Nowoczesne biuro w Misto Dent w Charkowie Ukraina
5
"Misto Dent" stomatologia, Charków
"Misto Dent" to dosłownie wiodąca stomatologia w Charkowie, geograficznie położona w dogodnej części miasta. Zaledwie kilka minut od stacji metra Botanicheskiy Sad znajdziesz nowoczesne centrum biznesowe z kliniką stomatologiczną, w której możesz uzyskać kompleksową konsultację i poddać się niezbędnym zabiegom medycznym.
Lekarze stomatolodzy Elite Denta Kharkov Ukraina
5
Stomatologia "Elite Denta", Charków
ELITE DENTA Stomatologia to nie tylko zestaw usług dla pacjentów w różnym wieku. To komfortowa i przytulna, niemal domowa atmosfera, pełna uwagi, troski i zrozumienia. Jesteśmy przyzwyczajeni do zwracania uwagi na każdy szczegół, dlatego oprócz wysokiej klasy specjalistów i sprzętu, zawsze zwracamy uwagę na atmosferę: uprzejmy personel, przyjemna muzyka i filiżanka pachnącej herbaty lub kawy pomogą umilić każ...
Ochraniacz na zęby Silk Stomatologia Charków Ukraina
5
Centrum Stomatologiczne "Silk", Charków
Każdy klient jest zawsze mile widziany, mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Stomatologicznym Silk będzie zapamiętana tylko w pozytywny sposób! Staramy się we wszystkim sprostać potrzebom naszych klientów, np. w razie potrzeby wykonamy leczenie stomatologiczne w znieczuleniu. Posiadamy zespół wielospecjalistycznych specjalistów, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym, pracujemy na ates...
Zespół w DGclinic Dental Center
5
Centrum Stomatologiczne "DGclinic", Charków
Centrum Stomatologii Nowoczesnej dr Dmitrija i Julii Grizodub to piękne uśmiechy, doskonałe zdrowie zębów, a co za tym idzie całego ciała! Nowoczesny sprzęt, najnowsze technologie i materiały, profesjonalizm lekarzy, a także komfortowe otoczenie zapewniają naszym gościom wysokiej jakości leczenie w optymalnych cenach, dobry nastrój i poczucie opieki. Przytulna, rodzinna stomatologia z miłą i łatwą atmosferą od naszej rodziny j...
Główny lekarz Klinika Stomatologiczna Granddent
5
Klinika stomatologiczna "Granddent", Odessa
"Granddent" Dental Clinic to kompleksowe podejście do leczenia i opieki stomatologicznej. Klinika najwyższej klasy, z prawdziwymi profesjonalistami, indywidualnym podejściem do każdego klienta i najnowocześniejszym sprzętem. Dbamy o naszych klientów i dajemy im olśniewające uśmiechy!
Recepcja stomatologii Your Dentist w Odessie
5
Stomatologia "Your Dentist", Odessa
Stomatologia "Your Dental" działa z powodzeniem od 2017 roku. Mamy doświadczenie w pracy ze wszystkimi kategoriami ludności oraz turystami zagranicznymi. Dążymy do zachowania najwyższych europejskich standardów jakości i stworzenia najbardziej komfortowych warunków dla każdego z naszych pacjentów.

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Zakładanie licówek

Stomatologia na Ukrainie jest jedną z najbardziej popularnych dziedzin turystyki medycznej. Każdego roku tysiące osób odwiedza nasze kliniki stomatologiczne w celu wykonania implantów dentystycznych, koron, wypełnień, pełnego leczenia, korekty zgryzu lub usług z zakresu stomatologii estetycznej.
Ta ostatnia opcja staje się coraz bardziej popularna. Dziś porozmawiamy o takim zabiegu, jak założenie licówek.
Licówki to cienkie płytki umieszczane na zewnętrznej stronie zęba. Pomagają one skorygować kształt, kolor zęba, poprawić drobne wady wzroku i stworzyć idealny hollywoodzki uśmiech.
Jeśli ktoś powie Ci, że licówki to nowość i że są one nowością w nowoczesnej stomatologii, nie wierz mi: to mrzonka. Licówki po raz pierwszy pojawiły się w latach 80. ubiegłego wieku, ale były stosowane wyłącznie w filmach i przez celebrytów. A dopiero teraz zyskały powszechną popularność wśród zwykłych ludzi. I to dobrze. Ponieważ dentyści z dobrych klinik mieli czas, aby opanować tę technologię do perfekcji, co oznacza, że na pewno będziesz zadowolony z efektu.

