5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  9440 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  8990 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  6960 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3970 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3050 zł
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Program IVF jest standardowy
  6010 zł
 • Program przenoszenia rozmrożonych zarodków dawcy
  3300 zł
 • Macierzyństwo zastępcze z już utworzonymi zarodkami (1 ET)
  188160 zł
 • Macierzyństwo zastępcze z własnymi oocytami (2 ET)
  176050 zł
 • Zostań surogatką
  59260 zł
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  6960 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  8990 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  9440 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3970 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3050 zł
Fasada budynku ARTKLINIK we Lwowie na Ukrainie
5
Klinika rozrodczości "ARTKLINIK", Lwów
«ARTKLINIK» – to nie tylko centrum medyczne, to laboratorium badawcze zdrowia reprodukcyjnego, w którym zaawansowane technologie łączą się z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów. Znajdująca się we Lwowie klinika pomaga parom z całej Ukrainy i zagranicy przezwyciężyć problemy reprodukcyjne i mieć dziecko.
 • Podobne usługi Wszystko
 • IVF + ICSI z własnymi oocytami
  11240 zł
 • Test ERA (okno implantacji)
  1160 zł
 • Hodowla zarodków do dnia 3
  2550 zł
 • Wspomagane wylęganie
  640 zł
 • Macierzyństwo zastępcze z już utworzonymi zarodkami (1 ET)
  198980 zł
Lekarze w klinice alternatywnej we Lwowie na Ukrainie
5
Klinika reprodukcji ludzkiej "Alternatywa", Lwów
Klinika Rozrodu Człowieka "Alternatywa" – lider w świadczeniu wysokiej jakości usług medycznych we Lwowie. Nasz zespół jest jednym z niewielu, który zajmuje się problemami reprodukcyjnymi kompleksowo, co pozwala nam wykrywać i leczyć znacznie większą liczbę chorób. Nasze podejście do medycyny opiera się na najbardziej zaawansowanych metodach diagnostyki i leczenia, w tym wykorzystaniu najnowocześniejszych p...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Standardowe IVF+ICSI z użyciem własnych komórek jajowych
  10810 zł
 • Program łączony (własny cykl IVF + dawstwo mrożonych komórek jajowych)
  30270 zł
 • Transfer mrożonego zarodka
  5830 zł
 • Zamrożenie społeczne
  9080 zł
 • Program dawstwa komórek jajowych min
  18160 zł

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Zapłodnienie in vitro

Według Światowej Organizacji Zdrowia jedna na osiem par na świecie ma trudności z poczęciem dziecka.

Współczesna medycyna umożliwia przezwyciężenie niepłodności - w 1977 roku przeprowadzono pierwszy udany zabieg zapłodnienia in vitro (IVF).

IVF - zapłodnienie in vitro - to technologia wspomaganego rozrodu, która polega na zapłodnieniu komórki jajowej w laboratorium, czyli poza organizmem kobiety. W 3. lub 5. dniu po zapłodnieniu zarodek jest przenoszony do jamy macicy kobiety. Później zarodek rozwija się tak, jak w przypadku normalnej ciąży.

Średnie wskaźniki powodzenia zapłodnienia in vitro (IVF) w ukraińskich klinikach:

 • Ciąża kliniczna po pierwszym transferze zarodka - 61,1%.
 • Ciąża kliniczna po dwóch kolejnych transferach zarodków - 75,8%.
 • Ciąża kliniczna po trzech kolejnych transferach zarodków - 84,3%.

Dlaczego wskaźnik powodzenia in vitro wzrasta po drugiej i trzeciej próbie?

Faktem jest, że po pierwszej nieudanej próbie sztucznego zapłodnienia lekarze szczegółowo analizują przyczynę niepowodzenia. W oparciu o indywidualne doświadczenia kobiety i kierując się wynikami poprzednich procedur, specjaliści opracują nowy i ulepszony schemat leczenia.

Jak zwiększyć szanse na udane in vitro?

IVF z programem dawstwa cytoplazmy metodą transferu pronuklearnego.

Transfer komórek przedjądrowych (dawstwo mitochondriów) to najbardziej zaawansowana technologia reprodukcyjna, która umożliwia przyszłym rodzicom urodzenie genetycznie spokrewnionego dziecka. Wcześniej takim pacjentom można było zaproponować zapłodnienie in vitro wyłącznie z komórką jajową dawcy.

Dawstwo mitochondriów jest wskazane w dwóch przypadkach:

1. Jeśli podczas tradycyjnego sztucznego zapłodnienia (in vitro) rozwój zarodka zatrzyma się z powodu niskiej jakości mitochondriów komórki jajowej matki.

