Sala Centrum Okulistycznego Nowyj Zir w Kijowie
5
Centrum Okulistyczne "Novy Zir", Kijów
"Nowyj Zir" to jedna z największych struktur oftalmologicznych na Ukrainie, która wchłonęła wszystkie najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. To 7 nowoczesnych ośrodków, które są gotowe świadczyć usługi najwyższej jakości od diagnostyki wzroku do rozwiązania najbardziej skomplikowanych problemów leczenia chorób oczu. Główną osobliwością ośrodków "Nowyj Zir" jest profesjonal...
Fasada budynku Kliniki Ophthalmica w Charkowie
5
Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica", Charków
"Ophthalmica" to międzynarodowe centrum doskonałości w dziedzinie technologii okulistycznych. Jest to jedyny na Ukrainie ośrodek dla osób z problemami wzroku, w którym połączono podstawowe zasady jakości i skuteczności medycyny: Lekarze. Nasi lekarze corocznie uczestniczą w zaawansowanych szkoleniach i stażach zagranicznych, zdobywając nowe doświadczenia teoretyczne i praktyczne. Najnowocześniejszy i wielofunkcyjny s...
Przyjęcie w Centrum Okulistycznym "Nowyj Zir" w Charkowie
5
Centra okulistyczne "Novy Zir" w Charkowie, Charków
Centrum Okulistyczne "Novy Zir" w Charkowie rozpoczęło swoją pracę w 2010 roku.   Dziś nasze centrum oftalmologiczne w Charkowie oferuje Państwu prawie wszystkie nowoczesne rodzaje diagnostyki i leczenia chorób oczu. Schemat leczenia jest zindywidualizowany, a jakość usług jest regulowana przez europejskie protokoły. Korekcja laserowa jest przeprowadzana na najnowocześniejszym urządzeniu laserowym EX500 (Alcon, USA). &nbs...
Centrum Medyczne Docart Charków Ukraina
5
Centrum Medyczne "Dokart", Charków
Medical Center «Dokart» jest jedną z najbardziej popularnych i kwalifikowanych klinik w Charkowie, Ukraina. Od momentu powstania w 2015 roku klinika ugruntowała swoją pozycję jako instytucja, która zapewnia pacjentom wysokiej jakości opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Zawsze odpowiedzialnie podchodzimy do doboru personelu w naszym centrum, a każdy pracownik powinien wykazywać się przynajmniej trzema cechami: profesjonal...
Wizyta u oftalmologa w Excimer Clinic Odessa
5
Centrum oftalmologiczne "Excimer" w Odessie, Odessa
Centrum Oczu "Excimer" jest nowoczesną kliniką z wysoko wykwalifikowanymi lekarzami, najnowocześniejszym sprzętem i chęcią pomocy każdemu. Tysiące wdzięcznych pacjentów, setki przeprowadzonych operacji i niezliczona liczba osób, których życie stało się lepsze dzięki naszym lekarzom!
Recepcja w Centrum Excimer Eye w Kijowie
5
Centrum Okulistyki "Excimer", Kijów
"Excimer" Eye Clinic w Kijowie jest uznanym liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie usług okulistycznych na Ukrainie. Od 1999 roku klinika wprowadza do ukraińskiej medycyny międzynarodowe standardy okulistyki oraz promuje troskliwe i uważne podejście do leczenia jednego z najcenniejszych darów - wzroku. Centrum Korekcji Oka "Excimer" dąży do osiągnięcia jak najlepszych efektów, czyli zachowania pr...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Okulistyka

Oftalmologia na Ukrainie rozwija się w szybkim tempie. Wprowadza się coraz więcej nowoczesnych i innowacyjnych metod diagnozowania złożonych chorób narządu wzroku, opracowuje się skuteczne terapie. W klinikach okulistycznych stosuje się laserowe metody korekcji ostrości wzroku, praktykuje się częściową lub całkowitą protetykę gałki ocznej.

Okulistyka na Ukrainie

Główne powody, dla których warto szukać pomocy u specjalisty, to:

 • procesy zapalne narządu wzroku;
 • urazy urazowe;
 • myopia;
 • katarakta;
 • jaskra.
 • jaskra.

Symptomy

Objawy kliniczne chorób oczu są różnorodne. Należy szukać pomocy w klinice nowoczesnej okulistyki, gdy występują:Badanie oka u okulisty

 • wrażenie obecności ciała obcego lub małych ziaren piasku na błonie śluzowej oka;
 •  zawężenie pola widzenia;
 • zwiększone ciśnienie w gałce ocznej;
 • bolesność w gałce ocznej;
 • gorączka, migotanie, błyskawice lub mgła przed oczami;
 • zaczerwienienie spojówek;
 • podwójne widzenie;
 • zmiany w kształcie, średnicy, asymetrii źrenic;
 • obrzęk;
 • zmniejszenie ostrości widzenia;
 • ropna wydzielina z oka.

