża nowy pacjent, około 30% z nich to obcokrajowcy. Mogą to być zarówno Europejczycy, jak i pacjenci z krajów arabskich: Omanu, Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich.
Ośrodek posiada bogate doświadczenie w pracy z pacjentami międzynarodowymi oraz ugruntowaną pozycję na rynku usług.

Pacjentom przyjeżdżającym do Lwowa wiele klinik zapewnia zakwaterowanie na terenie szpitala lub w pobliskim hotelu oraz organizuje wycieczki, podczas których mogą oni zwiedzić miasto i jego okolice.
Czas wolny może być zorganizowany przez szpital, przez UAmedTOURS lub można wybrać się na spacer po mieście we własnym zakresie.

Lwów ma swoje atuty, aby być konkurencyjnym wśród innych miast i krajów zaangażowanych w turystykę medyczną. Według ekspertów, turysta szukający kraju i miasta, do którego chciałby pojechać na leczenie, przede wszystkim chce zaoszczędzić pieniądze, aby zapłacić mniej za leczenie wysokiej jakości, ale otrzymać dobre leczenie. Oceń doświadczenie lekarzy, sprzęt używany przez klinikę, opinie innych pacjentów, a jeśli przy tym wszystkim miasto, w którym będziesz się leczyć, jest także ośrodkiem turystycznym, to jest to tylko dodatkowy atut.

Lwów jest doskonałym miejscem do leczenia i powrotu do zdrowia. Wysoki poziom specjalistów, różnorodność obszarów zabiegowych, doskonała obsługa i niezapomniane wrażenia.