5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Konsultacje online ze specjalistą ds. reprodukcji
  50 zł
 • Macierzyństwo zastępcze
  166680 zł
 • Zostań surogatką
  51950 zł
 • Zostań dawczynią oocytów (komórek jajowych)
  4190 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  9450 zł
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Konsultacja reprodukcyjna (kompleksowa konsultacja z wiodącym specjalistą ds. reprodukcji, genetykiem, ginekologiem-endokrynologiem, embriologiem itp.)
  380 zł
 • Podstawowa konsultacja przez specjalistę ds. reprodukcji N. V. Vladykina
  160 zł
 • Powtórna konsultacja ze specjalistą ds. reprodukcji N. V. Vladykina
  120 zł
 • Podstawowa konsultacja specjalisty ds. reprodukcji najwyższej kategorii
  80 zł
 • Konsultacja online ze specjalistą ds. reprodukcji najwyższej kategorii podstawowej
  80 zł
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Pierwsza konsultacja z reproduktorem
  50 zł
 • Kompleksowe "Pierwsze spotkanie" (wstępna konsultacja ze specjalistą ds. rozrodu z USG)
  70 zł
 • Powtórna konsultacja ze specjalistą ds. reprodukcji
  40 zł
 • Konsultacje online ze specjalistą ds. reprodukcji
  50 zł
 • Podstawowa konsultacja ginekologiczna
  50 zł
Fasada budynku ARTKLINIK we Lwowie na Ukrainie
5
Klinika rozrodczości "ARTKLINIK", Lwów
«ARTKLINIK» – to nie tylko centrum medyczne, to laboratorium badawcze zdrowia reprodukcyjnego, w którym zaawansowane technologie łączą się z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów. Znajdująca się we Lwowie klinika pomaga parom z całej Ukrainy i zagranicy przezwyciężyć problemy reprodukcyjne i mieć dziecko.
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Pierwsza konsultacja z reproduktorem
  230 zł
 • Konsultacje online ze specjalistą ds. reprodukcji
  230 zł
 • Podstawowa konsultacja specjalisty ds. reprodukcji najwyższej kategorii
  250 zł
 • Konsultacja specjalisty rozrodu + USG narządów miednicy mniejszej
  380 zł
 • Pilna konsultacja po punkcji komórek jajowych + USG miednicy
  380 zł
Lekarze w klinice alternatywnej we Lwowie na Ukrainie
5
Klinika reprodukcji ludzkiej "Alternatywa", Lwów
Klinika Rozrodu Człowieka "Alternatywa" – lider w świadczeniu wysokiej jakości usług medycznych we Lwowie. Nasz zespół jest jednym z niewielu, który zajmuje się problemami reprodukcyjnymi kompleksowo, co pozwala nam wykrywać i leczyć znacznie większą liczbę chorób. Nasze podejście do medycyny opiera się na najbardziej zaawansowanych metodach diagnostyki i leczenia, w tym wykorzystaniu najnowocześniejszych p...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Standardowe IVF+ICSI z użyciem własnych komórek jajowych
  10820 zł
 • Program dawstwa komórek jajowych min
  18180 zł
 • Program dawstwa komórek jajowych stand
  23370 zł
 • Program łączony (własny cykl IVF + dawstwo mrożonych komórek jajowych)
  30300 zł
 • Program podwójnego dawstwa: Dawstwo komórek jajowych i nasienia
  20340 zł

Jak organizujemy podróż medyczną?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Medycyna płodności - pierwsza konsultacja

Każda para, która po raz pierwszy udaje się do reproduktora, chce natychmiast uzyskać odpowiedzi na tysiąc ważnych dla niej pytań:

Reproduktolog

 • Jaka terapia będzie skuteczna w naszym przypadku?
 • Jak długo będzie trwało leczenie, na ile będzie skuteczne?
 • Co zrobimy, jeśli zaproponowane metody nie pomogą rozwiązać naszego problemu?
 • Ile będzie kosztował pełen zakres procedur medycznych?

