Zdrowy promienny uśmiech jest celem prawie co trzeciego mieszkańca planety. Jednak szkodliwe nawyki, zła dziedziczność i urazy powodują ich korektę. I często pacjent spędza od roku do 5 lat na poszukiwaniu dobrego dentysty, przechodzeniu niezbędnych zabiegów i powrocie do zdrowia po leczeniu.

UAMEDTOURS chce pomóc Ci spełnić marzenie o hollywoodzkim uśmiechu. Przygotowaliśmy dla Ciebie mini przewodnik po stomatologicznej turystyce medycznej.

5 powodów, dla których warto wybrać leczenie stomatologiczne za granicą

 1. Technologia analogowa

  Jeśli wybierzesz Izrael lub Turcję jako kraje o najbardziej zaawansowanej technologii medycznej, spieszymy zdradzić ci sekret: Ukraina kupuje sprzęt i materiały eksploatacyjne z tych samych krajów. Na przykład, idziesz do kliniki wybielania ZOOM w Tel Avivie za 1300 dolarów. Ale czy wiesz, że podobny sprzęt jest dostępny w kijowskich klinikach, a koszt zabiegu waha się od 400 do 650 dolarów
   
 2. Oszczędności

  Decydując się na leczenie zębów za granicą, zaoszczędzisz od 60-90% kosztów podobnych procedur w swoim kraju. A oszczędności można przeznaczyć na krótkie, ale wspaniałe wakacje: ostateczna nagroda za wycieczkę do dentysty. Zapytaj naszego konsultanta “który kraj ma najlepszych dentystów na świecie?
   
 3. Ścisła certyfikacja klinik

  Zanim klinika otrzyma licencję na wejście w niszę turystyki medycznej, dostosowuje się do szeregu rygorystycznych wymogów IAMT. Wybierając klinikę za granicą z katalogu UAMEDTOURS, możesz być pewien wysokiego poziomu usług. Zostaw zapytanie, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze miejsce na leczenie stomatologiczne w Europie lub w dowolnym miejscu na świecie.
   
 4. Pozytywne emocje

  Kto by pomyślał, że rutynowa wycieczka do dentysty może być częścią wielkiej podróży? To prawda: wybierając turystykę medyczną nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale także czerpiesz pozytywne emocje z kontaktu z tradycjami kulturowymi nowego kraju. Przywrócić zdrowie i zobaczyć świat: brzmi jak świetne rozwiązanie.
   
 5. Łatwa organizacja podróży

  W branży turystyki stomatologicznej Europa jest liderem pod względem “prostoty-jakości-dostępności”. Na przykład, aby wjechać na Ukrainę na leczenie, nie trzeba mieć wizy ani dużego pakietu dokumentów: wystarczy poprosić o zaproszenie od kliniki, którą lubisz. Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw zapytanie: konsultant rozpatrzy Twoje zapytanie i powie Ci o najlepszym europejskim kraju na zabieg stomatologiczny.


 

Jakie są zabiegi stomatologiczne za granicą

Dentyści za granicą wykonują pełen zakres usług związanych z hollywoodzkim uśmiechem, takich jak:

 • Leczenie próchnicy i chorób dziąseł;
 • Wykonywanie protez ruchomych;
 • Instalacja implantów;
 • Korekta zgryzu za pomocą alignerów;
 • Instalacja aparatów ortodontycznych;
 • Delikatne wybielanie;
 • Profilaktyczna higiena jamy ustnej;
 • Konsultacje gnathologa;
 • Diagnostyka chorób jamy ustnej i nieprawidłowości w uzębieniu.

Dowiedz się więcej o usługach stomatologicznych

Szukasz najlepszego kraju na leczenie stomatologiczne? Zostaw zapytanie, a my wyślemy Ci katalog najlepszych klinik za granicą!

Najlepszy kraj dla turystyki stomatologicznej

UAMEDTOURS przygotował dla Ciebie topowe destynacje turystyki stomatologicznej. Sprawdźcie listę i zaplanujcie swoją podróż!

Meksyk

Meksyk warto odwiedzić nie tylko dla piramid i tequili, ale także jako miejsce taniej turystyki stomatologicznej. Według statystyk ponad 40% obywateli USA i Kanady odwiedziło już centra stomatologiczne w Tijuanie i Mexico City. Meksyk znany jest z tworzenia “hollywoodzkiego uśmiechu” z luminarzy. Choć trend ten powoli odchodzi w przeszłość, to jednak napływ chętnych do skorzystania z usługi nie maleje.

Ukraina

Jak pokazują recenzje na specjalistycznych źródłach, Ukraina jest najlepszym europejskim krajem dla leczenia stomatologicznego. Przyjeżdżając do klinik w Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, turyści medyczni są zaskoczeni unikalnym klimatem i wysoką jakością opieki medycznej. Ukraińscy dentyści wykonują wszystkie rodzaje interwencji. Zebraliśmy 3 najlepsze oceny najbardziej popularnych procedur:

 • instalacja licówek;
 • odbudowa uzębienia za pomocą implantów (w 2019 roku Ukraina była najtańszym krajem dla implantów zębowych all-on-4);
 • delikatne wybielanie.

Ponadto w kraju dostępne są wszystkie usługi stomatologii leczniczej, konsultacje z gnatologami, leczenie ortodontyczne (alignery, aparaty) o dowolnej złożoności.

