Klinika Medhair w Istambule, Turcja
5
Klinika «Medhair», Stambuł
"Medhair" Klinika jest jedną z najlepszych klinik przeszczepu włosów w Stambule, a być może w całej Turcji. Trudno to sobie wyobrazić, ale od ponad dekady nasz zespół robi wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić ludziom pewność siebie i zdrowo wyglądające włosy. Wiele osób, które nie doświadczyły łysienia, nie potrafi zrozumieć, jak trudna może być ta przypadłość. Słowa nie są w stanie oddać rozpac...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  20090 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  5340 zł
 • Przeszczep włosów afro
  6620 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE Sapphire. All Inclusive
  11110 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE
  8120 zł
Klinika Estethica w Istambule
4
Klinika "Estethica", Stambuł
Klinika «Estethica» powstała jako jedno z centrów doskonałości w świadczeniu usług medycznych w zakresie korekty problemów estetycznych i poprawy ogólnego wyglądu kobiet i mężczyzn. Klinika «Estethica» powstała jako jedno z centrów doskonałości w świadczeniu usług medycznych w zakresie problemów estetycznych i poprawy ogólnego wyglądu kobiet i mężczyzn. W dzisiejszym świecie...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów PERCUTANEOUS
  5980 zł
 • Bezbolesne przeszczepy i przeszczepy nieogolonych włosów
  7050 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  5980 zł
 • Mezoterapia włosów
  410 zł
 • Przeszczep brwi, wąsów i brody
  5980 zł
British Estetik Clinic
4
"British Estetik" Clinic, Stambuł
«British Estetik health group» – to wspólne przedsięwzięcie dwóch krajów i światowych ekspertów w dziedzinie urody i estetyki. Brytyjscy i tureccy eksperci połączyli swoje wysiłki w celu stworzenia szeroko zakrojonego centrum medycznego, które świadczyłoby wszystkie niezbędne usługi w celu poprawy estetyki, piękna i symetrii ludzkiej twarzy i ciała. Założyciele i lekarze «British Estet...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (2000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  11110 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  5550 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (3000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  9400 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (do 5000+ przeszczepów)
  12390 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  12390 zł
Pokój w HospitalXP w Stambule, Turcja
5
Klinika "HospitalXP", Stambuł
"HospitalXP" to multidyscyplinarne centrum, które łączy wszystkie dziedziny medycyny w celu poprawy wyglądu, zdrowia i samopoczucia. Jeśli szukasz światowej klasy standardów w chirurgii plastycznej i transplantacji włosów, Stambuł i HospitalXP to najlepszy wybór. Wartości "HospitalXP" Profesjonalizm. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów SAPPHİRE 1 sesja
  9400 zł
 • Przeszczep włosów DHI 1 sesja
  9400 zł
 • Przeszczep włosów FUE 1 sesja
  9400 zł
 • Zestaw konserwacyjny (6 miesięcy)
  3200 zł

Jak organizujemy podróż medyczną?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Przeszczep włosów w Stambule: ceny i najlepsze kliniki

Jakie metody przeszczepu włosów są dostępne w klinikach w Stambule?

Przeszczepianie włosów metodą FUE

Klasyczna i najtańsza metoda przeszczepu włosów. Lekarz kontroluje pole operacyjne za pomocą specjalnej soczewki powiększającej. Za pomocą przypominającego skalpel instrumentu z zaokrąglonym ostrzem specjalista wydobywa kolejno kompleks mieszków włosowych/mieszańców i przenosi je do pojemnika wypełnionego pożywką. Przeszczepy są następnie przenoszone na obszar implantu i wszczepiane w skórę jeden po drugim.

FUT-transplantacja

Optymalna opcja dla rozległych przeszczepów. Przeszczepy z okolicy dawcy nie są wyjmowane pojedynczo, lecz w jednym bloku i od razu przenoszone na miejsce przeszczepu. Transplantacja bloku folikularnego umożliwia szybkie zamknięcie rozległych ubytków i może być stosowana w leczeniu zarówno klasycznych postaci łysienia, jak i uszkodzeń linii włosów.

Przeszczep DHI przy użyciu pióra Choi 

Jedna z najbardziej przyjaznych dla pacjenta technik. Włosy nie są golone, jak w przypadku innych metod przeszczepu, ale są pobierane z nienaruszoną cebulką. Szybkie pobranie niezmienionych przeszczepów jest możliwe dzięki zastosowaniu Choi Pen. Jest to automatyczne narzędzie przypominające pióro, które pobiera jednorazowo 1-3 przeszczepy włosów i równie szybko przenosi je do otwartych kanałów w celu przeszczepu.

Przeszczepianie włosów metodą V-Sapphire

Najmniej traumatyczna metoda przeszczepu włosów. Jego część robocza ma ostrze w kształcie litery V. Ze względu na kształt ostrza, skalpel jest znacznie delikatniejszy w wyciąganiu przeszczepów do transplantacji i mniej traumatyczny dla skóry. Okres rekonwalescencji po przeszczepie V-Sapphire jest znacznie krótszy niż w przypadku innych technik. 