Niestety, rzeczywistość jest taka, że często lekarz nie jest w stanie udzielić dokładnych odpowiedzi nawet po kilku miesiącach komunikacji z parą, przeprowadzeniu licznych badań dodatkowych i terapii. I nie zależy to od profesjonalizmu lekarza.

Wyniki stosowania ART zależą tylko w 50% od lekarza. I można być pewnym, że zrobi on wszystko, co w jego mocy, aby jego wiedza, wysiłek i doświadczenie zaowocowały sukcesem. Jednak na pozostałe 50% składają się czynniki, na które współczesna medycyna nie ma wpływu. Dlatego para, która rozpoczyna swoją trudną i długą drogę do długo oczekiwanego dziecka, powinna wierzyć nie tylko w swojego lekarza, ale także w siebie i być przekonana, że chce urodzić zdrowe dziecko.

Wspólna decyzja pary

Niezwykle ważne jest, aby przyszli rodzice wspólnie podjęli decyzję o potrzebie leczenia niepłodności. Jeśli taką decyzję podejmuje tylko jedno z partnerów, a drugie robi wszystko, co do niego należy, ale nie dąży do pozytywnego wyniku, to lekarz może śmiało powiedzieć, że prawdopodobieństwo sukcesu jest znacznie mniejsze.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do ART należy omówić wszystko z partnerem, ocenić wady i zalety i podjąć decyzję wspólnie.

"Najlepszy” wiek do IVF

Zwykle pierwsza wizyta u reproduktora następuje po częstych, czasem wieloletnich wizytach u ginekologa lub urologa, podczas których próbuje się rozwiązać istniejący problem za pomocą prostszych i mniej kosztownych metod. Reproduktolog jest postrzegany jako instancja ostatniej szansy - konsultuje się go, gdy lekarz prowadzący nie jest w stanie pomóc parze w zajściu w ciążę. Jest to uzasadnione, jeśli kobieta ma nie więcej niż 33-35 lat - wtedy ma czas na czekanie i eksperymentowanie.

Takie warunki pozwalają przypuszczać, że normalny okres od pojawienia się pragnienia zajścia w ciążę do samego zajścia w ciążę może wynosić od jednego miesiąca do jednego roku. Jednak w przypadku kobiet w wieku 33-35 lat każdy miesiąc opóźnienia znacznie zmniejsza szanse na zajście w ciążę, nawet przy zastosowaniu technologii wspomagających, dlatego jeśli ciąża nie pojawi się w ciągu sześciu miesięcy, zaleca się konsultację ze specjalistą w dziedzinie rozrodu.

Czy oboje muszą przyjść obowiązkowo?

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na konsultację do reprodukcjonisty, najlepiej jest pójść do lekarza z partnerem. Specyfika metod medycyny reprodukcyjnej polega na tym, że niezależnie od problemu, procedury lecznicze przeprowadzane są dla obojga partnerów, nawet jeśli para jest niepłodna wyłącznie z powodu czynnika męskiego lub żeńskiego. Ponadto wizyta u reproduktora jest bardzo poważnym krokiem dla pary, dlatego dobrze będzie, jeśli partnerzy podejmą ten krok wspólnie.

Większość par jest bardzo zaniepokojona przed pierwszą wizytą u reproduktologa. Niektórzy pacjenci, którzy przychodzą na pierwszą wizytę, odczuwają praktycznie euforyczne uczucie, ponieważ sami uznali istnienie problemu i rozpoczęli drogę do jego rozwiązania. Długie oczekiwanie na ciążę (śledzenie cyklu, mierzenie temperatury i “planowany seks”) odchodzi w przeszłość i wreszcie rozmawiają ze specjalistą, który pomoże im spełnić marzenie. Dla innych strach przed oczekiwaniem na werdykt lekarza jest tak wielki, że przyćmiewa wszystkie inne uczucia.

