5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Zapłodnienie in vitro

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedna na osiem par na świecie ma problemy z poczęciem dziecka.

Choć kiedyś panował mit, że niepłodność to problem wyłącznie kobiecy, obecnie wyniki badań pokazują, że częstość występowania tej choroby jest taka sama u obojga małżonków.

W tym artykule porozmawiamy o zdrowiu kobiet i o tym, z jakimi problemami najczęściej borykają się one, gdy chcą zajść w ciążę.

Możemy wyróżnić dwa główne problemy związane z zajściem w ciążę naturalną:

 • Zdrowie. Według amerykańskiego badania National Family Growth Survey z 2017 r. 13,1% kobiet w wieku od 15 do 44 lat ma problemy z płodnością.
  Najczęstsze z nich to problemy endokrynologiczne (policystyczne jajniki, endometrioza), niedrożność jajowodów lub choroby genetyczne.
  Nadwaga to bardzo poważny problem. W krajach takich jak USA, Meksyk czy Nowa Zelandia, gdzie wskaźnik otyłości przekracza 30%, jest ona jedną z głównych przyczyn niepłodności.
 • Wiek. Coraz więcej par odkłada zajście w ciążę na późniejszy okres życia, licząc na stabilność finansową, rozwój kariery zawodowej, a gdy już zdecydują się na ciążę, stają przed poważnym problemem.
  Niestety, wiek kobiety wpływa na jej szanse zajścia w ciążę i są one bardziej podatne na zagrożenia w tym zakresie. Spadek zdolności reprodukcyjnych u kobiet obserwuje się od 35-37 roku życia, a u mężczyzn od 40-45 roku życia.

Każda kobieta rodzi się z określoną liczbą jajeczek. Z wiekiem zmniejsza się liczba zdrowych i wolnych od chromosomów oocytów:

 • Przed 35 rokiem życia szansa na zajście w ciążę wynosi 38-40%;
 • 35-40 lat - 30%;
 • Po 40 roku życia szanse na zajście w ciążę spadają do 16-18%.

W przeciwieństwie do kobiet, liczba plemników u mężczyzn nie zmniejsza się z wiekiem. Cierpi na tym jego jakość. Starsi mężczyźni często produkują więcej plemników z nieprawidłowościami chromosomalnymi (zwłaszcza diploidią) i zmniejszoną żywotnością.

Współczesna medycyna umożliwia pokonanie niepłodności - w 1977 r. przeprowadzono pierwsze udane zapłodnienie in vitro (IVF).

IVF to technika wspomaganego rozrodu, która umożliwia zajście w ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. W ciągu 44 lat praktyki ponad siedem milionów dzieci urodziło się dzięki tej metodzie. I co roku ich liczba tylko się zwiększa.

Historia zapłodnienia in vitro na Ukrainie rozpoczęła się w 1983 r., a w 1991 r. urodziło się pierwsze w tym kraju dziecko poczęte w warunkach laboratoryjnych.

Pionierska klinika ukraińskich technologii reprodukcyjnych nadal działa i jest jedną z najlepszych w kraju - Klinika im. Akademika Griszczenki w Charkowie.

Lekarze Wszyscy lekarze

Gryszczenko Nikolay Grigorievich
5
Gryszczenko Nikolay Grigorievich, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Gryszczenko Nikolay Grigorievich poświęca swoją działalność badawczą i praktyczną problemom zdrowia reprodukcyjnego. Wybór ten jest uwarunkowany chęcią kontynuacji dzieła czterech pokoleń położników-ginekologów dynastii medycznej rodziny Gryszczenków, dzieła wybitnego naukowca Walentego Iwanowicza Gryszczenki.

Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

Kiseleva Marina Nikolaevna
5
Kiseleva Marina Nikolaevna, Charków
Główny lekarz oddziału zaporoskiego, położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz USG.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, niepowodzeń ciążowych, chorób ginekologicznych. Diagnostyka ultrasonograficzna żeńskich narządów płciowych.

Rosliakova Natalia Aleksandrowna
5
Rosliakova Natalia Aleksandrowna, Charków
Lekarz najwyższej kategorii w specjalności "Położnictwo i ginekologia", specjalista diagnostyki ultrasonograficznej.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Główny lekarz oddziału w Połtawie. Członek Stowarzyszenia Medycyny Reprodukcyjnej Ukrainy. Doświadczenie w praktyce od 1999 roku.