Każda komórka jajowa składa się z jądra i cytoplazmy. Jądro zawiera geny, które dziecko dziedziczy od rodziców, a cytoplazma zawiera mitochondria.

Mitochondria to struktury wewnątrzkomórkowe odpowiedzialne za wytwarzanie i utrzymywanie energii na potrzeby organizmu, a zatem odgrywają również rolę w zapewnianiu witalności dla rozwoju zarodka. Wraz z wiekiem kobiety jakość i liczba mitochondriów w komórce jajowej pogarsza się, co prowadzi do zakończenia rozwoju zarodka, ponieważ nie otrzymuje on niezbędnej do rozwoju energii.

Istotą metody dawstwa mitochondrialnego jest przeniesienie jądra zapłodnionej komórki jajowej pacjentki do cytoplazmy komórki jajowej dawcy, z której wcześniej usunięto jądro.

Wynikiem tej procedury jest "zrekonstruowana" komórka jajowa, która posiada genetyczny zestaw jądrowego DNA od matki i ojca (około 25 000 genów) oraz mitochondrialnego DNA od dawczyni (około 13-37 genów).

Mitochondria z komórki jajowej dawcy dostarczają zarodkowi jedynie energii i nie wpływają na składnik genetyczny jądra. Dziecko dziedziczy informacje genetyczne od matki i ojca.

2. Zastosowanie transferu przedjądrowego jest konieczne, jeśli kobieta jest nosicielką genetycznych chorób mitochondrialnych spowodowanych mutacjami w mitochondrialnym DNA. Istnieje ryzyko przeniesienia wadliwego mitochondrialnego DNA z matki na dziecko, co może prowadzić do rozwoju ciężkiej choroby mitochondrialnej. 

Według statystyk 1 na 5000 dzieci cierpi na ciężką chorobę mitochondrialną. Obecnie nie ma skutecznych metod leczenia takich chorób, a wysoki wskaźnik śmiertelności odnotowuje się w wieku poniżej 5 lat lub na etapie embrionalnym. Wady w funkcjonowaniu mitochondriów prowadzą do uszkodzenia OUN (ośrodkowego układu nerwowego), niewydolności mięśni, układu oddechowego, serca i wątroby. W około 50% przypadków choroby mitochondrialne są spowodowane problemem zawartym w jednym z 37 genów mitochondrialnego DNA.

W takim przypadku zastosowanie metody transferu pronuklearnego (dawstwa mitochondriów) w programie in vitro jest jedyną szansą na urodzenie genetycznie zdrowego dziecka.

IVF (in vitro) z wykorzystaniem procedury PICSI.

Metoda PICSI (Physiologic Intra Cytoplasmic Sperm Injection) pozwala genetykom wybrać najlepsze dojrzałe plemniki do zapłodnienia komórki jajowej.

In vitro z programem ICSI.

Istotą tego programu jest to, że embriolodzy wstrzykują plemniki bezpośrednio do cytoplazmy komórki jajowej. Procedura ICSI (wewnątrzcytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej) zwiększa skuteczność IVF nawet 4-krotnie, szczególnie w przypadku niskiej liczby plemników. Dzięki zastosowaniu ICSI udane zapłodnienie jest możliwe nawet w obecności pojedynczych plemników, co pozwala mężczyźnie na posiadanie genetycznie spokrewnionego dziecka nawet w przypadku ciężkich postaci niepłodności.

Wskazane jest połączenie procedury ICSI z procedurą PICSI.

In vitro z wykorzystaniem technologii wspomaganego wylęgu.

Celem procedury jest zwiększenie szans na przyczepienie się zarodka do ściany macicy. Przed przyczepieniem zarodki są otoczone gęstą błoną zewnętrzną. Po wszczepieniu do jamy macicy zarodek jest uwalniany z błony, co nazywane jest procesem wykluwania. Często zarodki normalnej jakości nie są w stanie naturalnie uwolnić się z gęstej błony, co powoduje niepowodzenie procedury IVF.

Aby pomóc zarodkowi pozbyć się błony po przeniesieniu do jamy macicy, lekarze stosują technologię wylęgania laserowego. Pozwala to na rozrzedzenie błony ochronnej, z której powinien wydostać się zarodek. Procedura zwiększa skuteczność in vitro 2-krotnie.

In vitro z transferem dojrzałych zarodków do macicy.

