Sala Kliniki "Expert" Lwów Ukraina
5
Szpital "Ekspert", Lwów
"Szpital Expert" to nowa wysokospecjalistyczna szpital, która świadczy kompleksowe usługi medyczne z zapewnieniem nowoczesnej i wysokiej jakości opieki medycznej w centrum Lwowa. Nasz szpital oferuje nowe standardy leczenia i opieki nad pacjentem w oparciu o nienaganną obsługę i bezpieczeństwo. Naszym celem jest stworzenie nowego wizerunku nowoczesnej medycyny prywatnej we Lwowie poprzez wprowadzenie ujednoliconych standard...
Szyld z nazwą kliniki Kymedical Kijów Ukraina
5
Centrum Medyczne "Kiymedical", Kijów
"KIYMEDICAL" to nowoczesne wielospecjalistyczne centrum medyczne, w którym znajdziesz pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Klinika znajduje się w stolicy Ukrainy, Kijowie, a to daje jej szereg istotnych zalet. Na przykład: Kijów jest centrum wszystkich najnowszych technologii medycznych i to właśnie w tym mieście pojawiają się one jako pierwsze i zaczynają być regularnie stosowane. W stolicy pracuje ogro...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Aborcja metodą próżniową

Niestety, ciąża nie zawsze jest długo oczekiwanym i radosnym wydarzeniem dla kobiet. Podczas gdy niektóre osoby badają możliwości zapłodnienia metodą in vitro, inne chcą przerwać ciążę z powodów medycznych lub osobistych.

W niektórych krajach, takich jak Polska, aborcja jest nielegalna, a ten rutynowy zabieg dla większości ludzi na świecie staje się prawdziwym problemem.

W takich przypadkach kobieta ma do wyboru dwie możliwości: nielegalną aborcję, lub aborcję za granicą.

Nalegamy, aby kobiety nie podejmowały ryzyka, ponieważ aborcja, zwłaszcza we wczesnych etapach ciąży, jest zabiegiem bezpiecznym i nie wpływa na możliwość posiadania dzieci w przyszłości. Natomiast aborcja w nielegalnej klinice może pozbawić Cię nie tylko możliwości posiadania dzieci, ale także życia.

Nie narażaj niepotrzebnie swojego życia i zdrowia, ponieważ cena aborcji próżniowej na Ukrainie zaczyna się już od 48 euro.

Serwis Cena, euro Szczegóły
Aborcja próżniowa 300

Przy użyciu urządzenia do odsysania próżniowego

Aborcja farmakologiczna 110 Za pomocą pigułek
Badanie po usunięciu ciąży 12 USI
Wizyta u ginekologa    12 Pierwsza wizyta

Przedyskutujmy bardziej szczegółowo kwestię aborcji na wczesnych etapach ciąży.

Lekarze Wszyscy lekarze

Bryn Władimir Mironowicz
5
Bryn Władimir Mironowicz, Lwów
Położnik-ginekolog, onkoginekolog
Szpital "Ekspert"

Położnik-ginekolog, ginekolog-endokrynolog najwyższej kategorii, kandydat nauk medycznych, endoskopista, ordynator oddziału ginekologii operacyjnej i urologii. Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej i chirurgii małoinwazyjnej.

 •     Położnik-ginekolog, onkoginekolog
 •     Lekarz najwyższej kategorii
 •     Kandydat nauk medycznych
 •     25 lat doświadczenia
Martyn Taras Julianowicz
5
Martyn Taras Julianowicz, Lwów
Położnik-ginekolog
Szpital "Ekspert"

Lekarz specjalizuje się w ginekologii i endoskopii. Wykonuje konsultacje, wszystkie rodzaje operacji w ginekologii: otwarte, endoskopowe (laparoskopia, histeroskopia), przezpochwowe (w tym slingi i przeszczepy siatek).

 •     Położnik-ginekolog
 •     Kandydat nauk medycznych
 •     Najwyższa kategoria
 •     Praktyka: 27 lat
Melnichin Nikołaj Jarosławowicz
5
Melnichin Nikołaj Jarosławowicz, Lwów
Położnik-ginekolog
Szpital "Ekspert"

Lekarz specjalizuje się w położnictwie i ginekologii. Zapewnia konsultacje, badania, podstawową diagnostykę, zabiegi z zakresu ginekologii operacyjnej (laparoskopia, histeroskopia, operacje pochwy) oraz dobór schematów leczenia. Leczy choroby i patologie takie jak: łagodne nowotwory żeńskich narządów płciowych wypadanie narządów płciowych, nietrzymanie moczu.

