Ciało ludzkie zawiera takie narządy, jak kości, mózg, serce i narządy rozrodcze. Podstawowe komórki, które dają początek wszystkim różnym komórkom w tych organach, nazywane są komórkami macierzystymi. Jednym z typów komórek macierzystych jest żeńskie jajo zapłodnione przez męski plemnik. Ta pojedyncza komórka, zwana zygotą, jest pierwszą komórką rozwijającego się człowieka; nazywana jest również placenty.

W laboratorium zarodkowe komórki macierzyste pozyskuje się z resztek embrionów powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro, procedury, która pomaga kobietom zajść w ciążę.

rodzaje komórek macierzystych

Innym rodzajem komórek macierzystych są dorosłe komórki macierzyste, których małe grupy znajdują się w niektórych narządach, np. w skórze, po urodzeniu i w wieku dorosłym.

Dorosłe komórki macierzyste są multipotencjalne, co oznacza, że mogą rozwinąć się tylko w kilka różnych typów komórek związanych z narządem, w którym się znajdują. Na przykład w skórze znajduje się niewielka liczba dorosłych komórek macierzystych, które mogą się dzielić, tworząc nowe dorosłe komórki macierzyste skóry. Mogą też stać się bardziej wyspecjalizowanymi komórkami skóry, zastępując te, które zostały utracone w wyniku starzenia się lub uszkodzenia komórek.

W laboratorium naukowcy mogą teraz sprawić, by nieregularna komórka ciała, taka jak komórka skóry, zmieniła się w pluripotentną komórkę macierzystą.

Podobnie jak embrionalne komórki macierzyste, indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste mogą stać się dowolnym typem komórek w organizmie.

Komórki macierzyste na Ukrainie. O Instytucie Terapii Komórkowej (w Kijowie)

W 2003 roku w Kijowie został założony Instytut Terapii Komórkowej. Klinika Instytutu Terapii Komórkowej cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej. Jest to jedyna klinika w Europie, która posiada państwowy status rejestracji, a także certyfikat i członkostwo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu. Instytut posiada dwie nowoczesne kliniki w Kijowie. W naszych klinikach oferujemy indywidualną opiekę i wsparcie. Do dyspozycji pacjentów jest 30 komfortowych pokoi typu standard i deluxe, zaplecze socjalne z prywatnymi gabinetami zabiegowymi, salon kosmetyczny, siłownia i restauracja.

Dla każdego pacjenta opracowywany jest indywidualny program terapii z wykorzystaniem najnowszego sprzętu diagnostycznego i wiodących na świecie technologii medycznych. Przyjmujemy i leczymy pacjentów z całego świata. Nasi lekarze są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie medycyny regeneracyjnej.

Każdy pacjent jest leczony w naszym ośrodku.

goog cells stem cell clinic in Kiev Ukraine

Wyjątkowym atutem Instytutu Terapii Komórkowej jest jego własna licencja. Kriobank jest najnowocześniejszy i zapewnia pełny cykl przetwarzania, w tym przetwarzanie ekstrakcyjne, badania kriokonserwacyjne i wytwarzanie komórek macierzystych, przy czym wszystkie procesy są zgodne z międzynarodowymi wymogami GMP i GLP. Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w badaniach i stosowaniu komórek macierzystych Instytut Terapii Komórkowej pomaga w opracowywaniu metod leczenia różnych chorób. Wykorzystanie technologii komórkowych, które pomogły przywrócić zdrowie w najtrudniejszych sytuacjach politycznych.

Programy kliniki obejmują terapię przeciwstarzeniową. Jego głównym celem jest skuteczne zapobieganie procesom starzenia się. W terapii przeciwstarzeniowej programy zabiegowe są realizowane z wykorzystaniem roztworów biologicznie czynnych, w tym eliksiru życia - ekstraktu z łożyska. Nasza strefa wellness z bogatą ofertą zabiegów spa zapewni pełny relaks, a w trakcie terapii i rehabilitacji napełni ciało nową witalnością i zdrowiem. Profesjonalni trenerzy fitness opracują program fizjoterapii, który przywróci ciału witalność i poprawi samopoczucie. Zwracamy szczególną uwagę na zdrowie i odżywianie naszych pacjentów: indywidualne plany żywieniowe uwzględniające ich potrzeby. Wszystkie życzenia naszych pacjentów będą uzupełnieniem ich pobytu w klinice.

Personel medyczny i usługowy zapewnia najlepszą możliwą opiekę i dba o to, aby pobyt w klinice był jak najbardziej komfortowy.

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
0 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...
Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Komercyjny lub altruistyczny Udział cudzoziemców w pr...