Zdrowy promienny uśmiech jest celem prawie co trzeciego mieszkańca planety. Jednak szkodliwe nawyki, zła dziedziczność i urazy powodują ich korektę. I często pacjent spędza od roku do 5 lat na poszukiwaniu dobrego dentysty, przechodzeniu niezbędnych zabiegów i powrocie do zdrowia po leczeniu.

UAMEDTOURS chce pomóc Ci spełnić marzenie o hollywoodzkim uśmiechu. Przygotowaliśmy dla Ciebie mini przewodnik po stomatologicznej turystyce medycznej.

5 powodów, dla których warto wybrać leczenie stomatologiczne za granicą

 1. Technologia analogowa

  Jeśli wybierzesz Izrael lub Turcję jako kraje o najbardziej zaawansowanej technologii medycznej, spieszymy zdradzić ci sekret: Ukraina kupuje sprzęt i materiały eksploatacyjne z tych samych krajów. Na przykład, idziesz do kliniki wybielania ZOOM w Tel Avivie za 1300 dolarów. Ale czy wiesz, że podobny sprzęt jest dostępny w kijowskich klinikach, a koszt zabiegu waha się od 400 do 650 dolarów
   
 2. Oszczędności

  Decydując się na leczenie zębów za granicą, zaoszczędzisz od 60-90% kosztów podobnych procedur w swoim kraju. A oszczędności można przeznaczyć na krótkie, ale wspaniałe wakacje: ostateczna nagroda za wycieczkę do dentysty. Zapytaj naszego konsultanta “który kraj ma najlepszych dentystów na świecie?
   
 3. Ścisła certyfikacja klinik

  Zanim klinika otrzyma licencję na wejście w niszę turystyki medycznej, dostosowuje się do szeregu rygorystycznych wymogów IAMT. Wybierając klinikę za granicą z katalogu UAMEDTOURS, możesz być pewien wysokiego poziomu usług. Zostaw zapytanie, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze miejsce na leczenie stomatologiczne w Europie lub w dowolnym miejscu na świecie.
   
 4. Pozytywne emocje

  Kto by pomyślał, że rutynowa wycieczka do dentysty może być częścią wielkiej podróży? To prawda: wybierając turystykę medyczną nie tylko dbasz o swoje zdrowie, ale także czerpiesz pozytywne emocje z kontaktu z tradycjami kulturowymi nowego kraju. Przywrócić zdrowie i zobaczyć świat: brzmi jak świetne rozwiązanie.
   
 5. Łatwa organizacja podróży

  W branży turystyki stomatologicznej Europa jest liderem pod względem “prostoty-jakości-dostępności”. Na przykład, aby wjechać na Ukrainę na leczenie, nie trzeba mieć wizy ani dużego pakietu dokumentów: wystarczy poprosić o zaproszenie od kliniki, którą lubisz. Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw zapytanie: konsultant rozpatrzy Twoje zapytanie i powie Ci o najlepszym europejskim kraju na zabieg stomatologiczny.


 

Jakie są zabiegi stomatologiczne za granicą

Dentyści za granicą wykonują pełen zakres usług związanych z hollywoodzkim uśmiechem, takich jak:

 • Leczenie próchnicy i chorób dziąseł;
 • Wykonywanie protez ruchomych;
 • Instalacja implantów;
 • Korekta zgryzu za pomocą alignerów;
 • Instalacja aparatów ortodontycznych;
 • Delikatne wybielanie;
 • Profilaktyczna higiena jamy ustnej;
 • Konsultacje gnathologa;
 • Diagnostyka chorób jamy ustnej i nieprawidłowości w uzębieniu.

Szukasz najlepszego kraju na leczenie stomatologiczne? Zostaw zapytanie, a my wyślemy Ci katalog najlepszych klinik za granicą!

Najlepszy kraj dla turystyki stomatologicznej

UAMEDTOURS przygotował dla Ciebie topowe destynacje turystyki stomatologicznej. Sprawdźcie listę i zaplanujcie swoją podróż!

Meksyk

Meksyk warto odwiedzić nie tylko dla piramid i tequili, ale także jako miejsce taniej turystyki stomatologicznej. Według statystyk ponad 40% obywateli USA i Kanady odwiedziło już centra stomatologiczne w Tijuanie i Mexico City. Meksyk znany jest z tworzenia “hollywoodzkiego uśmiechu” z luminarzy. Choć trend ten powoli odchodzi w przeszłość, to jednak napływ chętnych do skorzystania z usługi nie maleje.

Ukraina

Jak pokazują recenzje na specjalistycznych źródłach, Ukraina jest najlepszym europejskim krajem dla leczenia stomatologicznego. Przyjeżdżając do klinik w Kijowie, Odessie, Lwowie i innych miastach, turyści medyczni są zaskoczeni unikalnym klimatem i wysoką jakością opieki medycznej. Ukraińscy dentyści wykonują wszystkie rodzaje interwencji. Zebraliśmy 3 najlepsze oceny najbardziej popularnych procedur:

 • instalacja licówek;
 • odbudowa uzębienia za pomocą implantów (w 2019 roku Ukraina była najtańszym krajem dla implantów zębowych all-on-4);
 • delikatne wybielanie.

Ponadto w kraju dostępne są wszystkie usługi stomatologii leczniczej, konsultacje z gnatologami, leczenie ortodontyczne (alignery, aparaty) o dowolnej złożoności.

