5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Medycyna płodności - pierwsza konsultacja

Każda para, która po raz pierwszy udaje się do reproduktora, chce natychmiast uzyskać odpowiedzi na tysiąc ważnych dla niej pytań:

Reproduktolog

  • Jaka terapia będzie skuteczna w naszym przypadku?
  • Jak długo będzie trwało leczenie, na ile będzie skuteczne?
  • Co zrobimy, jeśli zaproponowane metody nie pomogą rozwiązać naszego problemu?
  • Ile będzie kosztował pełen zakres procedur medycznych?

Niestety, rzeczywistość jest taka, że często lekarz nie jest w stanie udzielić dokładnych odpowiedzi nawet po kilku miesiącach komunikacji z parą, przeprowadzeniu licznych badań dodatkowych i terapii. I nie zależy to od profesjonalizmu lekarza.

Wyniki stosowania ART zależą tylko w 50% od lekarza. I można być pewnym, że zrobi on wszystko, co w jego mocy, aby jego wiedza, wysiłek i doświadczenie zaowocowały sukcesem. Jednak na pozostałe 50% składają się czynniki, na które współczesna medycyna nie ma wpływu. Dlatego para, która rozpoczyna swoją trudną i długą drogę do długo oczekiwanego dziecka, powinna wierzyć nie tylko w swojego lekarza, ale także w siebie i być przekonana, że chce urodzić zdrowe dziecko.

Wspólna decyzja pary

Niezwykle ważne jest, aby przyszli rodzice wspólnie podjęli decyzję o potrzebie leczenia niepłodności. Jeśli taką decyzję podejmuje tylko jedno z partnerów, a drugie robi wszystko, co do niego należy, ale nie dąży do pozytywnego wyniku, to lekarz może śmiało powiedzieć, że prawdopodobieństwo sukcesu jest znacznie mniejsze.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do ART należy omówić wszystko z partnerem, ocenić wady i zalety i podjąć decyzję wspólnie.

"Najlepszy” wiek do IVF

Zwykle pierwsza wizyta u reproduktora następuje po częstych, czasem wieloletnich wizytach u ginekologa lub urologa, podczas których próbuje się rozwiązać istniejący problem za pomocą prostszych i mniej kosztownych metod. Reproduktolog jest postrzegany jako instancja ostatniej szansy - konsultuje się go, gdy lekarz prowadzący nie jest w stanie pomóc parze w zajściu w ciążę. Jest to uzasadnione, jeśli kobieta ma nie więcej niż 33-35 lat - wtedy ma czas na czekanie i eksperymentowanie.

Takie warunki pozwalają przypuszczać, że normalny okres od pojawienia się pragnienia zajścia w ciążę do samego zajścia w ciążę może wynosić od jednego miesiąca do jednego roku. Jednak w przypadku kobiet w wieku 33-35 lat każdy miesiąc opóźnienia znacznie zmniejsza szanse na zajście w ciążę, nawet przy zastosowaniu technologii wspomagających, dlatego jeśli ciąża nie pojawi się w ciągu sześciu miesięcy, zaleca się konsultację ze specjalistą w dziedzinie rozrodu.

Czy oboje muszą przyjść obowiązkowo?

Jeśli po raz pierwszy wybierasz się na konsultację do reprodukcjonisty, najlepiej jest pójść do lekarza z partnerem. Specyfika metod medycyny reprodukcyjnej polega na tym, że niezależnie od problemu, procedury lecznicze przeprowadzane są dla obojga partnerów, nawet jeśli para jest niepłodna wyłącznie z powodu czynnika męskiego lub żeńskiego. Ponadto wizyta u reproduktora jest bardzo poważnym krokiem dla pary, dlatego dobrze będzie, jeśli partnerzy podejmą ten krok wspólnie.

Większość par jest bardzo zaniepokojona przed pierwszą wizytą u reproduktologa. Niektórzy pacjenci, którzy przychodzą na pierwszą wizytę, odczuwają praktycznie euforyczne uczucie, ponieważ sami uznali istnienie problemu i rozpoczęli drogę do jego rozwiązania. Długie oczekiwanie na ciążę (śledzenie cyklu, mierzenie temperatury i “planowany seks”) odchodzi w przeszłość i wreszcie rozmawiają ze specjalistą, który pomoże im spełnić marzenie. Dla innych strach przed oczekiwaniem na werdykt lekarza jest tak wielki, że przyćmiewa wszystkie inne uczucia.

Parents-to-be at an appointment with a fertility doctor

Co będzie się działo podczas pierwszej konsultacji z lekarzem reproduktorem?

Zwykle podczas pierwszej konsultacji lekarz reproduktolog zadaje następujące pytania:

  • o choroby, na które chorują lub chorowali partnerzy;
  • możliwe ciąże i poronienia partnera;
  • wyniki badań ginekologicznych i urologicznych.

Bądźcie również gotowi odpowiedzieć na bardzo intymne pytania dotyczące waszego życia seksualnego, relacji między partnerami, pewności obojga partnerów co do chęci posiadania dzieci.