 •     Położnik-ginekolog
 •     Lekarz najwyższej kategorii
 •     Kandydat nauk medycznych
 •     21 lat doświadczenia
Buła Irina Igorewna
5
Buła Irina Igorewna, Lwów
Ginekolog
Szpital "Ekspert"

Lekarz specjalizuje się w ginekologii. Przeprowadza konsultacje, badania, kolposkopię, USG narządów miednicy, dobiera schemat leczenia. Leczy infekcje przenoszone drogą płciową. Prowadzi również ciąże.

 •     Ginekolog
 •     Lekarz pierwszej kategorii
 •     Kandydat nauk medycznych
 •     12 lat doświadczenia
Mokra Natalia Iwanowna
5
Mokra Natalia Iwanowna, Lwów
Położnik-ginekolog
Szpital "Ekspert"

Natalia Iwanowna jest ginekologiem praktykującym od ponad 20 lat. Otrzymała wysoką kategorię kwalifikacyjną w dziedzinie medycyny. Zajmuje się leczeniem wszystkich chorób przenoszonych przez macicę i przeprowadza diagnostykę ultrasonograficzną.

 •     Położnik-ginekolog Specjalista USG
 •     Lekarz najwyższej kategorii
 •     20 lat doświadczenia

W pierwszym trymestrze ciąży istnieją dwie popularne metody bezpiecznej aborcji:

 • Pierwsza: aborcja medyczna, znana również jako aborcja przy użyciu pigułek lub aborcja farmakologiczna
 • Druga: aborcja metodą próżniową

W tym artykule dowiesz się, czego możesz się spodziewać przed, w trakcie i po aborcji metodą próżniową.

Czym jest aborcja metodą próżniową?

W pierwszym i wczesnym drugim trymestrze ciąży aborcja metodą próżniową może być bezpiecznie przeprowadzona przez wyszkolonego lekarza w klinice lub szpitalu z 99% skutecznością.

Są dwa rodzaje aborcji metodą próżniową:

 • Ręczne odsysanie próżniowe, które może być wykonane do 14 tygodnia ciąży i wymaga użycia ręcznego urządzenia ssącego o nazwie Ipas.
 • Elektryczne odsysanie próżniowe, które może zostać wykonane do 15 tygodnia i wymaga energii elektrycznej dla maszyny Eva, co nie zawsze jest możliwe do uzyskania w środowiskach o niskich zasobach energetycznych.

Zwykle zabieg trwa od 5 do 10 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (kobieta jest przytomna w czasie całego zabiegu).

Większość kobiet doświadcza skurczów w trakcie i po zabiegu

aborcji metodą próżniową, ale objawy te będą stopniowo ustępować w kolejnych dniach.

Przejdźmy przez zabieg krok po kroku

Krok 1

 

Test przed aborcją

Przed przystąpieniem do ręcznego lub elektrycznego odsysania próżniowego w klinice przeprowadzającej zabieg mogą zostać wykonane następujące badania:

 • test ciążowy z moczu
 • określenie grupy krwi Rh
 • oszacowanie wieku ciążowego za pomocą ankiety
 • ultrasonografię lub badanie miednicy
 • pomiar ciśnienia krwi

Niektóre badania dodatkowe mogą być wykonywane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi w danym kraju.

Krok 2

 

Leki przed aborcją

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podanie antybiotyków przed zabiegiem próżniowym, aby zmniejszyć ryzyko infekcji, jednak jeśli z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, aborcja może być bezpiecznie wykonana.

Kliniki mogą również zdecydować się na podanie doustnego leku, takiego jak Ibuprofen, aby pomóc w walce z bólem skurczowym.

Krok 3

 

Podczas aborcji

Na początku, w pokoju zabiegowym kobieta zostanie poproszona o położenie się na plecach ze stopami w podnóżkach.