Tajlandia

Tajlandia jest najlepszym krajem zagranicznym na prace stomatologiczne, jeśli chcemy połączyć zaplanowaną wizytę u dentysty z wakacjami. W ciągu ostatnich 7 lat Tajlandia stopniowo awansowała w rankingu Medical Tourism Association z 15 miejsca do pierwszej dziesiątki. Najbardziej pożądane usługi dentystów w tym kraju to zakładanie licówek, wybielanie ZOOM oraz wykonywanie nakładek estetycznych. Niektóre specjalistyczne kliniki w Tajlandii zajmują się również chirurgią szczękową (wszczepianie implantów, zmiana kształtu szczęki itp.).

Izrael

Izrael jest najdroższym (pod względem cen biletów i zakwaterowania) i najbardziej zaawansowanym krajem w zakresie turystyki medycznej. Izrael od wielu lat przyjmuje w swoich klinikach pacjentów z całego świata, a w mediach można znaleźć wiele historii o cudach dokonywanych przez izraelskich lekarzy. Stomatologia w Izraelu również należy do segmentu premium. W referencjach pacjenci wymieniają Izrael jako najlepszy kraj do wszczepiania implantów zębowych all-on-4. Jednak podczas gdy jakość opieki jest na najwyższym poziomie, wielu turystów ma problemy z pokonaniem barier językowych i kulturowych, które utrudniają pobyt na leczeniu.

Turcja

Choć Turcja jest pośrednio częścią Europy, coraz większa liczba pacjentów nazywa ją najlepszym krajem w Europie do leczenia stomatologicznego. Tanie materiały eksploatacyjne, znani lekarze, niskie ceny za zakwaterowanie podczas leczenia: Turcja jest jednym z ulubionych krajów wśród europejskich turystów medycznych. Niestety, ale poziom usług w Turcji pozostawia wiele do życzenia. Negatywnym bonusem jest to, że nie wszyscy Turcy dobrze mówią po angielsku, dlatego przy kontakcie z kliniką zaleca się korzystanie z usług osobistego opiekuna.

Ceny leczenia zębów za granicą

Zobacz orientacyjne ceny* za najpopularniejsze usługi:

 

Meksyk

Ukraina Tajlandia Izrael Turcja
Instalacja implantów od 13 000$ od 7 500$ od 8 000$ od 28 000$ od 11 000$
Montaż oklein od 6 500$ od 5 300$ od 8 200$ od 10 600$ od 7 000$
Wybielanie od 900$ od 400$ od 750$ od 1 300$ od 620$

*Ceny są aktualne na pierwszą połowę 2022 roku.

Ceny implantów zębów za granicą

Implanty zębów to najpopularniejsze zapytanie od medturystów. Porównując koszt all-on-4 i all-on-6 należy pamiętać, że cena implantu nie obejmuje programu diagnostycznego (tomografia komputerowa szczęki i inne badania, jeśli są wymagane). Również koszty mogą się różnić w zależności od rodzaju implantu (materiał, producent itp.). Dlatego porównanie cen implantów all-on-4 lub all-on-6 może nastąpić tylko po konsultacji z lekarzem. Aby zaoszczędzić czas, zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu opinii. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby powiedzieć Ci o najlepszym kraju w Europie na implanty stomatologiczne.


 

Bonus: Najczęściej zadawane pytania przez Medtourystów

Czy opieka stomatologiczna w Europie jest bezpłatna?

Dla turystów medycznych opieka stomatologiczna w Europie może być bezpłatna tylko wtedy, gdy posiadają oni polisę ubezpieczeniową i tylko wtedy, gdy dana procedura znajduje się na liście ubezpieczeniowej. W innych przypadkach pomoc jest świadczona według standardowego cennika. Zostaw zapytanie i uzyskaj cennik usług stomatologicznych w najlepszych klinikach w Europie.

Jeśli wybiorę zagraniczną klinikę do implantacji zębów, jak długo wytrzymają implanty zębowe all-on-6?

Jeśli lekarz użył oryginalnych implantów, a zabieg został przeprowadzony zgodnie z protokołem (diagnostyka przedimplantacyjna, przestrzeganie techniki instalacji, prawidłowy dobór terapii przeciwzapalnej), implant wytrzyma 15-20 lat. Aby nie tracić czasu na szukanie "sprawdzonej" kliniki, zostaw prośbę: skontaktujemy się z Tobą i prześlemy informacje o licencjonowanych centrach medycznych.

Czy warto jeździć na implantację zębów do zagranicznych klinik?

Porównaj wyniki implantacji all-on-4, przed i po: to niesamowite, jak życie ludzi zmienia się na lepsze po zabiegu. Ale niestety nie możemy podjąć za Ciebie decyzji o leczeniu za granicą lub we własnym kraju. Możemy jedynie pomóc w porównaniu danych na temat dostępnych usług i dostarczyć interesujących informacji.

Podsumowując

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie "Gdzie jest najlepsze miejsce na turystykę stomatologiczną?" nie istnieje. Tak więc, wybierając kraj do leczenia, należy polegać nie tylko na budżecie i recenzjach, ale także na symfonii swojego serca. A kiedy podejmiesz decyzję, menedżerowie UAMEDTOURS będą tam, aby zadbać o wszystkie kwestie organizacyjne.
 

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
1 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Stomatologia jest rajem dla spełnienia każdego pragnienia pacjenta. Stomatolog może nie tylko wybielić Twoje zęby, czy ozdobić je rhinestones. Stomatolog moż...
Po raz pierwszy od 2012 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała i uruchomiła nowe kompendium wytycznych dotyczących zabiegów aborcyjnych i ich...
Zdrowy promienny uśmiech jest celem prawie co trzeciego mieszkańca planety. Jednak szkodliwe nawyki, zła dziedziczność i urazy powodują ich korektę. I często pa...