Kobieta w ciąży na wizycie lekarskiej w klinice medycyny reprodukcyjnej "Nadija"
5
Klinika medycyny płodności "Nadia", Kijów
Klinika medycyny płodności "Nadia" została założona w 2006 roku przez lekarzy, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu niepłodności, z wykorzystaniem aktywnych metod technologii reprodukcji. Prowadzących klinikę specjalistów można słusznie nazwać pionierami w tej dziedzinie na Ukrainie. Placówka znajduje się w historycznej części Kijowa - przy Bramie św. Andrzeja, która również zajmuje ważne miejsce...
Sala Kliniki "Expert" Lwów Ukraina
5
Szpital "Ekspert", Lwów
"Szpital Expert" to nowa wysokospecjalistyczna szpital, która świadczy kompleksowe usługi medyczne z zapewnieniem nowoczesnej i wysokiej jakości opieki medycznej w centrum Lwowa. Nasz szpital oferuje nowe standardy leczenia i opieki nad pacjentem w oparciu o nienaganną obsługę i bezpieczeństwo. Naszym celem jest stworzenie nowego wizerunku nowoczesnej medycyny prywatnej we Lwowie poprzez wprowadzenie ujednoliconych standard...
Szyld z nazwą kliniki Kymedical Kijów Ukraina
5
Centrum Medyczne "Kiymedical", Kijów
"KIYMEDICAL" to nowoczesne wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym znajdziesz pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Klinika znajduje się w stolicy Ukrainy, Kijowie, a to daje jej szereg istotnych zalet. Na przykład: Kijów jest centrum wszystkich najnowszych technologii medycznych i to właśnie w tym mieście pojawiają się one jako pierwsze i zaczynają być regularnie stosowane. W stolicy pracuje ogro...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Ginekologia

Na naszej stronie internetowej znajdziesz najlepsze kliniki zajmujące się leczeniem chorób ginekologicznych. A my z kolei zadbamy o to, by pobyt na Ukrainie pozostawił w Państwa pamięci jak najlepsze wspomnienia.

Lekarze Wszyscy lekarze

Borisov Maxim Viktorovich
5
Borisov Maxim Viktorovich, Kijów

Jest praktykującym od ponad dziesięciu lat położnikiem-ginekologiem, który cieszy się doskonałą opinią i setkami pacjentów, którzy otrzymali fachową opiekę.

 

Molchanova Elena Alexandrovna
5
Molchanova Elena Alexandrovna, Kijów

Doświadczony lekarz położnik-ginekolog praktykuje w swojej specjalności od 1997 roku. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym kobiet, prowadzi diagnostykę, profilaktykę i leczenie poronień, ciąż pozamacicznych i zamrożonych, pomaga zapobiegać wadom wrodzonym płodu.

Płachotnaja Oksana Walerjewna
5
Płachotnaja Oksana Walerjewna, Kijów

Od 2006 roku lekarz specjalizuje się w leczeniu niepłodności kobiet za pomocą technik wspomaganego rozrodu; prowadzi diagnostykę, profilaktykę i leczenie zapalnych chorób ginekologicznych, nieprawidłowych ciąż i urazów położniczych.

Ryabenko Elena Pavlovna
5
Ryabenko Elena Pavlovna, Kijów

Położnik-ginekolog z dużym doświadczeniem, działalnością medyczną i naukową, posiada honorowy tytuł "Honorowy lekarz Ukrainy", jest kierownikiem Kliniki Kobiet, jest współautorem monografii i autorem ponad 17 prac naukowych.

Sołowjow Aleksiej Iwanowicz
5
Sołowjow Aleksiej Iwanowicz, Kijów
Kierownik Oddziału Medycyny Płodu
Klinika medycyny płodności "Nadia"

Dr Soloviev jest kierownikiem Oddziału Medycyny Płodowej w Klinice Nadiya, ekspertem w zakresie diagnostyki prenatalnej i medycyny płodowej, w tym chirurgii płodowej, współzałożycielem i liderem Perinatal Fridays Club, założycielem organizacji charytatywnej Fetal Medicine Foundation Ukraine. Wykonuje USG ciąży i inne procedury.

Ginekolodzy zajmują się profilaktyką i leczeniem chorób narządów płciowych, pochwy, macicy i szyjki macicy, jajowodów i jajników. Ginekolodzy monitorują zdrowie reprodukcyjne, prowadzą ciąże i leczą niepłodność.