Po drugie, szyjka macicy zostanie oczyszczona roztworem antyseptycznym, a następnie osoba, przeprowadzająca zabieg wstrzyknie lek znieczulający. Zastrzyki te nie powinny być bolesne i co najwyżej można odczuwać lekkie szczypanie lub ucisk, a następnie lekkie pieczenie i krótkie skurcze.

Po trzecie, lekarz rozpocznie rozszerzanie szyjki macicy za pomocą instrumentów zwanych rozwieraczami szyjki macicy. Rozszerzadła te stopniowo są powiększane, w zależności od liczby tygodni, w których jesteś w ciąży.

Po czwarte, po osiągnięciu odpowiedniego stopnia rozwarcia, lekarz przeprowadzi zabieg odsysania i usunie ciążę za pomocą cichego ręcznego urządzenia ssącego zwanego ipisem lub urządzenia elektrycznego. Na tym etapie wystąpią skurcze i rozkurcze, które jednak zaczną ustępować po zakończeniu zabiegu.

Po piąte, po usunięciu ciąży osoba, przeprowadzajaca zabieg może zdecydować się na wykonanie badania ultrasonograficznego, a następnie kobieta może odpocząć. Cała procedura nie powinna trwać dłużej niż 5 do 10 minut.

Krok 4

 

Po aborcji

Czas powrotu do zdrowia po zastosowaniu metody próżniowej jest stosunkowo krótki: dla kobiet, które przeszły zabieg ze znieczuleniem miejscowym w klinice, czas powrotu do zdrowia wynosi zazwyczaj poniżej 30 minut.

W przypadku kobiet, którym podano podczas zabiegu lek uspokajający, czas powrotu do zdrowia może być nieco dłuższy i wynosić od 30 do 60 minut, podczas gdy efekt środka uspokajającego osłabnie.

Po zakończeniu rekonwalescencji w klinice kobieta może wrócić do domu. Niektóre kliniki mogą poprosić o przyjście z kimś, kto pomoże kobiecie wrócić do domu po zabiegu.

Gdy już dotrzesz do domu, ważne jest, aby po aborcji metodą próżniową priorytetowo traktować opiekę nad sobą.

Po bezpiecznej aborcji metodą odsysania próżniowego kobiety często otrzymują Ibuprofen lub inny, podobny lek przeciwbólowy do stosowania w domu.

W przypadku utrzymujących się skurczów czasami proponowana jest wizyta kontrolna i chociaż nie jest to wymagane, każda kobieta powinna starać się stosować do zaleceń swojego lekarza.

Nie ma medycznie udowodnionej ilości czasu, jaki kobieta musi odczekać, aby wykonywać określone czynności, takie jak branie prysznica, ćwiczenia fizyczne, używanie tamponów lub uprawianie seksu.

Ogólnie zaleca się odczekanie, aż krwawienie osłabnie przed wprowadzeniem do pochwy przedmiotów, takich jak tampony i kubeczki menstruacyjne, oraz unikanie intensywnej aktywności fizycznej. Jednak każda kobieta jest inna i może powrócić do swoich normalnych zajęć, kiedy uzna to za stosowne.

Powikłania występują niezwykle rzadko. Należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpi którekolwiek z następujących poważnych zdarzeń:

 • krwawienie;
 • wysoka gorączka
 • zawroty głowy;
 • mdłości;
 • bóle mięśni;
 • wydzielina z pochwy, która się zwiększyła, miała nieprzyjemny zapach po aborcji.

Twój cykl menstruacyjny może powrócić po około czterech do sześciu tygodniach. Twoja płodność może powrócić bardzo szybko, czasami nawet w ciągu ośmiu dni po aborcji, co oznacza, że możesz zajść w ciążę, jeśli uprawiasz seks bez zabezpieczenia.

Jeśli chcesz zapobiec kolejnej niechcianej ciąży, zalecane jest natychmiastowe rozpoczęcie stosowania metod antykoncepcji.

Aby dowiedzieć się więcej o aborcji na Ukrainie, możesz skontaktować się z konsultantem UAmedTOURS.

Skorzystaj z metod leczenia i rehabilitacji na Ukrainie. Połącz wspaniały wypoczynek, wysoką jakość leczenia i przystępne ceny na cały zakres usług medycznych.

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE
Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Artykuły

Po raz pierwszy od 2012 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała i uruchomiła nowe kompendium wytycznych dotyczących zabiegów aborcyjnych i ich...