Parents-to-be at an appointment with a fertility doctor

Co będzie się działo podczas pierwszej konsultacji z lekarzem reproduktorem?

Zwykle podczas pierwszej konsultacji lekarz reproduktolog zadaje następujące pytania:

 • o choroby, na które chorują lub chorowali partnerzy;
 • możliwe ciąże i poronienia partnera;
 • wyniki badań ginekologicznych i urologicznych.

Bądźcie również gotowi odpowiedzieć na bardzo intymne pytania dotyczące waszego życia seksualnego, relacji między partnerami, pewności obojga partnerów co do chęci posiadania dzieci.

Większość z tych pytań może wydawać się niezręczna, niekomfortowa, nieistotna z punktu widzenia istniejącego problemu. Jednak żaden lekarz nie będzie pytał o więcej niż to, co jest naprawdę potrzebne do postawienia diagnozy i uzyskania pełnego obrazu sytuacji. Lekarz nie ma za zadanie wprawiać pacjentów w zakłopotanie swoimi pytaniami. Podobnie jak pacjenci nie muszą mówić lekarzowi więcej, niż są skłonni powiedzieć.

Dlaczego pierwsza konsultacja trwa ponad godzinę?

Pytania, które należy zadać na wizycie u lekarza zajmującego się leczeniem niepłodnościZadaniem specjalisty podczas pierwszej konsultacji jest również jak najbardziej szczegółowe udzielenie odpowiedzi na pytania nurtujące przyszłych rodziców, a także próba rozwiania wszelkich wątpliwości. Nie należy sądzić, że po pierwszej rozmowie będzie wiadomo, dlaczego wasza para ma problem z niepłodnością, jakie czynniki ją powodują.

Z dużym prawdopodobieństwem badania, które już wykonaliście, nie wystarczą do postawienia diagnozy: lekarz przepisze dodatkowe badania, badanie ultrasonograficzne i poprosi partnera o przyjście na drugą konsultację w określonym dniu cyklu w celu wykonania dodatkowych procedur. Przygotuj się na to, że przed rozpoczęciem leczenia może upłynąć jeszcze trochę czasu, konieczne będą również dodatkowe wizyty u specjalisty.

Jeżeli rozpoznanie niepłodności zostało postawione i jej przyczyny są jasno ustalone, to w wyniku pierwszej rozmowy można oczekiwać jasnego planu leczenia, w którym zostanie określony harmonogram i koszty wszystkich proponowanych procedur.

Uważaj, że te informacje mogą ulec zmianie w trakcie procesu leczenia - ostateczne daty i liczby mogą okazać się inne, co jest związane przede wszystkim z indywidualnymi zmianami, które stale zachodzą w Twoim organizmie.

Dobrze rozpoczęte znaczy w połowie zrobione

W związku z tym wyniki medyczne pierwszej rozmowy można nazwać jedynie wstępnymi, dlatego ważniejsze są wyniki psychologiczne. Leki, techniki, doświadczenie lekarza, problemy medyczne pacjenta stanowią tylko 50% sukcesu w leczeniu niepłodnych par. Kolejne 50% to nastawienie pary do sukcesu i jej psychologiczna gotowość do zaufania lekarzowi. Jeśli nie ma wiary w pozytywny wynik i zaufania do lekarza, nie ma sukcesu. Najlepsze prognozy pozostają niezrealizowane, jeśli pacjent boi się lekarza, nie wierzy mu, nie wierzy swojemu partnerowi, nie wierzy, że pierwsza próba zakończy się sukcesem.

Uda Ci się!

Różne pary przychodzą do nas z zupełnie innymi problemami. Niestety, czasami już po pierwszej wizycie możemy z całą pewnością stwierdzić, że z tą parą się nie uda, nawet jeśli parametry medyczne są w idealnym porządku.

