5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Macierzyństwo zastępcze
  166530 zł
 • Zostań surogatką
  51900 zł
 • Zostań dawczynią oocytów (komórek jajowych)
  4190 zł
 • Program leczenia niepłodności metodą IVF "Intense"
  9440 zł
 • Konsultacje z indywidualnym planem leczenia
  100 zł
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Macierzyństwo zastępcze z już utworzonymi zarodkami (1 ET)
  188160 zł
 • Program IVF jest standardowy
  6010 zł
 • Macierzyństwo zastępcze z własnymi oocytami (2 ET)
  176050 zł
 • Zostań surogatką
  59260 zł
 • Zostań dawczynią oocytów (komórek jajowych)
  4710 zł
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  410 zł
 • Spermogram andrologiczny
  40 zł
 • Pierwsza konsultacja z reproduktorem
  50 zł
 • Podstawowa konsultacja ginekologiczna
  50 zł
 • Dawstwo komórek jajowych (oocytów)
  4190 zł
Lekarze w klinice alternatywnej we Lwowie na Ukrainie
5
Klinika reprodukcji ludzkiej "Alternatywa", Lwów
Klinika Rozrodu Człowieka "Alternatywa" – lider w świadczeniu wysokiej jakości usług medycznych we Lwowie. Nasz zespół jest jednym z niewielu, który zajmuje się problemami reprodukcyjnymi kompleksowo, co pozwala nam wykrywać i leczyć znacznie większą liczbę chorób. Nasze podejście do medycyny opiera się na najbardziej zaawansowanych metodach diagnostyki i leczenia, w tym wykorzystaniu najnowocześniejszych p...
 • Podobne usługi Wszystko
 • Program podwójnego dawstwa: Dawstwo komórek jajowych i nasienia
  20330 zł
 • Standardowe IVF+ICSI z użyciem własnych komórek jajowych
  10810 zł
 • Program dawstwa komórek jajowych min
  18160 zł
 • Program dawstwa komórek jajowych stand
  23350 zł
 • Program łączony (własny cykl IVF + dawstwo mrożonych komórek jajowych)
  30270 zł

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Bank spermy

PIERWSZA WSKAZÓWKA

Moja pierwsza wskazówka to zapytać swojego lekarza, czy mają preferowaną świnkę, jeśli pracujesz z endokrynologiem reprodukcyjnym, wielu z nich ma listę preferowanych banków.

To znaczy, że chcieliby, abyś z nimi współpracował. Dlaczego mają preferowany bank

Dlaczego mają preferowany bank?

Czyli może zbadać ich jakość i reputację. Mogą znać sposób przygotowania nasienia, sposób wysyłki nasienia, znają procedury zapewnienia jakości i refundacji w przypadku problemów z jakością. Tak więc naprawdę dobrym wyborem może być po prostu udanie się do jednego z preferowanych banków spermy, które sugeruje lekarz. Jeśli nie współpracujesz z endokrynologiem reprodukcyjnym, możesz wybrać bank spermy na podstawie tego, czy wyślą ci spermę.

Możesz wybrać bank spermy na podstawie tego, czy wyślą ci spermę.

Niektóre banki spermy wyślą ci spermę bezpośrednio bez noty lekarskiej, takie jak Northwest Cryo Bank, jeśli lokalne zasady i prawa na to pozwalają. Jest kilka stanów, w których nie jest to dozwolone, ale inne stany na to pozwalają. Inne banki spermy, takie jak Fairfax Cryobank, wyślą spermę do Twojego domu tylko wtedy, gdy będziesz miał zaświadczenie od lekarza. Twój lekarz, na przykład lekarz prowadzący, może być całkiem chętny do przepisania zaświadczenia.

TOP TWO - THINK ABOUT WHAT YOU NEED FROM A DONOR

Czy chcesz, aby darczyńca miał wyższe wykształcenie?

Chcesz mieć pięciostopowego dawcę?

Czy chcesz, aby dawca był tego samego wyznania co Ty?

Kto praktykuje tę samą religię co ty, kto jest tej samej rasy co ty, ma ten sam kolor oczu, ten sam kolor włosów. Jeśli pewne rzeczy są dla Ciebie ważne, to musisz szukać banku, który oferuje te rzeczy. Te rzeczy nie są ważne dla wszystkich, ale niektóre z nich są bardzo ważne dla niektórych ludzi i mogą oni użyć tych cech do filtrowania swojego wyboru banku.

Musisz szukać banku, który oferuje te rzeczy.

Inną bardzo ważną rzeczą do rozważenia jest to, czy chcesz anonimowego dawcy, którego tożsamość nigdy nie zostanie ujawniona dziecku w przyszłości, czy też chcesz otwartego dawcy.

Jak działa proces Open ID, jeśli są dawcą Open ID?