Tysiące wyników in viitro wykazały, że zarodki przeniesione do jamy macicy w 5-6 dniu po zapłodnieniu mają znacznie lepszy wskaźnik przeżywalności. Chociaż protokół IVF pozwala na transfer zarodków już w 3. dniu.

Przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna zarodka (PGD, metoda NGS).

Genetycy potwierdzili, że czasami zarodki nie zakorzeniają się z powodu obecności chorób genetycznych. Dlatego zaleca się przeprowadzenie badania chromosomalnego zarodka przed procedurą przeniesienia go do jamy macicy. Diagnostyka metodami PGD (Pre-implantation Genetic Diagnosis) i NGS (Next Generation Sequencing) pozwala określić, czy zarodek ma choroby genetyczne. Należy pamiętać, że przyszli rodzice czasami nawet nie zdają sobie sprawy, że ich komórki rozrodcze (komórka jajowa i plemnik) zawierają nieprawidłowości chromosomalne. Zastosowanie diagnostyki zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka podczas IVF nawet o 70%.

Istnieją dwa główne problemy związane z naturalną ciążą:
Zdrowotne. 

Najczęściej są to problemy endokrynologiczne (policystyczne jajniki, endometrioza), niedrożność jajowodów lub choroby genetyczne.
Kwestia nadwagi jest bardzo dotkliwa. W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Meksyk i Nowa Zelandia, gdzie odsetek otyłości przekracza 30%, jest to jedna z głównych przyczyn niepłodności.
Wiek.

Coraz więcej par odkłada ciążę na późniejszy okres życia, czekając na stabilizację finansową i rozwój kariery.
Niestety, wiek kobiety wpływa na jej szanse na zajście w ciążę. Spadek zdolności reprodukcyjnych u kobiet obserwuje się w wieku 35-37 lat, a u mężczyzn w wieku 40-45 lat.

Każda kobieta rodzi się z określoną liczbą komórek jajowych. Wraz z wiekiem liczba zdrowych komórek jajowych bez nieprawidłowości chromosomalnych maleje.

W przeciwieństwie do kobiet, liczba plemników u mężczyzn nie zmniejsza się wraz z wiekiem. Cierpi na tym jej jakość. Starsi mężczyźni często produkują więcej plemników z nieprawidłowościami chromosomalnymi i zmniejszoną żywotnością.

Lekarze Wszyscy lekarze

Gryszczenko Nikolay Grigorievich
5
Gryszczenko Nikolay Grigorievich, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Gryszczenko Nikolay Grigorievich poświęca swoją działalność badawczą i praktyczną problemom zdrowia reprodukcyjnego. Wybór ten jest uwarunkowany chęcią kontynuacji dzieła czterech pokoleń położników-ginekologów dynastii medycznej rodziny Gryszczenków, dzieła wybitnego naukowca Walentego Iwanowicza Gryszczenki.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Badania kontrolne przed IVF
  1510 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  10700 zł
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  950 zł
 • Diagnostyka fertiloskopii
  1380 zł
 • Mikro TESE
  3260 zł
Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (witryfikowanych)
  4130 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (świeże)
  6610 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3630 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  4710 zł
 • Laparoskopia, histerektomia
  2740 zł
Kiseleva Marina Nikolaevna
5
Kiseleva Marina Nikolaevna, Charków
Główny lekarz oddziału zaporoskiego, położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz USG.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, niepowodzeń ciążowych, chorób ginekologicznych. Diagnostyka ultrasonograficzna żeńskich narządów płciowych.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  7850 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  10140 zł
 • Kolpopoeza otrzewnej miednicy z pomocą laparoskopu
  1960 zł
 • Laparotomia ekstyrpacja macicy (większa złożoność)
  3260 zł
 • Waginoplastyka
  1960 zł
Rosliakova Natalia Aleksandrowna
5
Rosliakova Natalia Aleksandrowna, Charków
Lekarz najwyższej kategorii w specjalności "Położnictwo i ginekologia", specjalista diagnostyki ultrasonograficznej.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Główny lekarz oddziału w Połtawie. Członek Stowarzyszenia Medycyny Reprodukcyjnej Ukrainy. Doświadczenie w praktyce od 1999 roku.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  10700 zł
 • Badania kontrolne przed IVF
  1510 zł
 • Mikro TESE
  3260 zł
 • Diagnostyka fertiloskopii
  1380 zł
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  950 zł
Galina Andriejewna Pietrowa
5
Galina Andriejewna Pietrowa, Charków
Położnik-ginekolog, reproduktolog, ginekolog-endokrynolog.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, endokrynologia ginekologiczna, leczenie zachowawcze wszystkich rodzajów chorób narządów płciowych kobiety, histeroskopia.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Optimal"
  10140 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Basic"
  7850 zł
 • Waginoplastyka
  1960 zł
 • Laparotomia ekstyrpacja macicy (większa złożoność)
  3260 zł
 • Kolpopoeza otrzewnej miednicy z pomocą laparoskopu
  1960 zł