Tajlandia

Tajlandia jest najlepszym krajem zagranicznym na prace stomatologiczne, jeśli chcemy połączyć zaplanowaną wizytę u dentysty z wakacjami. W ciągu ostatnich 7 lat Tajlandia stopniowo awansowała w rankingu Medical Tourism Association z 15 miejsca do pierwszej dziesiątki. Najbardziej pożądane usługi dentystów w tym kraju to zakładanie licówek, wybielanie ZOOM oraz wykonywanie nakładek estetycznych. Niektóre specjalistyczne kliniki w Tajlandii zajmują się również chirurgią szczękową (wszczepianie implantów, zmiana kształtu szczęki itp.).

Izrael

Izrael jest najdroższym (pod względem cen biletów i zakwaterowania) i najbardziej zaawansowanym krajem w zakresie turystyki medycznej. Izrael od wielu lat przyjmuje w swoich klinikach pacjentów z całego świata, a w mediach można znaleźć wiele historii o cudach dokonywanych przez izraelskich lekarzy. Stomatologia w Izraelu również należy do segmentu premium. W referencjach pacjenci wymieniają Izrael jako najlepszy kraj do wszczepiania implantów zębowych all-on-4. Jednak podczas gdy jakość opieki jest na najwyższym poziomie, wielu turystów ma problemy z pokonaniem barier językowych i kulturowych, które utrudniają pobyt na leczeniu.

Turcja

Choć Turcja jest pośrednio częścią Europy, coraz większa liczba pacjentów nazywa ją najlepszym krajem w Europie do leczenia stomatologicznego. Tanie materiały eksploatacyjne, znani lekarze, niskie ceny za zakwaterowanie podczas leczenia: Turcja jest jednym z ulubionych krajów wśród europejskich turystów medycznych. Niestety, ale poziom usług w Turcji pozostawia wiele do życzenia. Negatywnym bonusem jest to, że nie wszyscy Turcy dobrze mówią po angielsku, dlatego przy kontakcie z kliniką zaleca się korzystanie z usług osobistego opiekuna.

Ceny leczenia zębów za granicą

Zobacz orientacyjne ceny* za najpopularniejsze usługi:

 

Meksyk

Ukraina Tajlandia Izrael Turcja
Instalacja implantów od 13 000$ od 7 500$ od 8 000$ od 28 000$ od 11 000$
Montaż oklein od 6 500$ od 5 300$ od 8 200$ od 10 600$ od 7 000$
Wybielanie od 900$ od 400$ od 750$ od 1 300$ od 620$

*Ceny są aktualne na pierwszą połowę 2024 roku.

Ceny implantów zębów za granicą

Implanty zębów to najpopularniejsze zapytanie od medturystów. Porównując koszt all-on-4 i all-on-6 należy pamiętać, że cena implantu nie obejmuje programu diagnostycznego (tomografia komputerowa szczęki i inne badania, jeśli są wymagane). Również koszty mogą się różnić w zależności od rodzaju implantu (materiał, producent itp.). Dlatego porównanie cen implantów all-on-4 lub all-on-6 może nastąpić tylko po konsultacji z lekarzem. Aby zaoszczędzić czas, zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu opinii. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby powiedzieć Ci o najlepszym kraju w Europie na implanty stomatologiczne.
Umów się na wizytę
 

Bonus: Najczęściej zadawane pytania przez Medtourystów

Czy opieka stomatologiczna w Europie jest bezpłatna?

Dla turystów medycznych opieka stomatologiczna w Europie może być bezpłatna tylko wtedy, gdy posiadają oni polisę ubezpieczeniową i tylko wtedy, gdy dana procedura znajduje się na liście ubezpieczeniowej. W innych przypadkach pomoc jest świadczona według standardowego cennika. Zostaw zapytanie i uzyskaj cennik usług stomatologicznych w najlepszych klinikach w Europie.

Jeśli wybiorę zagraniczną klinikę do implantacji zębów, jak długo wytrzymają implanty zębowe all-on-6?

Jeśli lekarz użył oryginalnych implantów, a zabieg został przeprowadzony zgodnie z protokołem (diagnostyka przedimplantacyjna, przestrzeganie techniki instalacji, prawidłowy dobór terapii przeciwzapalnej), implant wytrzyma 15-20 lat. Aby nie tracić czasu na szukanie "sprawdzonej" kliniki, zostaw prośbę: skontaktujemy się z Tobą i prześlemy informacje o licencjonowanych centrach medycznych.

Czy warto jeździć na implantację zębów do zagranicznych klinik?

Porównaj wyniki implantacji all-on-4, przed i po: to niesamowite, jak życie ludzi zmienia się na lepsze po zabiegu. Ale niestety nie możemy podjąć za Ciebie decyzji o leczeniu za granicą lub we własnym kraju. Możemy jedynie pomóc w porównaniu danych na temat dostępnych usług i dostarczyć interesujących informacji.

Podsumowując

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie "Gdzie jest najlepsze miejsce na turystykę stomatologiczną?" nie istnieje. Tak więc, wybierając kraj do leczenia, należy polegać nie tylko na budżecie i recenzjach, ale także na symfonii swojego serca. A kiedy podejmiesz decyzję, menedżerowie UAMEDTOURS będą tam, aby zadbać o wszystkie kwestie organizacyjne.
 

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
2 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

AMH, czyli hormon antymüllerowski, jest wskaźnikiem indywidualnej rezerwy jajnikowej. Każda kobieta rodzi się z określoną ilością komórek jajowyc...
Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...