Galina Andriejewna Pietrowa
5
Galina Andriejewna Pietrowa, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktolog, ginekolog-endokrynolog.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, endokrynologia ginekologiczna, leczenie zachowawcze wszystkich rodzajów chorób narządów płciowych kobiety, histeroskopia.

Procedura zapłodnienia in vitro składa się z kilku etapów:

 1. Pobranie plemników od mężczyzn i komórek jajowych od kobiet (metoda ta przewiduje możliwość wykorzystania materiału od dawcy).
 2. Zapłodnienie w laboratorium metodą In vitro lub ICSI. 3.
 3. Okres inkubacji wzrostu zapłodnionej komórki jajowej - 3-5 dni.
 4. Wysokiej jakości zarodki są wszczepiane do macicy kobiety, gdzie następuje dalszy rozwój płodu.

Czego najczęściej obawiają się pary?

Niepowodzenia. Tak, rzeczywiście, biorąc pod uwagę koszt zabiegu i wszelkie ryzyko, pary najczęściej obawiają się, że zapłodnienie in vitro nie powiedzie się.

Niestety, statystyki mówią, że nawet przy dobrych wskaźnikach i w odpowiednim wieku prawdopodobieństwo zajścia w ciążę za pierwszym, a nawet za drugim razem, nie jest stuprocentowe. Ale statystyki pokazują, że nie ma potrzeby się poddawać i rezygnować.
Średnie wskaźniki powodzenia zapłodnienia w klinikach ukraińskich:

 • Wskaźnik ciąży klinicznej po pierwszym transferze zarodka - 51,1%.
 • Wskaźnik ciąży klinicznej po dwóch kolejnych transferach zarodków - 67,3%.
 • Wskaźnik ciąż klinicznych po trzech kolejnych transferach zarodków - 70,6%.

Dlaczego wielu obcokrajowców przyjeżdża na Ukrainę na IVF?

 • Wysoki wskaźnik powodzenia procedury. Według danych ukraińskiego stowarzyszenia medycyny reprodukcyjnej, wskaźnik powodzenia IVF sięga tu 35% (na 100 cykli). Wskaźnik udanej płodności wynosi 27% (na 100 cykli). Natomiast według danych statystycznych Europejskiego Towarzystwa Ludzkiego Rozrodu i Embriologii, w Europie wskaźnik ten wynosi 25%.
 •  Elastyczna polityka reprodukcyjna państwa. W tym miejscu należy podkreślić kilka aspektów.
 • Po pierwsze, wszystkie techniki wspomaganego rozrodu znajdują się pod kontrolą państwa i są legalne. Spełniają one międzynarodowe standardy, a kliniki posiadają certyfikaty jakości ISO.
 • Po drugie, na Ukrainie nie ma ograniczeń wiekowych, jak ma to miejsce w Europie i Ameryce, gdzie kobietom poniżej 42. roku życia często odmawia się klinicznego zapłodnienia.
 • Po trzecie, w naszym kraju dozwolona jest preimplantacyjna diagnostyka genetyczna zarodka, aby upewnić się, że nie ma on żadnych nieprawidłowości genetycznych. Procedura ta jest zabroniona na przykład w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.
 •  Koszt zabiegu. Nawet przy częściowym ubezpieczeniu koszty zapłodnienia in vitro w Stanach Zjednoczonych i Europie pozostają dla większości mieszkańców niebotyczne.

Porównanie cen zapłodnienia in vitro w 2023:

Kraj Koszt, od
Ukraina od 1 500 EUR
Grecja od 3 000 EUR
Francja od 4 500 EUR
Niemcy od 5 000 EUR
Izrael od 8 300 EUR
Włochy od 8 500 EUR
USA od 10 000 EUR

Ukraińscy reproduktorzy wielokrotnie udowodnili swój poziom profesjonalizmu. Od ponad dwudziestu lat pomagają rodzinom na całym świecie z problemami niepłodności, a my zapraszamy nie tylko na leczenie na Ukrainę, ale także na wypoczynek w naszym pięknym kraju!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Artykuły

Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład...
Zapalenie trzustki jest chorobą zapalną trzustki, która objawia się nieodwracalnymi zmianami w strukturze narządu, powodującymi ból i stałe pogars...
Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Na każdym etapie zapalenia trzustki lekarze zabraniają spożywania cytryny, wody cytrynowej w jakiejkolwiek postaci ze względu na wysokie stężenie kwasów,...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...