Organizując od 5 lat wycieczki medyczne na Ukrainie, menedżerowie UAmedTOURS postanowili zebrać w jednym miejscu i odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez zagranicznych pacjentów pytania dotyczące Kijowa.

Po pierwsze, postanowiliśmy skupić się na Kijowie, ponieważ to miasto jest najpopularniejszą destynacją turystyki medycznej na Ukrainie. Ludzie przyjeżdżają tu na leczenie stomatologiczne, korekcję wzroku, zabiegi IVF, matki zastępcze, leczenie komórkami macierzystymi oraz turystykę spa i wellness.

Wybraliśmy pytania, na które odpowiadamy niemal codziennie i podzieliliśmy je na bloki według orientacji, abyście mogli uzyskać szerszy obraz Kijowa i tego, co czeka Was po przyjeździe na Ukrainę.

Wybraliśmy pytania, na które odpowiadamy niemal codziennie i podzieliliśmy je na bloki według orientacji, abyście mogli uzyskać szerszy obraz Kijowa i tego, co czeka Was po przyjeździe na Ukrainę.

Pytania geograficzne

 • Czy Kijów jest częścią Rosji?
 • Kijów rosyjski czy ukraiński?

Kijów jest rosyjski lub ukraiński.

Przez długą część swojej historii Kijów był związany z terytorium współczesnej Rosji różnymi czynnikami. Wspólny okres kształtowania się jako część Rusi Kijowskiej, włączenie Kijowa do Imperium Rosyjskiego w XVIII i XIX wieku. Ogromna warstwa historii Ukrainy w ogóle związana jest z okresem istnienia Związku Radzieckiego i Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, która była częścią ZSRR z centrum w Kijowie.

Od 1991 roku Kijów jest stolicą niepodległego państwa ukraińskiego. Ale nawet po upadku Związku Radzieckiego i utworzeniu WNP, Ukraina i Rosja długo utrzymywały bliskie więzi gospodarcze i polityczne.

Dziś, z powodu agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na wschodzie i południu Ukrainy, kraje te pozostają w trudnych relacjach dyplomatycznych.

Kijów to miasto ukraińskie i stolica niepodległego państwa ukraińskiego. Stolicą Rosji jest Moskwa.

Lotniska i hotele w Kijowie

 • Ile jest lotnisk w Kijowie?
 • Który z głównych międzynarodowych portów lotniczych znajduje się w Kijowie?

Ponieważ większość naszych pacjentów woli odwiedzić Kijów samolotem, pytanie o dostępność i liczbę lotnisk jest bardzo popularne. Kijów posiada dwa lotniska: międzynarodowe "Boryspil" oraz Igor Sikorsky Airport "Kijów (znane również jako Zhulyany).

Port lotniczy Boryspil

Głównym międzynarodowym lotniskiem w Kijowie i na Ukrainie jest Borispol (alternatywne pisownie to Boryspil i Borispol). Można dojechać tam i z powrotem autobusem lub taksówką. Na Ukrainie działa międzynarodowa firma taksówkowa Uber, a także jej lokalne odpowiedniki OnTaxi, Bolt i Uklon, które są znane wielu obcokrajowcom. Wszystkie samochody z tych firm można wezwać pobierając aplikację na telefon. Tam też można natychmiast zobaczyć czas oczekiwania, czas przejazdu i koszt taksówki.

Aplikacja pokaże Ci czas oczekiwania na taksówkę i koszt przejazdu.
W 2021 roku lotnisko Boryspol obsłużyło 9,4 mln pasażerów, o 83% więcej niż w 2020 roku, ale tylko 62% poziomu sprzed kryzysu z 2019 roku. W ubiegłym roku lotnisko przyjęło i odleciało 75,85 tys. lotów (+62% w stosunku do roku ubiegłego), w tym 64,5 tys. międzynarodowych (+68%), 11,35 tys. krajowych (+34%).

W Boryspilu znajdują się 4 terminale: B, C, F, D. Wewnątrz lotniska znajdują się restauracje, kawiarnie, bary i sklepy, a także biuro informacji turystycznej, kantor wymiany walut i punkt pierwszej pomocy.