W ukraińskich klinikach montuje się dwa rodzaje licówek:

 •     Kompozytowe. Są one wykonane z organicznej żywicy fotoutwardzalnej z mikrocząsteczkami szklanymi lub ceramicznymi.
 •     Ceramiczne. Mogą być wykonane z porcelany, ceramiki szklano-ceramicznej lub ceramiki z tlenku cyrkonu.

Lekarze Wszyscy lekarze

Hasanova Ainura Balabekovna
5
Hasanova Ainura Balabekovna, Charków
Ortodonta Stomatolog
"Misto Dent" stomatologia

Absolwent Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Charkowie, specjalizujący się w stomatologii ogólnej i ortodoncji.

 

Rogov Alexey Alekseevich
5
Rogov Alexey Alekseevich, Charków

Alexey Rogov jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej Misto Dent. Jest dentystą-wolontariuszem w ogólnoukraińskim projekcie TriZub Dental.

Glushenko Anna Romanovna
5
Glushenko Anna Romanovna, Charków

Anna Romanovna Glushchenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Marina Sergeevna Bondarenko
5
Marina Sergeevna Bondarenko, Charków

Marina Bondarenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Bobylev Oleg Olegovich
5
Bobylev Oleg Olegovich, Odessa

Oleg Olegovich Bobylev specjalizuje się w stomatologii ortopedycznej. Lekarz ten wykonuje następujące zabiegi: leczenie endodontyczne, odbudowę artystyczną i protetykę. Zajmuje się leczeniem różnych powikłań próchnicy.

Porównajmy te dwa rodzaje licówek:

  Kompozyt Ceramiczny
Czas produkcji Dzień do góry Do jednego miesiąca
Gdzie są wykonywane Bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym przez lekarza dentystę W laboratorium przez technika dentystycznego
Usuwanie szkliwa z zębów Tak Tak
Wybór odcienia Ma ograniczenia Może być idealnie dopasowany
Zmiana koloru Tak Nie
Opieka specjalna Nie Nie
Delikatna pielęgnacja Tak Tak
Trwałość 5-7 lat 10-20 lat
Cena za 1 sztukę Od 25 EUR Od 190 EUR
Odwracalność procesu Nie Nie

Jak widać z tabeli, licówki ceramiczne są trwalsze, mniej podatne na zmiany, bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie kosztują znacznie więcej i trzeba na nie czekać od dwóch tygodni do miesiąca. Zrozummy, dlaczego istnieje tak znacząca różnica w czasie zakładania licówek.

Umieszczanie licówek

Licówki kompozytowe nakłada się podczas jednej lub co najwyżej dwóch wizyt u stomatologa. Lekarz usuwa z zęba cienką warstwę szkliwa i natychmiast nakłada warstwowo materiał kompozytowy, susząc każdą warstwę lampą. I to wszystko - licówki są gotowe.

W przypadku ceramicznych odpowiedników wszystko jest nieco bardziej skomplikowane. Proces ich zakładania przebiega w kilku etapach:

 •     Lekarz usuwa szkliwo zęba, wykonuje wycisk i zakłada licówki tymczasowe.
 •     Tworzy się trójwymiarowy model przyszłego uśmiechu, omawia się go z pacjentem i w razie potrzeby wprowadza poprawki.
 •     Wykonanie licówek przez technika dentystycznego.
 •     Dopasowanie, a jeśli nie ma uwag - instalacja.

Oczywiście należy pamiętać, że przed założeniem licówek pacjent musi zostać zbadany i poddany leczeniu, ponieważ jego zęby muszą być całkowicie zdrowe.

Lumineers

Licówki mogą zmienić Twój uśmiech nie do poznania, ale mają jedną istotną wadę. Proces ich nakładania jest nieodwracalny.
Nie można po prostu zdjąć licówek i żyć dalej bez nich. Szkliwo Twoich zębów jest uszkodzone i wymaga ochrony. Będziesz zmuszony do dalszego korzystania z nakładek lub do odbudowy swoich zębów.
Jeśli pragnienie hollywoodzkiego uśmiechu jest nieodparte, a Ty nie jesteś gotowy na uszkodzenie swoich zębów, pomocne mogą okazać się licówki lumineer.