Procedura zapłodnienia in vitro składa się z kilku etapów:

 1. Pobranie plemników od mężczyzn i komórek jajowych od kobiet (metoda ta przewiduje możliwość wykorzystania materiału od dawcy).
 2. Zapłodnienie w laboratorium metodą In vitro lub ICSI. 
 3. Okres inkubacji wzrostu zapłodnionej komórki jajowej - 3-5 dni.
 4. Wysokiej jakości zarodki są wszczepiane do macicy kobiety, gdzie następuje dalszy rozwój płodu.

Czego najczęściej obawiają się pary?

Niepowodzenia. Tak, rzeczywiście, biorąc pod uwagę koszt kursu i wszystkie zagrożenia, pary często obawiają się, że IVF zakończy się niepowodzeniem.

Niestety, statystyki pokazują, że nawet przy dobrej wydajności zarodków, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w programie sztucznego zapłodnienia przy pierwszej lub nawet drugiej próbie nie wynosi 100 procent. Jednak z każdą kolejną próbą szansa na udane in vitro wzrasta.

Dlaczego wielu obcokrajowców przyjeżdża na Ukrainę na in vitro?

 • Wysoki wskaźnik powodzenia procedury. Według danych ukraińskiego stowarzyszenia medycyny reprodukcyjnej, wskaźnik powodzenia IVF sięga tu 35% (na 100 cykli). Wskaźnik udanej płodności wynosi 27% (na 100 cykli). Natomiast według danych statystycznych Europejskiego Towarzystwa Ludzkiego Rozrodu i Embriologii, w Europie wskaźnik ten wynosi 25%.
 •  Elastyczna polityka reprodukcyjna państwa. W tym miejscu należy podkreślić kilka aspektów.
 • Po pierwsze, wszystkie techniki wspomaganego rozrodu znajdują się pod kontrolą państwa i są legalne. Spełniają one międzynarodowe standardy, a kliniki posiadają certyfikaty jakości ISO.
 • Po drugie, na Ukrainie nie ma ograniczeń wiekowych, jak ma to miejsce w Europie i Ameryce, gdzie kobietom poniżej 42. roku życia często odmawia się klinicznego zapłodnienia.
 • Po trzecie, w naszym kraju dozwolona jest preimplantacyjna diagnostyka genetyczna zarodka, aby upewnić się, że nie ma on żadnych nieprawidłowości genetycznych. Procedura ta jest zabroniona na przykład w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.
 •  Koszt zabiegu. Koszt zapłodnienia in vitro na Ukrainie jest znacznie niższy niż w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nawet przy częściowym ubezpieczeniu koszty zapłodnienia in vitro w Stanach Zjednoczonych i Europie pozostają dla większości mieszkańców niebotyczne.

Porównanie cen zapłodnienia in vitro w 2023:

Kraj Koszt, od
Ukraina od 1 500 EUR
Grecja od 3 000 EUR
Francja od 4 500 EUR
Niemcy od 5 000 EUR
Izrael od 8 300 EUR
Włochy od 8 500 EUR
USA od 10 000 EUR

Ukraińscy reproduktorzy wielokrotnie udowodnili swój poziom profesjonalizmu. Od ponad dwudziestu lat pomagają rodzinom na całym świecie z problemami niepłodności, a my zapraszamy nie tylko na leczenie na Ukrainę, ale także na wypoczynek w naszym pięknym kraju!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Artykuły

Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Dostęp do macierzyństwa zastępczego Udział cudzoziemc&oacute...
Od 2024 roku istnieją trzy sposoby przyjazdu na Ukrainę: pociągiem, autobusem i samochodem. Od 24 lutego 2022 roku loty na Ukrainę zostały tym...
Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład...
Zapalenie trzustki jest chorobą zapalną trzustki, która objawia się nieodwracalnymi zmianami w strukturze narządu, powodującymi ból i stałe pogars...
Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Na każdym etapie zapalenia trzustki lekarze zabraniają spożywania cytryny, wody cytrynowej w jakiejkolwiek postaci ze względu na wysokie stężenie kwasów,...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...