"Kijów" lub"Żulany" lotnisko

Zlokalizowany w granicach Kijowa, ale o drugorzędnym znaczeniu, jest najczęściej wykorzystywany do lotów krajowych, ale gości również loty międzynarodowe.

lotnisko Kijów " współpracuje z ponad 43 liniami lotniczymi, które latają do około 140 miast w 48 krajach świata. W 2021 roku ruch pasażerski wyniósł 1,4 mln osób.

Dojazd na lotnisko i z powrotem może odbywać się albo komunikacją miejską, odległość do centrum Kijowa wynosi 8 km, albo taksówką.

W budynku lotniska znajdują się sklepy, kawiarnie, restauracje, kantor wymiany walut, tablica informacyjna dla podróżnych oraz punkt pierwszej pomocy.

 • Czy na lotnisku w Kijowie są jakieś hotele? .

Port lotniczy "Boryspil

Nowoczesny hotel kapsułowy GettSleep na lotnisku Boryspil, w nowym terminalu D na pierwszym piętrze, jest otwarty dla podróżnych

Miejsce do spania może być pojedyncze lub podwójne, kapsuła wyposażona jest w regulowany system wentylacji, schowek, gniazdo 220V i gniazdo USB, ergonomiczny materac, świeżą pościel, ręcznik i plecionkę. Na miejscu są prysznice i stałe wi-fi. Wszystkie środki ostrożności i środki ochrony osobistej są przestrzegane.

Dla posiadaczy kart Priority Pass, LoungeKey i Lounge Pass dostępne są warunki bonusowe i 3 godziny darmowego pobytu.

"Kijów" lub "Żulany" lotnisko

Wewnątrz terminalu B na lotnisku w Kijowie znajduje się Terminal B Hotel. Jest on położony niespełna 500 metrów od głównego budynku lotniska.
Pokoje wyposażone są w prysznic, bezpłatne przybory toaletowe, lodówkę i dostęp do Wi-Fi. Rano serwowane jest śniadanie, a na miejscu znajduje się całodobowa recepcja. Centrum miasta oddalone jest o 8 km.

Podróż lotnicza

 • Czy mogę polecieć do Kijowa bezpośrednio z Wielkiej Brytanii?

Niezwykle często Brytyjczycy są zainteresowani wyjazdami medycznymi na Ukrainę. I to pytanie słyszymy regularnie.

Tak, istnieje kilka opcji bezpośrednich lotów z Wielkiej Brytanii do Kijowa. Weźmy za przykład Londyn, bo to o niego najczęściej pytamy.

Tak, jest kilka opcji bezpośrednich lotów z Wielkiej Brytanii do Kijowa.

 • STN Stansted - KBP Boryspil Intl
 • LTN Luton - IEV Zhuliany Intl

Czas lotu wynosi średnio od 3 do 3,5 godziny. Koszt różni się w zależności od miesiąca, daty i linii lotniczej. Średnio bilet można znaleźć już od 47 EUR. Bilet można zarezerwować na dowolnej wygodnej stronie internetowej lub skontaktować się z menedżerami UAmedTOURS w celu uzyskania pomocy.

 • Które linie lotnicze latają do Kijowa Ukraina?

Lista linii lotniczych, które latają do i z Ukrainy jest dość obszerna:

Port lotniczy Boryspil

SkyUp, Ukraine International Airlines, Rosa Vitreva, Azur Air Ukraine, Turkish Airlines, KLM, Air France, Deutsche Lufthansa AG, Austrian Airlines AG, Eurowings GmbH, Czech Airlines, PLL LOT, JanEir, Cyprus Airways, Swiss International Airlines AG, Ryanair, Laudamotion, EL AL Israel Airlines, Qatar Airways, Belavia, Air Baltic, Air Arabia, Flynas JSC, Air Astana, Georgian Airways, Aircompany Jonika LLC, Bravo Airways, Aegean Airlines, Air Malta, scandinavian airlines system denmark-norway-sweden, PEGASUS AIRLINES, VOYAGE AIR, Buta Airways, Air Serbia, Iraqi Airways, JSC "UZBEKISTAN AIRWAYS", Vueling Airlines S. A., QANOT SHARQ.