Czy po ukończeniu 18 lat wysyłają dziecku list z najnowszymi danymi kontaktowymi dawcy? Czy rzeczywiście sprawdzają dane kontaktowe darczyńcy i aktualizują je? Czy pozwalają one dziecku kontaktować się z nimi i prosić o informacje o dawcy? Istnieją różne zasady i procedury dotyczące tego, jak otwarte zwolnienie dawcy będzie traktowane w przyszłości, a te rzeczy mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Czy po ukończeniu 18 lat wysyłają dziecku list z najnowszymi danymi kontaktowymi dawcy? Czy rzeczywiście sprawdzają dane kontaktowe darczyńcy i aktualizują je? Czy pozwalają one dziecku kontaktować się z nimi i prosić o informacje o dawcy? Istnieją różne polityki i procedury dotyczące tego, jak faktycznie działa otwarta identyfikacja, a te rzeczy mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Te rzeczy mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Trzecie państwo odnosi się do drugiego - wyjaśnij, jakie informacje o darczyńcy są najważniejsze.

Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest, aby wiedzieć, jakich cech chcesz w dawcy, i aby upewnić się, że masz dawcę w banku. Ale masz też informacje o dawcy, które możesz uzyskać, np. wywiad głosowy. Niektóre banki nie oferują wywiadów głosowych, inne banki oferują wywiady głosowe. W ten sposób można usłyszeć, jak darczyńca mówi o tym, dlaczego przekazuje darowiznę, co ma nadzieję zrobić dla osób, które otrzymają jego darowiznę.

W ten sposób można usłyszeć, jak darczyńca mówi o tym, dlaczego przekazuje darowiznę, co ma nadzieję zrobić dla osób, które otrzymają jego darowiznę.

Inne banki nie oferują zdjęć osób dorosłych, oferują jedynie zdjęcia dzieci dawców lub w ogóle nie oferują żadnych zdjęć, mogą oferować jedynie opis fizyczny. Więc jeśli wiesz na pewno, że muszę być w stanie usłyszeć głos dawcy spermy, ponieważ wtedy pomoże mi to zrozumieć, czy jestem dobrym dopasowaniem do energii tej osoby.

Nie wiem, czy jestem dobrym dopasowaniem.

Na przykład, tylko myśląc o możliwych powodach, można wykluczyć wszystkie banki spermy, które nie oferują audio.

WSKAZÓWKA NUMER CZTERY: ZRÓB ROZEZNANIE W BANKU

Nie musi to być super drogie śledztwo, ale proponowałbym zrobić podstawowy research o banku w Google:

 • nazwa banku spermy plus błędy
 • nazwa banku spermy plus pozwy sądowe
 • nazwa banku spermy plus pozwy sądowe
 • nazwa banku spermy plus przekroczenie limitów rodzinnych

Znajdziesz wiele artykułów i informacji i zobacz, czy to, co znajdziesz, pasuje do Ciebie i jak się czujesz, korzystając z banku spermy. Teraz tylko dlatego, że był znany przypadek błędu w wiadomościach, nie musi oznaczać, że bank spermy nie powinien być używany, ale myślę, że to dobry pomysł, aby zrozumieć, co dzieje się z bankami spermy, ponieważ nie ma zbyt wielu regulacji banków spermy w Stanach Zjednoczonych.

Ich polityka, ich procedury, jak weryfikują, że dawcy są tym, kim mówią, że są, nie są w ogóle bardzo dobrze uregulowane. A kiedy mówię "niezbyt dobrze uregulowane", to jestem nawet trochę hojny.

Nie jestem nawet trochę hojny.

To, co jest regulowane, to fakt, że sama sperma jest sprawdzana pod kątem chorób wenerycznych, a także istnieją okresy kwarantanny, aby upewnić się, że odbiorcy nie dostaną niebezpiecznych darowizn, które sprawią, że będą chorować. Co do pozostałych zasad, to zależą one głównie od banków.

WSKAZÓWKA NUMER PIĘĆ - OKREŚL, JAKI RODZAJ BADAŃ GENETYCZNYCH JEST DLA CIEBIE WAŻNY

Różne banki różnie testują dawców na ponad 200 genetycznie recesywnych chorób. Praktycznie każdy w populacji jest nosicielem jakiegoś zaburzenia autosomalnego recesywnego. Ale na szczęście, na podstawie prawdopodobieństwa, w większości przypadków znajdziesz partnera, który nie jest nosicielem tej samej choroby co ty. A nawet jeśli znajdziesz kogoś, kto jest nosicielem, często szansa, że jedno z twoich dzieci będzie miało tę chorobę, wynosi około jednego na osiem, ale czasami może się zdarzyć. Większość endokrynologów rozrodczych w tych dniach sugeruje, że robisz własne badania genetyczne, aby dowiedzieć się, jakie choroby możesz być nosicielem, wtedy możesz spojrzeć na dawcę, aby zobaczyć, czy są nosicielem.