Diagnostyka

Najlepszą diagnostykę, jaką może zaoferować klinika oftalmologiczna, przeprowadzają doświadczeni specjaliści za pomocą sprzętu high-tech produkcji krajowej i zagranicznej. Każde centrum oftalmologii wybiera dla pacjenta z patologią narządu wzroku indywidualną taktykę badania, która zależy od dolegliwości i obejmuje:

 • Standardową ocenę ostrości wzroku, badanie dna oka i pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego.
 •  Optyczna koherentna tomografia - ultranowoczesna metoda badania, która daje możliwość oceny stanu siatkówki i nerwu wzrokowego. 3.
 • Aberrometria - służy do diagnozowania krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz rodzaju zmian krzywizny soczewki występujących przy astygmatyzmie.
 •  Biomikroskopia ultradźwiękowa - innowacyjna metoda badania, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do oceny stanu struktur oka: soczewki, rogówki, tęczówki, mięśni rzęskowych, nerwu wzrokowego.
 • Dopplerografia naczyń siatkówki - badanie przepływu krwi w tętnicy środkowej siatkówki i jej małych odgałęzieniach.
 • Perymetria komputerowa - ocena pola widzenia, które może być zmienione przez jaskrę, choroby dystroficzne siatkówki, zanik nerwu wzrokowego.

Leczenie

Klinika Okulistyki oferuje pełen zakres usług medycznych, które pozwalają pacjentom przywrócić widzenie, poprawić odpływ płynu wewnątrzgałkowego, zapobiec dalszemu odwarstwieniu komórek, a także zlikwidować defekty kosmetyczne w obrębie gałki ocznej.

 • Do korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i rogówki stosuje się techniki laserowe. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, atraumatyczny, szybki i trwale eliminuje konieczność noszenia soczewek lub okularów. Wiązki laserowe są wykorzystywane do niszczenia bloków wewnątrzgałkowych, które zakłócają normalny odpływ płynu w jaskrze. Interwencja chirurgiczna normalizuje ciśnienie wewnątrzgałkowe i zmniejsza procesy degeneracyjne w siatkówce.
 • Zabieg mikrochirurgiczny jest wykonywany w przypadku zaćmy, w celu usunięcia krystalicznej soczewki i wszczepienia jej protezy, co nie powoduje dyskomfortu u pacjenta i nie wymaga długiego okresu rehabilitacji.
 • Cross-linking to połączony zabieg terapeutyczny i laserowy na rogówce, stymulujący tworzenie włókien kolagenowych i blokujący rozwój keratoconus. Obecnie metoda ta jest jedną z najlepszych opcji, jakie kliniki okulistyczne mogą zaoferować w leczeniu tej choroby.
 • Operacje plastyczne są z powodzeniem przeprowadzane w przypadku opadających górnych powiek i zeza u dzieci.

Leczenie zaburzeń wzroku na Ukrainie to niezawodny sposób, aby raz na zawsze odzyskać zdolność widzenia, zapomnieć o okularach i bolesnych uczuciach. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć najlepszą dla Ciebie klinikę okulistyczną.

Terapia widzenia na Ukrainie

Lekarze Wszyscy lekarze

Ganysh Alla Viktorovna
5
Ganysh Alla Viktorovna, Charków
Kierownik działu diagnostycznego. Okulista najwyższej kategorii.
Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica"

Kierownik oddziału diagnostycznego. Lekarz okulista najwyższej kategorii

Doświadczenie zawodowe: 24 lata

Perekupko Larisa Ivanovna
5
Perekupko Larisa Ivanovna, Odessa
Wiodący chirurg refrakcyjny, okulista najwyższej kategorii
Centrum oftalmologiczne "Excimer" w Odessie

Wiodący specjalista Oddziału Chirurgii Refrakcyjnej, okulista najwyższej kategorii, specjalista korekcji kontaktowej.

Parkhomenko Oleg Georgiewicz
5
Parkhomenko Oleg Georgiewicz, Kijów
 • Kandydat nauk medycznych
 • Najlepszy lekarz
 • Członek Amerykańskiej Akademii Okulistycznej (AAO)
 • Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Refrakcji (ESCPS)

Specjalizacja:

 • Chirurgia zaćmy
 • Chirurgia jaskry
 • Retinologia

Doświadczenie zawodowe - 15 lat.