"Kijów" lub "Żulany" lotnisko

AIR OCEAN, Bees Airline, Wizz Air, Alitalia, LOT, Vueling Airlines, URGA, Motor Sich.

About Kiev

 • Warto odwiedzić Kijów? .
 • Z czego znany jest Kijów?

Kijów to jedna z najbardziej niedocenianych stolic Europy. To miasto nie pozostawia absolutnie nikogo obojętnym i trzeba je odwiedzić, by cieszyć się i poczuć jego klimat. Im więcej dni spędzisz w Kijowie, tym większe będziesz miał doświadczenie.

Kijów warto odwiedzić z wielu powodów:

Historia i architektura. Historia Kijowa zaczęła się w V wieku i trwa do dziś. Całe miasto składa się z warstw historycznych, a podczas spaceru po mieście można zobaczyć zabytki starożytnej architektury, takie jak Golden Gate. Jest tu wiele przykładów architektury radzieckiej i oczywiście słynne wschodnioeuropejskie kościoły z ich złotymi kopułami, które zapierają dech w piersiach.

. Kompleks Ławry Peczerskiej, Sobór św. Zofii, bajeczny Złotokopułowy Klasztor św. Michała, Cerkiew św. Andrzeja i Sobór św. Włodzimierza są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zawsze polecamy naszym klientom osobiste zwiedzanie Ławry Kijowsko-Peczerskiej z przewodnikiem, które prowadzone jest w języku angielskim i trwa trzy godziny. Pomoże zrozumieć i dostrzec wszystkie uroki tego miejsca

Możesz zarezerwować wycieczkę tutaj

W dodatku Kijów jest odzwierciedleniem współczesnej historii Ukrainy, dlatego na Placu Niepodległości można zobaczyć zdjęcia osób, które zginęły podczas tragicznych wydarzeń "Rewolucji Godności" w 2014 roku oraz zobaczyć pozostałe ślady tych ostatnich wydarzeń.

Matka Ojczyzna. Całkowicie unikalny i majestatyczny pomnik ma 102 metry wysokości, u podstawy którego znajduje się Narodowe Muzeum Historii Ukrainy w II wojnie światowej (do 2015 roku znane jako Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej). Po obejrzeniu płaskorzeźb i ustawieniu nastroju w muzeum, widok posągu jest oszałamiający. Dla pełnego doświadczenia polecamy wspiąć się na tarczę lub cokół pomnika, stamtąd roztacza się niezapomniany widok na Kijów.

Street Art. Kijów słusznie uważany jest za stolicę sztuki ulicznej wschodniej Europy. Ulice miasta, fasady domów są w całości ozdobione rysunkami. Ukraiński street art nie ma jednego kierunku. Artyści rysują to, co ich obchodzi: wydarzenia polityczne, ukraińską tożsamość, miłość, bliskich. Wydaje nam się, że w Kijowie nie sposób znaleźć tematu, o którym nie malowano. Nawet znani na całym świecie artyści, tacy jak Fintan Magee, ROA czy Vhils, malowali na Ukrainie.

Więcej o ukraińskiej sztuce ulicznej i wrażeniach z nią związanych można przeczytać tutaj.i zobacz to wszystko na żywo z przewodnikiem tutaj.

Spożywienie i kawiarnie. Ukraińskie jedzenie często wydaje się obcokrajowcom niezwykłe, ale tego, że jest pyszne, trudno zaprzeczyć. Kijów jest pełen różnych kawiarni i restauracji, w których można spróbować domowych ukraińskich potraw, jak również haute cuisine z najlepszych lokali świata. I oczywiście można spróbować kotletów kijowskich. Jeśli nasza kuchnia nie przypadnie wam do gustu, w całym mieście jest mnóstwo restauracji z różnymi kuchniami świata: włoska, japońska, chińska, grecka, indyjska, francuska - wszystko to można znaleźć w Kijowie.

