Przeszczep włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Według ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) około 15% pacjentów (niezależnie od płci) odwiedza kliniki za granicą w celu wykonania tego zabiegu. Łatwość wykonania, szybka rehabilitacja, zauważalne efekty i długotrwałe rezultaty: to tylko niektóre z zalet przeszczepu włosów. A nasz zespół jest gotowy, aby pomóc Ci wybrać najlepszą klinikę do przeszczepu włosów za granicą w jednym kliknięciu!

5 powodów, dla których warto wybrać przeszczep włosów za granicą

 1. Innowacyjne techniki
  Zagraniczni lekarze stale poszerzają swoją wiedzę kliniczną i poznają nowe techniki korekcji łysienia. Specjaliści stosują mniej traumatyczne techniki przeszczepów, nowy sprzęt i silne znieczulenia miejscowe. W efekcie do uzyskania widocznego efektu wystarczą 1-2 zabiegi, a łączny okres rehabilitacji wynosi do 50 godzin.
 2. Szeroki wybór metod przeszczepu włosów
  Praktycy za granicą dokładnie rozważą historię kliniczną pacjenta i zaoferują 2-3 różne metody przeszczepu włosów, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb pacjenta. Ostateczna decyzja należy zawsze do pacjenta i jest pozostawiona w gestii lekarzy. Zachowanie prawa wyboru jest jednym z kluczowych kryteriów medycyny zamorskiej, nastawionej na komfort pacjenta.
 3. Możliwość połączenia leczenia z relaksem
  Jaki jest lepszy sposób na realizację marzeń o gęstych włosach niż wyjazd na wakacje, podziwianie lokalnego kolorytu i po prostu oderwanie się od zgiełku codzienności. Wiele zagranicznych klinik oferuje możliwość połączenia leczenia z turystyką krajową: nie przegap okazji, by z niej skorzystać.
 4. Ciągły support ze strony osobistego menedżera
  W obliczu opieki medycznej w swoim kraju, w 90% przypadków wszystkie kwestie organizacyjne (rezerwacja, przygotowanie dokumentów itp.) rozwiążesz samodzielnie. W zagranicznej klinice przydzielony jest Ci indywidualny koordynator, do którego zadań należy:
  umówienie się na spotkanie
  przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów
  zakup biletów lotniczych i rezerwację noclegów
  załatwianie bieżących spraw organizacyjnych.
  Aby dowiedzieć się więcej o zadaniach koordynatora personalnego, zostaw zapytanie w formularzu opinii na stronie.
 5. Szeroki zakres cenowy
  Badając ceny zabiegów za granicą możesz być zaskoczony, że koszt interesującej Cię usługi może być niższy niż w Twoim kraju. Na przykład Ukraina i Turcja są liderami pod względem niskich kosztów/wysokiej jakości usług, co przyciąga dziesiątki tysięcy zagranicznych pacjentów każdego roku.

Jakie rodzaje przeszczepów włosów wykonuje się za granicą

W zagranicznych klinikach stosowane są następujące nowoczesne metody przeszczepu włosów

Przeszczep FUE 

Włosy w obszarze ekstrakcji są najpierw golone na długość 1mm. Lekarz oceni miejsce operacji pod mikroskopem binokularnym. Następnie przeszczepy włosów zostaną pobrane jeden po drugim z obszaru dawczego i umyte w roztworze fizjologicznym. Implantacja odbywa się przy użyciu ostrza typu U.

Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów metodą FUE

Przeszczep szafirowy FUE

Przeszczep wykonywany jest przy użyciu ultracienkiego "pióra" z ostrzem w kształcie litery V wykonanym z rudy szafiru. Lekarz pobiera kolejno włosy dawcy i natychmiast przenosi je na wyłysiałe miejsce. Według opinii pacjentów, ta metoda przeszczepu jest najłatwiejsza do tolerowania.

Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów metodą FUE

Przeszczep DHI (bez golenia)

Klasyczna technika korekcji prostych postaci łysienia. Za pomocą specjalnego instrumentu lekarz przenosi niechciane włosy na obszar przeszczepu. Dzięki temu wynik chirurgiczny jest widoczny już w ciągu pierwszych kilku dni po zmniejszeniu się miejscowego obrzęku. Przeszczepione włosy nie wyglądają inaczej niż włosy rosnące w miejscu przeszczepu, co pozwala pacjentowi bardzo szybko wrócić do normalnego trybu życia.

Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów metodą DHI

przeszczep włosów w turcji

Najlepsze kraje do przeszczepu włosów

Izrael

Izrael jest krajem premium dla wszystkich procedur medycznych, od leczenia raka do chirurgii plastycznej. Największe kliniki ogólne, w których wykonuje się przeszczepy włosów to Ichilov i Assuta. W Izraelu jest też kilka prywatnych klinik chirurgii plastycznej, gdzie ceny za zabieg mogą być niższe niż w dużych kasach chorych. Wybierając ten kraj, należy wziąć pod uwagę również wysokie ceny zakwaterowania, a także obowiązkową dostępność zaproszenia z kliniki na zabieg. Programy turystyczne obejmują następujące popularne miejsca: sanktuaria w Jerozolimie, prywatne winnice i Morze Martwe.

Turcja

Połączenie łagodnego klimatu, wysokiego poziomu usług medycznych, przyjemnych cen i możliwości odwiedzenia uderzających miejsc turystycznych sprawia, że Turcja jest faworytem wśród innych krajów do uprawiania turystyki medycznej. Popularne kliniki wśród turystów medycznych to 

MEDICANA HASTANESI, Medipol i Anadolu (Stambuł). Turcja znajduje się w średnim segmencie cenowym, dzięki czemu przyciąga ponad 18 tys. turystów medycznych rocznie. Nie potrzebuje też zaproszenia z kliniki ani wizy na wjazd do Turcji, co oszczędza czas i pieniądze turystów medycznych.

Ukraina

Ukraińskie kliniki nadal działają na dowolnych warunkach i przyjmują zagranicznych pacjentów (głównie z Europy Wschodniej i Środkowej). Obecnie najpopularniejszymi miastami dla turystyki medycznej są Użgorod, Lwów i Kijów. Ukraina jest powszechnie znana w Europie z wysokiego poziomu usług, wykwintnej empatii dla pacjentów i przystępnych cen praktycznie wszystkich rodzajów usług medycznych. Konsultant, aby uzyskać więcej informacji o tym, które kliniki przyjmują obecnie zagranicznych pacjentów. Wystarczy zadać pytanie poprzez Live Chat lub formularz kontaktowy, a otrzymasz szczegółową odpowiedź.

Ceny przeszczepu włosów za granicą

Poznaj przybliżone ceny* za przeszczep włosów:

 

Izrael

Turcja

Ukraina

Wartość średnia

15000$

6500$

4200$

Cena za graft

7.00 -10.00$

3.00 - 6.00$

1.75 - 5.00$


. *Ceny obowiązują w drugiej połowie 2022 roku. Nie są również wliczone opłaty za transfer, zakwaterowanie i tłumacza.
 

metodologia fue

.

Jak wybrać kraj na przeszczep włosów?

 

Możesz wybrać kraj do przeszczepu włosów w oparciu zarówno o opinie pacjentów, jak i następujące kryteria:

 • Ogólny profil kliniki;
 • Poziom wiedzy specjalistów;
 • Średnie ceny zabiegu w klinikach w całym kraju;
 • Dostępność lokalnych i międzynarodowych certyfikatów.

Marzysz o lśniących i zdrowych włosach? Wrzuć formularz zgłoszeniowy na naszą stronę internetową! Dedykowany kierownik konta skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, z odpowiedziami na Twoje pytania.

Zostaniesz skontaktowany przez kierownika konta.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
0 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...
Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Komercyjny lub altruistyczny Udział cudzoziemców w pr...