Zavalniuk Natalia Anatolievna
5
Zavalniuk Natalia Anatolievna, Charków
Lekarz w dziale laserowych metod leczenia. Okulista najwyższej kategorii
Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica"

Lekarz na oddziale terapii laserowych. Okulista najwyższej kategorii

Okres pracy: 23 lata

 

Varga Elena Yurievna
5
Varga Elena Yurievna, Kijów
Główny specjalista w dziedzinie pediatrii, starszy okulista
Centrum Okulistyki "Excimer"

Wiodący specjalista oddziału pediatrycznego, okulista najwyższej kategorii, członek Stowarzyszenia Dziecięcych Okulistów Ukrainy "ADOU", specjalista w leczeniu ortokeratologicznym.

FAQ więcej

Kliniki znajdujące się w naszym katalogu zostały wybrane na podstawie najwyższego możliwego poziomu usług, najnowocześniejszego wyposażenia oraz opinii niezależnych lekarzy.

Staraliśmy się wybierać hotele w dogodnych lokalizacjach, tak aby łatwo było dostać się na lotnisko lub do kliniki. Jednak najważniejszym czynnikiem był oczywiście komfort i najwyższy poziom obsługi.

Na Ukrainie znajduje się wiele ośrodków leczenia chorób przewlekłych, w których można się leczyć. Okres leczenia wynosi od dwóch do czterech tygodni. Dziedziny leczenia obejmują osteopatię, gastroenterologię, choroby ogólnoustrojowe (w tym u dzieci), kardiologię i wiele innych.

 

Opinie naszych klientów

Lekarz jasno wyjaśnił mi sytuację
Chcę wyrazić moją szczerą wdzięczność lekarzowi za jego kompetencje, profesjonalizm i życzliwość. Lekarz jasno wyjaśnił mi sytuację, operacja (laser) zakończyła się sukcesem, a powrót do zdrowia jest szybki. Komunikacja jest komfortowa, co jest dla mnie bardzo ważne. Dziękuję pozostałym pracownikom kliniki za zrozumienie i troskę o pacjentów. Każdy wyraźnie wypełnia swoje obowiązki, jest przyjazny i energiczny. Wrażenie z całej kliniki jest jak najlepsze (organizacja, wygoda, czystość i porządek).
Ophthalmology Center "Excimer"
Villads Olesen (Randers, Dania)
Thx to You
I want to thank the staff at uamedtours for their excellent service. I was asked to write a review, so I am writing it. At first I was afraid to go from Antwerpen to a country where there is a war and they say that it is in complete disrepair. I was assured that this does not correspond to the truth. I decided to take the risk, the purpose of the trip - medical care, and no barriers at the border at the airport. I flew to Boryspil, was met by Dmitry and took me to Kiev to the pre-agreed hotel. He took care of all organizational matters. I arrived in the morning and had time in the afternoon for an appointment at the clinic. My companion waited for me there and after the appointment he drove me to my hotel. He left me a telephone with a possibility to call him in Ukraine and if it was necessary. After the treatment at the clinic all that was left was to fly home.
Ophthalmology Center "Excimer"
Elise Peeters (Belgium)
The doctor clearly explained the situation to me
I want to express my sincere gratitude to the doctor for his competence, professionalism and goodwill. The doctor clearly explained the situation to me, the operation (laser) was successful and the recovery is fast. Communication is comfortable, which is very important to me. Thanks to other clinic staff for understanding and caring for patients. Everyone clearly fulfills their duties, friendly and energetic. The impression of the whole clinic is the best (organization, convenience, cleanliness and order).
Ophthalmology Center "Excimer"
Villads Olesen (Randers, Denmark)
It could have been better
I flew to Kiev for vision treatment at the Novy Zir Clinic. We discussed everything in advance with the girl Olga. I was met at the airport and escorted to the hotel, I don't even remember the name, but not a bad budget option. The hospital was literally just a few steps away. Therefore there was no problem. The problem was the language. The doctor spoke mediocre English, and if it were not for the receptionist I am not sure that we understood each other. I had to call Olga and solve this issue, because I was promised that the doctor speaks perfect English. At my next appointment I was met by Mr. Parkhomenko who continued my treatment. Three days later I was operated on for my glaucoma. Although I hoped to do without it, but the doctor convinced me. I recovered at home, but I really feel better. Had it not been for the incident with my first doctor, I would have said everything was fine, but now I have to check and recheck the work of the staff. Keep that in mind!
Novy Zir
Jacob (Toronto, Canada)

Artykuły

Dziś chcielibyśmy porozmawiać o chirurgii oka, a konkretnie o blefaroplastyce lub operacji powiek, i odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań. Wiel...
LASIK (laser keratomileusis in situ) laserowa korekcja wzroku jest najczęściej wykonywaną laserową operacją oczu w leczeniu krótkowzroczności, nadwzroczn...
Na każdym etapie zapalenia trzustki lekarze zabraniają spożywania cytryny, wody cytrynowej w jakiejkolwiek postaci ze względu na wysokie stężenie kwasów,...