Przeszczep włosów dla kobiet w Stambule wykonywany jest przy użyciu podobnych technik. Aby dowiedzieć się, która metoda przeszczepu jest dla Ciebie odpowiednia - zostaw zapytanie w formularzu opinii. Konsultant UAMEDTOURS skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe z niezbędnymi informacjami. 

W jakich przypadkach należy stosować każdą z metod

Wybór metody zależy od indywidualnego wywiadu klinicznego pacjenta, stanu ogólnego, rodzaju łysienia oraz ograniczeń budżetowych. Na wstępnej konsultacji lekarz zaproponuje najlepszą metodę przeszczepu i odpowie na pytania, np. ile przeszczepów potrzeba do przeszczepu włosów czy po ilu dniach będzie można myć włosy po zabiegu.

Przed i po przeszczepie włosów w IstambuleSkąd lekarze biorą włosy do zabiegu i w jakie miejsca można je przeszczepić?

Miejsca dawcze dla przeszczepu włosów obejmują tył szyi, tył głowy i niektóre inne obszary ciała. W przypadku przeszczepu wąsów lub brody miejscem dawczym jest część twarzy z największym skupiskiem mieszków włosowych.

Jak wygląda przeszczep włosów w Stambule? Opis procedury w podziale na dni.

Trasa podróży turysty medycznego wygląda następująco:
Pierwszy dzień: transfer do kliniki, wstępna konsultacja z lekarzem, sporządzenie planu diagnozy i wybór taktyki przeszczepu włosów.

Drugi dzień: rutynowa diagnostyka (w razie potrzeby), przygotowanie do zabiegu i wykonanie samego zabiegu.

Trzeci dzień: badanie lekarskie, ocena obszarów przeszczepu.
Czwarty lub piąty dzień: badanie kontrolne i wypis pod warunkiem, że stan ogólny pacjenta jest zadowalający.

Ważne: Długość pobytu zwiększy się, jeśli wymagana będzie szersza diagnostyka lub jeśli stan pacjenta po zabiegu wzbudzi niepokój lekarza prowadzącego. 

Co ważne jest, aby pacjent wiedział o zabiegu?  

Jak obliczyć liczbę przeszczepów, które należy przeszczepić?

Optymalną liczbę przeszczepów (kompleks mieszków włosowych + sam włos) oblicza chirurg plastyczny na podstawie wzoru: 10-25 przeszczepów na centymetr kwadratowy skóry w obszarze łysienia. Od tej liczby zależy średni koszt zabiegu.

Czy konieczne jest powtórzenie zabiegu przeszczepu włosów?

Nie, w większości przypadków transplantacja włosów nie jest konieczna. Wysoka przeżywalność przeszczepów po autotransplantacji jest jednym z plusów przeszczepu włosów w Stambule. Należy jednak pamiętać, że w przypadku złożonych postaci łysienia, przeszczepów włosów na blizny oraz nieprzestrzegania norm okresu rekonwalescencji istnieje duże ryzyko odrzucenia przeszczepu i konieczności ponownego przeszczepu.

Jakie są alternatywy dla przeszczepu włosów?

Równie skuteczna procedura przywracania gęstości włosów obecnie nie istnieje. Niektóre postacie łysienia można leczyć zachowawczo - na przykład poprzez podskórne i śródskórne mikrowstrzyknięcia mezokutalne. 

Jednak nie zawsze można przewidzieć wynik alternatywnych terapii łysienia, a konieczność przeprowadzenia kursu leczenia jest często droższa niż standardowy zabieg przeszczepu. 

Pakiety i ceny za przeszczep włosów w StambulePrzeszczep włosów w Stambule Turcja

Ceny przeszczepów włosów w Stambule różnią się w zależności od kliniki. Na koszt wpływa rodzaj przeszczepu, cena za zabieg oraz wysokość kosztów dodatkowych. 

Ale z UAMEDTOURS masz świetną okazję, by zaoszczędzić kilka tysięcy na całkowitych kosztach. Wystarczy skorzystać z pakietu "cena pakietu"! 

Co to jest cena pakietu i co zawiera?

Od transferów z lotniska po kulturalne zwiedzanie Stambułu, cena pakietu obejmuje wszystko, czego możesz potrzebować. Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić w swoim przypadku - zostaw swoje zapytanie w formularzu opinii!

Najczęściej zadawane pytania przez pacjentów międzynarodowych

Co wpływa na koszt przeszczepu?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest obszar łysienia. Liczba przeszczepów potrzebnych do transplantacji jest obliczana na podstawie stosunku 10-25 przeszczepów na cm2 obszaru interwencji.
Na koszt wpływa również rodzaj zabiegu, znieczulenie i konieczność rehabilitacji.

Wydatki powiązane (ubezpieczenie, zakwaterowanie poza kliniką, wyżywienie itp.) również pośrednio wpływają na koszt zabiegu.

Jakie innowacyjne techniki są dostępne w Stambule?