Możesz wtedy spojrzeć na dawcę, aby zobaczyć, czy są nosicielem.

Jeśli nie byłeś badany, to może mieć sens pójście do banku, który testuje na bardzo wiele chorób. Zawsze możesz porozmawiać z doradcą genetycznym, aby uzyskać ich opinię na temat konkretnego dawcy, którego zamierzasz użyć i wyników ich badań genetycznych.

Zawsze możesz porozmawiać z doradcą genetycznym, aby uzyskać ich opinię na temat konkretnego dawcy, którego zamierzasz użyć i wyników ich badań genetycznych.

Wraz z wynikami badań, gdy otrzymasz spermę dawcy, otrzymasz raport z ich badań wraz z listą prawdopodobieństw, takich jak prawdopodobieństwo, że dawca ma chorobę i ich wyniki w populacji. Wyniki te mogą być czasem trudne do zinterpretowania, dlatego w takich przypadkach bardzo pomocna jest rozmowa z doradcą genetycznym.

WSKAZÓWKA NUMER SZEŚĆ OGRANICZENIA RODZINNE

Ta rada jest naprawdę ważna. Możesz być zaskoczony, że w Stanach Zjednoczonych nie ma na ten temat żadnego prawa federalnego ani stanowego. Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu ma wytyczne, a ich zalecenia sugerują nie więcej niż 10-25 potomstwa na populację 800 000. Tak więc, możesz zrobić matematykę, w Stanach Zjednoczonych żyje wiele milionów ludzi, a nawet jeśli miałbyś trzymać się tej zasady 25 na 800 000 populacji, aby uniknąć przypadkowej zgodnej kopulacji, to nadal mogłoby to być wiele potomstwa.

Możesz mieć wiele potomstwa.

Większość banków przestrzega limitu 25 rodzin dla całego kraju Stanów Zjednoczonych, ale powinieneś sprawdzić z bankiem. Również limity rodzinne zależą od autoreklamy biorcy, jeśli biorca użył spermy dawcy w inseminacji domowej, zaszedł w ciążę, miał dziecko i nigdy nie powiedział bankowi: "Hej, miałem dziecko z tym dawcą", to możliwe, że limity rodzinne zostały przekroczone.

Banki trzymają się limitu rodzinnego.

Możesz zapytać bank, czy kiedykolwiek sprawdzają z kimś szczegóły lub czy polegają tylko na raportach. Pamiętaj również, że sperma ze Stanów Zjednoczonych jest często eksportowana do innych krajów, a przepisy dotyczące ograniczeń rodzinnych w innych krajach są również różne i liczba potomstwa, które można uzyskać od tego samego dawcy, z którego korzystasz, może być wyższa niż tylko limit 25 w Stanach Zjednoczonych. I to jest przykład, niektóre banki potrafią pójść na więcej - 25 na 800 tys. ludności w skali kraju. A są banki, które mają niższy limit niż 25, więc to jedna rzecz, o której trzeba pomyśleć.

WSKAZÓWKA NUMER SIEDEM - ZBADAJ KOSZT ODDANEJ SPERMY

Oczywiście, koszt oddanej spermy byłby kroplą w morzu w porównaniu z kosztami wychowania dziecka od niemowlęctwa do dorosłości. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś brać pod uwagę swojego budżetu, gdy próbujesz zajść w ciążę, może to zająć kilka prób. Koszt jednej partii spermy oscyluje wokół tysiąca dolarów.

Niektóre banki spermy mogą być mniej szczegółowe w informacjach, które oferują, ale mogą być tańsze. Uczciwie jest wziąć pod uwagę koszty przy podejmowaniu decyzji. Pamiętaj też, że nie musisz współpracować wyłącznie z jednym bankiem spermy. Można zamówić nasienie z jednego banku spermy na jedną próbę i z innego banku spermy na kolejną próbę. Nie musisz zawsze korzystać tylko z pierwszego banku spermy.

Mamy nadzieję, że podobały Ci się te wskazówki dotyczące wyboru banku spermy, jeśli nadal masz pytania lub chciałbyś, abyśmy napisali o czymś innym, skontaktuj się z menedżerem UAmedTOURS.