Z kuchnią ukraińską można zapoznać się podczas trzygodzinnego gastro tour z degustacją potraw ukraińskich. Możesz ją zamówić tutaj.

A jeśli jesteś zapalonym kawoszem, Kijów Cię nie zawiedzie. Mieszkańcy Kijowa kochają dobrą kawę jak nikt inny.Przeczytaj wskazówki dotyczące dobrej kawy w Kijowie tutaj.

Nasza lista 3 najlepszych wycieczek turystycznych w Kijowie obejmuje:

 • Wycieczka do Czarnobyla. Możesz go zarezerwować tutaj.
 • Wycieczka do podziemnego bunkra i bunkra Urbex Zadzwoń tutaj.
 • Trzygodzinne zwiedzanie miasta pieszo lub prywatnym samochodem. Możesz zarezerwować tutaj.
   
 • Rezerwacji można dokonać tutaj.
 • Jakie jest najlepsze miejsce na pobyt w Kijowie?
 • Gdzie się zatrzymać w Kijowie?
 • Ile dni muszę zostać w Kijowie?
 • Czy Kijów jest drogim miastem?

Najlepsze miejsce na nocleg w Kijowie zależy od celu podróży, czasu jej trwania, budżetu i preferencji. Najczęściej, wybierając opcje zakwaterowania dla turystów zagranicznych, proponujemy hotele lub apartamenty w pobliżu ośrodka medycznego, w którym będzie odbywał się zabieg, lub w centrum miasta.

Dobre kliniki o wysokim poziomie usług i kwalifikacji lekarzy znajdują się zazwyczaj w centrum miasta. Dzięki temu w każdym przypadku będziesz miał blisko do skupiska restauracji, kawiarni, sklepów, zabytków architektury i metra.

Długość pobytu zależy również od okresu leczenia i rekonwalescencji. W większości przypadków pacjenci przyjeżdżają na 7-14 dni.

Kijów ma jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny zakwaterowania w Europie, z szerokim wyborem hoteli w różnych przedziałach cenowych rozrzuconych po całym mieście.

Opcja budżetowa:

Średni przedział:

Luksusowe lub 5-gwiazdkowe hotele w Kijowie:

 

Wiele osób martwi się o koszty zakwaterowania, wyżywienia i rekreacji w Kijowie. Kijów, podobnie jak reszta Ukrainy, jest bardzo tanim miastem dla zagranicznych turystów. Dla przykładu możemy porównać niektóre ceny w USA i na Ukrainie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zakwaterowania, transportu i żywności w Kijowie, odwiedź strona internetowa.

Pogoda i najlepszy czas na zwiedzanie

 • Jaki jest najzimniejszy miesiąc w Kijowie?
 • Czy w Kijowie pada śnieg?
 • Jaki jest najcieplejszy miesiąc w Kijowie na Ukrainie?
 • Jaki jest najlepszy miesiąc na odwiedzenie Kijowa?

Pogoda na Ukrainie bywa bardzo zmienna, ale najniższe temperatury występują najczęściej w grudniu i styczniu. Temperatury w tym okresie mogą spaść do -20C. Śnieg pada w Kijowie prawie każdej zimy, a jeśli jeszcze go nie widzieliście, to może was czekać niespodzianka. Najgorętsze miesiące na Ukrainie to lipiec i sierpień.

Aby zobaczyć pogodę na Ukrainie i poznać przybliżoną prognozę dla swojej podróży, można odwiedzić dowolną stronę z prognozą pogody. na przykład tutaj.

Za najlepsze miesiące do podróżowania i leczenia na Ukrainie uważamy kwiecień, maj, wrzesień i październik. Na zewnątrz jest jeszcze ciepło, ale letnie upały już zanikają, a taka pogoda jest najbardziej komfortowa dla osób poddawanych leczeniu lub rehabilitacji.

Ponadto uważamy, że są to najlepsze miesiące na wyjazd na leczenie na Ukrainie.