Nie uda się, ponieważ nie ma zaufania, nie ma kontaktu, nie działa czynnik ludzki. Z drugiej strony ci, nawet z minimalnymi medycznymi szansami na sukces, dają wiarę w pozytywne zakończenie ich przypadku. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, i może nie za pierwszym podejściem, ale wszystko się uda, ponieważ ich pragnienie posiadania dzieci może pokonać wszelkie przeszkody medyczne.
 

Rodzice i noworodek

Lekarze Wszyscy lekarze

Gryszczenko Nikolay Grigorievich
5
Gryszczenko Nikolay Grigorievich, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Gryszczenko Nikolay Grigorievich poświęca swoją działalność badawczą i praktyczną problemom zdrowia reprodukcyjnego. Wybór ten jest uwarunkowany chęcią kontynuacji dzieła czterech pokoleń położników-ginekologów dynastii medycznej rodziny Gryszczenków, dzieła wybitnego naukowca Walentego Iwanowicza Gryszczenki.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Badania kontrolne przed IVF
  1510 zł
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  950 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  10710 zł
 • Diagnostyka fertiloskopii
  1380 zł
 • Mikro TESE
  3260 zł
Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Laparoskopia, histerektomia
  2740 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (witryfikowanych)
  4130 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (świeże)
  6620 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3630 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  4710 zł
Kiseleva Marina Nikolaevna
5
Kiseleva Marina Nikolaevna, Charków
Główny lekarz oddziału zaporoskiego, położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz USG.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, niepowodzeń ciążowych, chorób ginekologicznych. Diagnostyka ultrasonograficzna żeńskich narządów płciowych.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  7850 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  10150 zł
 • Kolpopoeza otrzewnej miednicy z pomocą laparoskopu
  1960 zł
 • Laparotomia ekstyrpacja macicy (większa złożoność)
  3260 zł
 • Waginoplastyka
  1960 zł
Rosliakova Natalia Aleksandrowna
5
Rosliakova Natalia Aleksandrowna, Charków
Lekarz najwyższej kategorii w specjalności "Położnictwo i ginekologia", specjalista diagnostyki ultrasonograficznej.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Główny lekarz oddziału w Połtawie. Członek Stowarzyszenia Medycyny Reprodukcyjnej Ukrainy. Doświadczenie w praktyce od 1999 roku.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Mikro TESE
  3260 zł
 • Diagnostyka fertiloskopii
  1380 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  10710 zł
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  950 zł
 • Badania kontrolne przed IVF
  1510 zł
Galina Andriejewna Pietrowa
5
Galina Andriejewna Pietrowa, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktolog, ginekolog-endokrynolog.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, endokrynologia ginekologiczna, leczenie zachowawcze wszystkich rodzajów chorób narządów płciowych kobiety, histeroskopia.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Waginoplastyka
  1960 zł
 • Laparotomia ekstyrpacja macicy (większa złożoność)
  3260 zł
 • Kolpopoeza otrzewnej miednicy z pomocą laparoskopu
  1960 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  10150 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  7850 zł

Opinie naszych klientów

Владыкина - бриллиант!
Как только узнали про проблему, так сразу и к Владыкиной. Наталья Владимировна - это не врач, а волшебница! Подход у нее такой личный, словно ты единственный пациент. С нами сидела, все разжевала, какие шаги будем предпринимать. И вот, спустя пару месяцев лечения - положительный результат. Не верилось, глазам своим! Скажу так, если бы не она, то и счастья нашего сейчас не было бы. Владыкина - это шанс, который должен быть у каждой пары с такой проблемой. Рекомендую от всей души!
Валерия (NY, USA)

Artykuły

Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...
Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Komercyjny lub altruistyczny Udział cudzoziemców w pr...
Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład...
Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Dlaczego obcokrajowcy wybierają Ukrainę do programów macierzyństwa zastępczego?  W ostatnich latach ukraińskie matki zastępcze urodziły ponad 6...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...