KLAUZULA MEDYCZNA

Ta treść służy wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do zastąpienia porady medycznej lub leczenia przez osobistego lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla jakiejkolwiek osoby lub osób czytających lub stosujących się do informacji zawartych w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tej treści, a w szczególności osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z własnym lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, przyjmowaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Lekarze Wszyscy lekarze

Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Laparoskopia, histerektomia
  2740 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (witryfikowanych)
  4130 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (świeże)
  6610 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  3630 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  4710 zł
Vladykina Nataliia Władykina
5
Vladykina Nataliia Władykina, Kijów
Reproduktolog, genetyk
Klinika medycyny rozrodu "LITA"

Najwyższa kategoria kwalifikacji. Ponad 22 lata doświadczenia

Wykształcenie: 1998 - Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Bogomolca, Szkoła Medyczna.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Intracytoplazmatyczne wstrzykiwanie plemników (ICSI)
  1360 zł
 • Program IVF jest standardowy
  5620 zł
 • Program podwójnej stymulacji jajników "DuoStim"
  10200 zł
 • Program "Zachowanie płodności" (stymulacja jajników bez leków)"
  3130 zł
 • Program "Dawstwo komórek jajowych"
  17190 zł
Deineko Tetiana Serhiivna
5
Deineko Tetiana Serhiivna, Kijów
Reproduktolog, położnik-ginekolog
Klinika medycyny rozrodu "LITA"

Najwyższa kategoria kwalifikacji. Ponad 22 lata doświadczenia

Wykształcenie:

 • 2020 - Kijowski Państwowy Uniwersytet Medyczny, tematyczny kurs doskonalący "Zaburzenia płodności".
 • Charkowska Akademia Medyczna Kształcenia Podyplomowego, tematyczny kurs doskonalący "Endokrynologiczne problemy zdrowia reprodukcyjnego kobiet".
 • 2013 - Bukowiński Państwowy Uniwersytet Medyczny, tematyczny kurs doskonalący "Diagnostyka i leczenie niepłodności. Techniki wspomaganego rozrodu w położnictwie i ginekologii".
 • 2005 - Donieckie Regionalne Kliniczne Terytorialne Stowarzyszenie Medyczne, kurs stażowy "Ultrasonografia w położnictwie i ginekologii".
 • Podobne usługi Wszystko
 • Usługi banku spermy
  2590 zł
 • Program przenoszenia rozmrożonych zarodków dawcy
  3350 zł
 • Inseminacja nasieniem dawcy (ISD)
  2180 zł
 • Macierzyństwo zastępcze
  129770 zł
 • Pierwsza konsultacja z reproduktorem
  60 zł
Alipova Elena Konstantinowna
5
Alipova Elena Konstantinowna, Lwów
Położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz ultrasonografista
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, USG miednicy.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Inseminacja nasieniem dawcy (klasa A)
  410 zł
 • Pierwsza konsultacja z reproduktorem
  50 zł
 • Macierzyństwo zastępcze
  166530 zł
 • Dostarczanie oocytów dawcy do zapłodnienia in vitro (świeże)
  6610 zł
 • Zapłodnienie in vitro (w przypadku ICSI, bez leków)
  4710 zł
Zhemela Nataliia Ihorivna
5
Zhemela Nataliia Ihorivna, Lwów
Kierownik oddziału ART, lekarz diagnostyki ultrasonograficznej, położnik-ginekolog
Klinika rozrodczości "ARTKLINIK"

Położnik-ginekolog, reproduktolog, specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu niepłodności. Wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną poronień i innych patologii ginekologicznych.

W 2010 roku obroniła pracę magisterską na temat "Cechy hormonalne i metaboliczne ciąży po zastosowaniu technik wspomaganego rozrodu".
Obecnie jest studentką studiów podyplomowych w Klinice Położnictwa, Ginekologii i Perinatologii na Wydziale Kształcenia Podyplomowego Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im.

 • Podobne usługi Wszystko
 • Kombinowane dawstwo komórek jajowych
  26380 zł
 • IVF + ICSI z własnymi oocytami
  11240 zł
 • Gwarantowane macierzyństwo zastępcze z dawstwem komórek jajowych
  287650 zł
 • Podstawowa konsultacja ginekologiczna
  230 zł
 • PGD - 5 (preimplantacyjne genetyczne badanie przesiewowe metodą FISH na 5 chromosomach (13, 18, 21, X, Y), liczba zarodków nie większa niż 6, bez blastocysty / biopsji blastomeru)
  8210 zł

Dziś porozmawiamy o sześciu wskazówkach dotyczących wyboru banku spermy.

Wiele kobiet, które myślą o założeniu rodziny, decyduje się na współpracę z bankiem spermy. Istnieje wiele banków spermy w Stanach Zjednoczonych i za granicą, ale my skupimy się głównie na Stanach Zjednoczonych, ponieważ tam jest największe zapotrzebowanie na procedurę i jedne z najlepszych banków spermy na świecie.

W dodatku w Stanach Zjednoczonych istnieje wiele banków spermy.

Artykuły

Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Dostęp do macierzyństwa zastępczego Udział cudzoziemc&oacute...
Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład...
Czy miód jest dobry na zapalenie trzustki? W zapaleniu trzustki nie można jeść słodyczy, ale w niektórych przypadkach lekarze zalecają spożywan...