Serwis Cena Waluta

Aborcja farmakologiczna

75 euro
Aborcja próżniowa 50 euro
Opieka po aborcji 12 euro
Wstępna wizyta ginekologiczna 19 euro
Druga konsultacja 17 euro
Kolposkopia 14 euro
Badanie ultrasonograficzne 15 euro
Biopsja endometrium (pipety, aspiracja) w znieczuleniu miejscowym 33 euro
Ginekologia laparoskopowa od 338 euro
Intymne kształtowanie ciała od 119 euro


Wizyta u ginekologa

Ginekologa odwiedzamy nie tylko w przypadku pojawienia się problemów ginekologicznych. Istotną rolę w jego praktyce odgrywają także czynności profilaktyczne: badania szyjki macicy i wymazy cytologiczne, wykonywane od 21. roku życia pozwalają na wczesne wykrycie zmian rakowych i podejmowanie działań zapobiegawczych. Ginekolog jest w stanie wykryć wirusa brodawczaka ludzkiego i opracować program monitorowania jego powikłań. Może on także zaproponować odpowiednie metody antykoncepcji. W przypadku pojawienia się menopauzy ginekolog dobiera odpowiednią terapię zastępczą.

Częstym problemem, który jest leczony przez ginekologa jest

Ukraina jest jednym z tych krajów, gdzie nie trzeba przechodzić żadnych badań lekarskich, aby dokonać aborcji. Aborcja jest całkowicie legalna i wykonywana zarówno w prywatnych jak i państwowych klinikach.

Na Ukrainie wykonuje się następujące rodzaje aborcji:

Warto zauważyć, że wskaźnik sukcesu każdego z tych rodzajów aborcji jest bliski 100%. Należy również zaznaczyć, że decyzja o przerwaniu ciąży jest prawem każdej kobiety, a im wcześniej zostanie przeprowadzony zabieg, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo jego konsekwencji dla dalszego rodzenia dzieci.

Women's health and the gynecologist

KIEDY I Z JAKIMI OBJAWAMI NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO GINEKOLOGA

Choroby

 • bakteryjne zapalenie pochwy
 • choroby przenoszone drogą płciową
 • zapalenie sromu, zapalenie sromu i pochwy, zapalenie okrężnicy
 • mięśniak macicy i inne nowotwory macicy
 • endometritis
 • endometrioza
 • rak endometrium
 • choroby żeńskiego układu płciowego
 • dysfunkcja jajników, torbiele jajników, apopleksja jajników
 • zaburzenia miesiączkowania (dysmenorrhoea, amenorrhoea, menorrhagia, metrorrhagia itp.).
 • pogłębienie ścian pochwy i macicy, a w konsekwencji nietrzymanie moczu 
 • ciąża pozamaciczna
 • swędzenie pochwy i pachwin, nadwrażliwość łechtaczki.
 • niepłodność

Objawy

 • Ból w okolicy łonowej
 • Ból i swędzenie w pochwie
 • Nietypowe wydzieliny z pochwy
 • krwawienie z pochwy
 • Nieregularne, zbyt rzadkie, obfite lub bolesne miesiączki
 • Ból i dyskomfort podczas stosunku płciowego.
 • Ból, suchość pochwy i uderzenia gorąca w okresie menopauzy.
 • Niemożność zajścia w ciążę po odstawieniu antykoncepcji okres dłuższy niż rok

Wizyta u ginekologa-położnika jest konieczna w następujących sytuacjach:

 • W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych powyżej bolesnych objawów;
 • Dla dobrania odpowiedniej metody antykoncepcji;
 • Jeśli pacjentka chce stosować hormonalną terapię zastępczą w okresie menopauzy, aby utrzymać wysoką jakość życia;
 • Dla zapobiegania rakowi szyjki macicy i innym chorobom ginekologicznym;
 • W przypadku niepłodności;
 • W przypadku podejrzenia ciąży i podczas prowadzenia ciąży.

Wizyta u ginekologa składa się z kilku etapów:

Konsultacja z ginekologiem:

Na początku lekarz zapyta pacjentkę, jaki jest powód wizyty? Lekarz zapozna się z historią choroby - kiedy pojawiły się objawy, jak często występują, czy pacjentka była już wcześniej diagnozowana i leczona.
Wizualne badanie ginekologiczne i badanie dotykowe jest istotnym elementem konsultacji ginekologicznej. Ten intymny proces jest ważnym krokiem diagnostycznym. Wiele chorób można wykryć właśnie za pomocą tej "staroświeckiej" metody. Dla przeprowadzenia prawidłowego badania niezbędne jest zastosowanie neutralnego światła kierunkowego. Podczas badania ginekolog używa jednorazowych instrumentów, które są indywidualnie dobierane w zależności od budowy anatomicznej pacjentki.

Diagnostyka chorób ginekologicznych

Badanie ścian pochwy, a zwłaszcza szyjki macicy, często wymaga użycia urządzenia powiększającego - kolposkopu.
Kolposkop optyczny lub z kamerą pozwala uzyskać dokładmy obraz narządu, powiększony kilkadziesiąt razy, co umożliwia identyfikację bolesnych anomalii, które nie są widoczne gołym okiem.