Mają one dwie główne zalety:

 •     Lumineers mają grubość nie większą niż 0,2 mm.
 •     Ich niewielka grubość pozwala zachować szkliwo na zębie, a one same będą wyglądać tak naturalnie, jak to tylko możliwe:
 •     Niska wytrzymałość. Trudno wymagać jej od płytki o takiej grubości.
 •     Wysoka cena. W przybliżeniu od 220 euro za sztukę.
 •     Tylko składnik estetyczny. Ze względu na swoją grubość licówki nie mogą ukryć wad zębów i są stosowane do niewielkiej korekty uśmiechu.

Przyjrzyjmy się teraz wskazaniom i przeciwwskazaniom do zakładania licówek.

Wskazania Przeciwwskazania

 

 •  Przestrzenie międzyzębowe
 •     Nieregularny kształt zębów
 •     Uszkodzenie szkliwa
 •     Zmiana koloru szkliwa
 •     Niewielkie problemy ze zgryzem
 •     Chęć wizualnej poprawy uśmiechu

 

 •    Duża część zęba jest zniszczona lub wypełniona
 •     Znaczne problemy ze zgryzem
 •     Wyrwanie zęba do drugiego stopnia lub wyższego
 •     Bruksizm
 •     Choroba dziąseł
 •     Brak zębów po bokach


Podsumowując, możemy powiedzieć tylko jedno - licówki mają wiele pozytywnych aspektów: długą żywotność, brak potrzeby specjalnej opieki, naturalny wygląd, możliwość instalacji na jednym lub kilku zębach, a co najważniejsze - możliwość szybkiego uzyskania wymarzonego uśmiechu.

A żeby szybko i za przystępną cenę uzyskać wymarzony uśmiech, można pojechać na Ukrainę. I tu również istnieje wiele pozytywnych aspektów:

 •     Łatwo jest dostać się do nas.
 •     Nie potrzebujesz wizy, aby odwiedzić Ukrainę.
 •     Nasz kraj cieszy się europejskimi wartościami kulturowymi i tolerancyjnym podejściem do wszystkich kultur i narodowości.
 •     Nasze kliniki spełniają europejskie standardy jakości.
 •     Nie ma bariery językowej dla naszych gości. Personel klinik mówi po angielsku.
 •     Nasze leki są w przystępnych cenach, wysokiej jakości, a nasi lekarze traktują każdego pacjenta z troską.

Podróżuj po Ukrainie! Skorzystaj z opieki medycznej na Ukrainie! Zachowaj zdrowie i ciesz się wypoczynkiem w jednym z najpiękniejszych krajów Europy!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Opinie naszych klientów

Professional, but sooooo boring
Here i’ve endodontial treatment. Attentive, professional, but sooooo boring. Doctor has thoroughly cleaned each channel, one turned out to be with some distortion. I could not get there. But it still worked. Then I sealed all the canals and the tooth. They did it with anesthesia, which passed literally an hour after treatment. Perfectly! Tooth like new. Now I can eat everything on this side.
Dylan Calhoun (GB)
Certified implants and cheap installation
Last year my wife had serious dental problems and our neighbor, understanding our difficult financial situation, advised us to try treatment in countries where medicine is much cheaper. He did the same thing himself a few years ago. I did not take his advice seriously, and what was my surprise when his wife a couple of weeks later, said she was going to put dental implants in Ukraine. I had a lot of questions. Was she sure the trip was worth the money she had saved. I agree, the savings are significant. But I questioned the quality and whether those prices were real. She ended up getting four Swiss implants, Nobel Biocare brand, which our family dentist recommended to her. We were offered cheaper options, but we did not take the risk. We paid three and a half thousand dollars and had a checkup when we got home. Our dentist confirmed that everything was done perfectly, and I still don't understand why we didn't do it sooner!?
Alan Lender (USA, NEVADA)

Artykuły

Złote korony Wiele osób uważa, że złote korony należą do przeszłości, ale w rzeczywistości są one nadal aktualne, bardzo przydatne i często stosowane...
Osteoporoza to stan, w którym dochodzi do utraty masy kostnej. Ponieważ tkanka rozpada się na poziomie mikroskopowym, kości stają się bardziej kruch...
Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl w obliczu konieczności wszczepienia implantu i ustalenia jego kosztu, jest pytanie "dlaczego implanty są takie dro...