Większość z tych pytań może wydawać się niezręczna, niekomfortowa, nieistotna z punktu widzenia istniejącego problemu. Jednak żaden lekarz nie będzie pytał o więcej niż to, co jest naprawdę potrzebne do postawienia diagnozy i uzyskania pełnego obrazu sytuacji. Lekarz nie ma za zadanie wprawiać pacjentów w zakłopotanie swoimi pytaniami. Podobnie jak pacjenci nie muszą mówić lekarzowi więcej, niż są skłonni powiedzieć.

Dlaczego pierwsza konsultacja trwa ponad godzinę?

Pytania, które należy zadać na wizycie u lekarza zajmującego się leczeniem niepłodnościZadaniem specjalisty podczas pierwszej konsultacji jest również jak najbardziej szczegółowe udzielenie odpowiedzi na pytania nurtujące przyszłych rodziców, a także próba rozwiania wszelkich wątpliwości. Nie należy sądzić, że po pierwszej rozmowie będzie wiadomo, dlaczego wasza para ma problem z niepłodnością, jakie czynniki ją powodują.

Z dużym prawdopodobieństwem badania, które już wykonaliście, nie wystarczą do postawienia diagnozy: lekarz przepisze dodatkowe badania, badanie ultrasonograficzne i poprosi partnera o przyjście na drugą konsultację w określonym dniu cyklu w celu wykonania dodatkowych procedur. Przygotuj się na to, że przed rozpoczęciem leczenia może upłynąć jeszcze trochę czasu, konieczne będą również dodatkowe wizyty u specjalisty.

Jeżeli rozpoznanie niepłodności zostało postawione i jej przyczyny są jasno ustalone, to w wyniku pierwszej rozmowy można oczekiwać jasnego planu leczenia, w którym zostanie określony harmonogram i koszty wszystkich proponowanych procedur.

Uważaj, że te informacje mogą ulec zmianie w trakcie procesu leczenia - ostateczne daty i liczby mogą okazać się inne, co jest związane przede wszystkim z indywidualnymi zmianami, które stale zachodzą w Twoim organizmie.

Dobrze rozpoczęte znaczy w połowie zrobione

W związku z tym wyniki medyczne pierwszej rozmowy można nazwać jedynie wstępnymi, dlatego ważniejsze są wyniki psychologiczne. Leki, techniki, doświadczenie lekarza, problemy medyczne pacjenta stanowią tylko 50% sukcesu w leczeniu niepłodnych par. Kolejne 50% to nastawienie pary do sukcesu i jej psychologiczna gotowość do zaufania lekarzowi. Jeśli nie ma wiary w pozytywny wynik i zaufania do lekarza, nie ma sukcesu. Najlepsze prognozy pozostają niezrealizowane, jeśli pacjent boi się lekarza, nie wierzy mu, nie wierzy swojemu partnerowi, nie wierzy, że pierwsza próba zakończy się sukcesem.

Uda Ci się!

Różne pary przychodzą do nas z zupełnie innymi problemami. Niestety, czasami już po pierwszej wizycie możemy z całą pewnością stwierdzić, że z tą parą się nie uda, nawet jeśli parametry medyczne są w idealnym porządku.

Nie uda się, ponieważ nie ma zaufania, nie ma kontaktu, nie działa czynnik ludzki. Z drugiej strony ci, nawet z minimalnymi medycznymi szansami na sukces, dają wiarę w pozytywne zakończenie ich przypadku. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, i może nie za pierwszym podejściem, ale wszystko się uda, ponieważ ich pragnienie posiadania dzieci może pokonać wszelkie przeszkody medyczne.
 

Rodzice i noworodek

Lekarze Wszyscy lekarze

Gryszczenko Nikolay Grigorievich
5
Gryszczenko Nikolay Grigorievich, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Gryszczenko Nikolay Grigorievich poświęca swoją działalność badawczą i praktyczną problemom zdrowia reprodukcyjnego. Wybór ten jest uwarunkowany chęcią kontynuacji dzieła czterech pokoleń położników-ginekologów dynastii medycznej rodziny Gryszczenków, dzieła wybitnego naukowca Walentego Iwanowicza Gryszczenki.

Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

Kiseleva Marina Nikolaevna
5
Kiseleva Marina Nikolaevna, Charków
Główny lekarz oddziału zaporoskiego, położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz USG.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, niepowodzeń ciążowych, chorób ginekologicznych. Diagnostyka ultrasonograficzna żeńskich narządów płciowych.

Rosliakova Natalia Aleksandrowna
5
Rosliakova Natalia Aleksandrowna, Charków
Lekarz najwyższej kategorii w specjalności "Położnictwo i ginekologia", specjalista diagnostyki ultrasonograficznej.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Główny lekarz oddziału w Połtawie. Członek Stowarzyszenia Medycyny Reprodukcyjnej Ukrainy. Doświadczenie w praktyce od 1999 roku.

Galina Andriejewna Pietrowa
5
Galina Andriejewna Pietrowa, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktolog, ginekolog-endokrynolog.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, endokrynologia ginekologiczna, leczenie zachowawcze wszystkich rodzajów chorób narządów płciowych kobiety, histeroskopia.

Artykuły

Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład...
Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Jakie problemy mogą spotkać cudzoziemców na Ukrainie? W ciągu ostatnich pięciu lat ukraińskie matki zastępcze urodziły cudzoziemcom ponad 4000 dzieci...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...