Wymazy są pobierane ze ścian pochwy i szyjki macicy zarówno do celów diagnostyki długoterminowej, jak i do badań profilaktycznych. Badanie tego materiału pozwala z dużą dokładnością wykryć infekcje przenoszone drogą płciową i ryzyko pojawienia się raka na długo przed pojawieniem się ich objawów. Badanie cytologiczne śluzu jest szczególnie dokładnym sposobem dla wykrycia możliwych zmian nowotworowych. Zalegamy dokonywanie podobnych badań w razie potrzeby. Jeśli podczas badania ginekolog znajdzie podejrzaną masę, za zgodą pacjentki wykona biopsję (mały fragment tkanki do badania histologicznego).
W razie potrzeby, jeśli lekarz podejrzewa, że w jamie macicy rozwija się choroba, może zalecić wykonanie histeroskopii (obejrzenie macicy od wewnątrz przy użyciu specjalnych narzędzi optycznych) i oddzielnego łyżeczkowania diagnostycznego. Badania te są bolesne i przeprowadza się je w znieczuleniu.

Leczenie przez ginekologa

Leczenie może być bardzo różnorodne, w zależności od istoty problemu.
Ginekolodzy wykrywają infekcje i leczą je antybiotykami.
Ginekolodzy mogą przepisywać hormony płciowe (i nie tylko) w przypadku zaburzeń endokrynologicznych, związanych ze sferą seksualną. W leczeniu miejscowym stosuje się maści i czopki.
Ginekolodzy to przede wszystkim chirurdzy - kobiety.
Wszyscy ginekolodzy mogą wykonywać zabiegi i operacje. Zabiegu ambulatoryjne - usuwanie kłykcin kończystych (narośli), łyżeczkowanie diagnostyczne, biopsje. Większość ginekologów w reprezentowanych przez nas klinikach posiada duże doświadczenie w leczeniu szpitalnym oraz w "poważnych" operacjach ginekologicznych.

Gynecology in Ukraine

Opinie naszych klientów

Jesteśmy w ciąży
Mam na imię Nicole i pochodzę z Portland w stanie Oregon. Od 7 lat nie możemy z mężem począć dziecka. Zdiagnozowano u mnie niepłodność i przepisano mi kosztowne leczenie. Moja przyjaciółka pochodzi z Ukrainy i kiedy powiedziałam jej o problemach z ubezpieczeniem zdrowotnym, poradziła mi, żebym pojechała do Kijowa i tam się leczyła. Myśleliśmy z mężem, że to szaleństwo. Ale po kilku tygodniach zdecydowaliśmy się. Skontaktowałam się z Dmitrijem, który po zapoznaniu się z moją diagnozą zaproponował kilka możliwości klinik. Wybraliśmy klinikę Grischenko. Nasza lekarka Elena była bardzo miła i taktowna. To były trudne dni. Testy, badania. Byliśmy z mężem zmęczeni, ale to nie było na darmo. Nie mogliśmy przejść przez cały proces leczenia, musieliśmy wrócić do domu. Lekarze spotkali się z nami i dostosowali niektóre zabiegi do naszych możliwości. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale dosłownie pół roku później udało nam się zajść w ciążę. Dziękuję.
add_circle
Fertility clinic V.I. Gryshchenko
person
Nicole Coleman (Portland, Oregon)
We're pregnant
My name is Nicole and I am from Portland, Oregon. My husband and I have been unable to conceive for 7 years. I was diagnosed with infertility and prescribed expensive treatments. My friend is from Ukraine and when I told her about the problems with health insurance coverage, she advised me to go to Kiev and get treatment there. My husband and I thought it was crazy. But after a couple of weeks we made up our minds. I contacted Dmitriy and he suggested several options for clinics after learning about my diagnosis. We chose Grischenko clinic. Our doctor Elena was very nice and tactful. Those were difficult days. Tests, examinations. My husband and I were tired, but it was not for nothing. We could not go through the whole course of treatment, we had to go home. The doctors met us and adjusted some of the procedures to our abilities. We flew home exhausted, but literally six months later we were able to get pregnant. Thank you.
add_circle
Fertility clinic V.I. Gryshchenko
person
Nicole Coleman (Portland, Oregon)

Artykuły

Po raz pierwszy od 2012 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała i uruchomiła nowe kompendium wytycznych dotyczących zabiegów aborcyjnych i ich...
IMPLANT - CO TO JEST? Implant antykoncepcyjny to mały, elastyczny pręcik z tworzywa sztucznego, który umieszcza się pod skórą w górnej...
Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet na świecie. Pomimo jego powszechności, wiele kobiet nadal nie wie, jakie objawy po...
Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Jakie problemy mogą spotkać cudzoziemców na Ukrainie? W ciągu ostatnich pięciu lat ukraińskie matki zastępcze urodziły cudzoziemcom ponad 4000 dzieci...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...