Lokalne kliniki dysponują najnowocześniejszym sprzętem i doświadczonymi chirurgami plastycznymi. Każdy specjalista może mieć swoją unikalną technikę wykonywania przeszczepów, która może być uznana za innowacyjną.

Jak długo trzeba przebywać w kraju?

Średnia długość pobytu w Turcji przy przeszczepie włosów waha się od 2 do 5 dni. Długość pobytu zależy od rodzaju przeszczepu włosów, stanu ogólnego pacjenta po zabiegu oraz konieczności rehabilitacji.
 

Lekarze Wszyscy lekarze

Gulsum Gencoglan
5
Gulsum Gencoglan, Stambuł
Dermatolog, trycholog
Klinika «Medhair»

Doświadczony i kompetentny lekarz zajmujący się przeszczepami włosów o dowolnej złożoności.

 •         Przeszczep włosów
 •         Starzenie się skóry i dermatologia kosmetyczna
 •         Chirurgia dermatologiczna, choroby i chirurgia paznokci
 •         Alergie dermatologiczne, zapalne choroby skóry, takie jak łuszczyca
 •         Rak skóry
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (5000 przeszczepów). All inclusive. Basic
  10680 zł
 • Przeszczep włosów (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  20090 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (2350 przeszczepów). All inclusive. Standard
  8970 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE Sapphire. All Inclusive
  10680 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (5000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  15390 zł
Dilara Tuysuz
5
Dilara Tuysuz, Stambuł
Dermatolog
Klinika "Estethica"

Tytuł licencjata: Yeditepe University School of Medicine.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  3840 zł
 • Mezoterapia włosów
  410 zł
Emin Gul
5
Emin Gul, Stambuł
Specjalista w dziedzinie transplantacji włosów
Klinika "Estethica"

Tytuł licencjata: Wydział Medycyny, Uniwersytet w Istambule.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów PERCUTANEOUS
  5980 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  4480 zł
 • Bezbolesne przeszczepy i przeszczepy nieogolonych włosów
  7050 zł
 • Mezoterapia włosów
  410 zł
 • Przeszczep brwi, wąsów i brody
  5980 zł
Hikmet Yıldırım
5
Hikmet Yıldırım, Stambuł
Chirurg rekonstrukcyjny i estetyczny
Klinika "HospitalXP"

Chirurg rekonstrukcyjny i estetyczny

Wysoko wykwalifikowany chirurg plastyczny i estetyczny z rozległym doświadczeniem w chirurgii medycznej. Udowodniony sukces w koordynacji z zespołami multidyscyplinarnymi w celu osiągnięcia celów estetycznych.

Vedat Tosun
5
Vedat Tosun, Stambuł
Dermatolog, trycholog
Klinika «Medhair»

Jeden z założycieli kliniki MedHair w Stambule, która od ponad 10 lat wykonuje przeszczepy włosów o dowolnej złożoności.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE
  8120 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (4500 przeszczepów). All inclusive. Standard
  10260 zł
 • Program przeszczepu włosów FUE Sapphire
  8970 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (3000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  9830 zł

O czym myślisz, kiedy myślisz o Stambule? Tętniące życiem wschodnie miasto z wielowiekową historią? Mieszanka tradycyjnej kultury i nowoczesnego tempa życia? A może nowoczesny ośrodek turystyki medycznej?

Według Stowarzyszenia Turystyki Medycznej, tysiące zagranicznych pacjentów odwiedza Stambuł każdego roku. Doskonałe ceny, dobrze rozwinięta infrastruktura, bogata oferta klinik, możliwość połączenia wizyty u lekarza z wakacjami kulturalnymi: nie można sobie wyobrazić lepszych warunków do zadbania o zdrowie i urodę.

Najpopularniejszym zabiegiem w Stambule w 2021 roku jest... przeszczep włosów!
W poniższym artykule wyjaśnimy wszystkie niuanse tej procedury i odpowiemy na najczęstsze pytania turystów medycznych. 

Dlaczego najlepiej jest wykonać zabieg w Stambule?

Stambuł to prawdziwe serce turystyki medycznej w Turcji. Spośród innych miast, turyści medyczni wybierają Stambuł z następujących powodów:

 • Duży wybór klinik;
 • Szeroki zakres cenowy;
 • Dobrze rozwinięta infrastruktura;
 • Możliwość połączenia leczenia z wypoczynkiem;
 • Wielojęzyczne środowisko dla łatwej komunikacji z personelem.

Aby dowiedzieć się więcej o klinikach w Stambule, zostaw zapytanie w formularzu opinii. Konsultant wróci do Ciebie tak szybko, jak to możliwe, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, takie jak "ile kosztuje przeszczep włosów w Stambule?".

Artykuły

Podróż do Turcji w celu przeszczepu włosów może być zarówno ekscytująca, jak i radosna. Jako jedna z najlepszych destynacji dla niedrogich...
Jednym z najbardziej palących problemów ludzkości jest stopniowe pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia naszej populacji, co prowadzi do powstawan...
Przeszczep włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Według ISHRS (International Society of Hair Restorat...