Bezpieczeństwo

 • Czy bezpiecznie jest chodzić po Kijowie w nocy?
 • Czy Kijów jest bezpieczny w nocy?
 • Czy zwiedzanie Kijowa w 2022 roku jest bezpieczne?
 • Czy teraz można bezpiecznie jechać do Kijowa?
 • Czy Kijów jest bezpieczny dla turystów?

Według Country Crime Index 2021, Ukraina zajmuje 57 miejsce na 137 krajów pod względem przestępczości. Wskaźnik przestępczości wynosi 47,42 i jest klasyfikowany jako "umiarkowany". Dla porównania, ten sam wskaźnik przestępczości obejmuje takie kraje jak:

 • Włochy - wskaźnik przestępczości 44,85
 • Wielka Brytania - 46,07
 • USA - 47,81
 • Szwecja - 48,00
 • Francja - 51,99

Pomimo pewnych obaw zagranicznych turystów o Ukrainę i Kijów, nasz kraj i miasto pozostają dość bezpiecznym miejscem do wypoczynku i leczenia.

Podobnie jak w przypadku podróży do każdego kraju na świecie, radzimy naszym klientom: unikać samotnego chodzenia po małych i nieoświetlonych uliczkach; nosić przy sobie dowód osobisty; znać numer ambasady swojego kraju; chować pieniądze i telefon w trudno dostępnych miejscach w zatłoczonych miejscach i środkach komunikacji miejskiej; unikać komunikowania się z podejrzanymi osobami.

Centrum Kijowa jest jednym z najbezpieczniejszych rejonów miasta, policjanci stale patrolują ulice i są dostępni w celu udzielenia pomocy, i prawie zawsze jest tu gwarno i tłoczno.

Niestrudzenie powtarzamy, że wycieczka do Kijowa jest bezpieczna dla turystów.

Gdzie jest lepiej i gdzie warto się udać

 • Co jest lepsze - Lwów czy Kijów?
 • Czy Lwów jest tańszy od Kijowa?
 • Jak długo trwa podróż pociągiem z Kijowa do Lwowa?
 • Jak długo trwa podróż pociągiem z Kijowa do Odessy?

Odpowiedź na pytanie "Co jest lepsze - Lwów czy Kijów? " zależy od celu wizyty. Lwów, podobnie jak Kijów, jest jednym z największych miast Ukrainy, a poziom tamtejszej medycyny spełnia wysokie europejskie standardy jakości.

Jeśli chodzi o leczenie, Kijów jest pod tym względem lepszy, ponieważ może zapewnić szerszą ofertę klinik stomatologicznych, okulistycznych, ginekologicznych oraz centrów leczenia komórkami macierzystymi.

Jeśli jednak udało nam się znaleźć dla Ciebie odpowiednią klinikę we Lwowie, to nie będziesz żałować, bo w tym mieście również jest wiele do zobaczenia.

Odwiedzenie Kijowa i Lwowa w ramach jednej wycieczki na Ukrainę to świetny pomysł. Aby dostać się do Lwowa z Kijowa, można:

Jak długo trwa podróż pociągiem z Kijowa do Odessy?

 •     Pociągiem: czas podróży od 5 do 9 godzin
 •     Samolotem: czas podróży 1 godzina
 •     Autobusem: 7 do 8 godzin czasu podróży
 •     Samochodem: czas podróży około 7 godzin

Innym popularnym miejscem leczenia, rehabilitacji i wypoczynku jest Odessa. Do Odessy z Kijowa można dostać się w następujący sposób:

 •     Pociągiem: czas podróży: 7 do 9 godzin
 •     Samolotem: czas podróży 50 minut.
 •     Autobusem: 6-7 godzin w drodze
 •     Samochodem: czas podróży 5-6 godzin

Specjaliści UAmedTOURS postarali się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania zagranicznych pacjentów planujących wizytę na Ukrainie. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje były dla Państwa przydatne, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z naszymi menedżerami, zawsze jesteśmy gotowi do pomocy.Zadaj pytanie UAmedTOURS.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
0 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

AMH, czyli hormon antymüllerowski, jest wskaźnikiem indywidualnej rezerwy jajnikowej. Każda kobieta rodzi się z określoną ilością komórek jajowyc...
Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...