Stomatologia "Parodent"
5
Stomatologia "Parodent", Lwów
Sieć klinik stomatologicznych "Parodent" jest jedną z najbardziej renomowanych i wykwalifikowanych klinik stomatologicznych nie tylko we Lwowie, ale także na całej Ukrainie. 22-letnie doświadczenie pozwala nam mówić o Klinice "Parodent" jako o centrum doskonałości stomatologicznej w kraju. Na przestrzeni lat klinika stworzyła unikalną koncepcję podejścia do estetyki stomatologicznej. Chodzi tu o szereg wymagań, kt&oa...
Nowoczesne biuro w Misto Dent w Charkowie Ukraina
5
"Misto Dent" stomatologia, Charków
"Misto Dent" to dosłownie wiodąca stomatologia w Charkowie, geograficznie położona w dogodnej części miasta. Zaledwie kilka minut od stacji metra Botanicheskiy Sad znajdziesz nowoczesne centrum biznesowe z kliniką stomatologiczną, w której możesz uzyskać kompleksową konsultację i poddać się niezbędnym zabiegom medycznym.
Serwis w klinice TrioDent Odessa Ukraina
5
Klinika stomatologiczna "TrioDent", Odessa
TrioDent - Stomatologia ekspercka! Wybierając klinikę stomatologiczną, pacjenci zawsze zwracają uwagę na profesjonalizm lekarza. Naszym głównym atutem i dumą są wysoko wykwalifikowani i utalentowani specjaliści, którzy stale się rozwijają, doskonalą swoje umiejętności, stosują nowoczesne metody naukowe w diagnostyce i leczeniu, znajdują podejście do każdego pacjenta i robią wszystko, aby efekt przeszedł Państwa oczekiwania. &n...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Chirurgia szczękowa

W tym artykule przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć o ortognatycznej chirurgii szczękowej, w tym czas powrotu do zdrowia, powikłania, koszty zabiegu i inne informacje wynikające z naszego doświadczenia w tej dziedzinie.

Korekcyjna chirurgia szczękowa

Znana również jako chirurgia ortognatyczna, koryguje nieprawidłowe ustawienie kości szczęk w celu wyrównania zębów u osób z poważnym przodozgryzem lub podzgryzem i może naprawdę pomóc w poprawieniu mowy i uśmiechu.

Zabieg ten jest zwykle wykonywany przez chirurga szczękowego w znieczuleniu ogólnym w warunkach szpitalnych, a większość osób nie zdaje sobie sprawy, że wymaga on udziału zespołu stomatologów i specjalistów.

Lekarze Wszyscy lekarze

Rogov Alexey Alekseevich
5
Rogov Alexey Alekseevich, Charków

Alexey Rogov jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej Misto Dent. Jest dentystą-wolontariuszem w ogólnoukraińskim projekcie TriZub Dental.

Glushenko Anna Romanovna
5
Glushenko Anna Romanovna, Charków

Anna Romanovna Glushchenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Marina Sergeevna Bondarenko
5
Marina Sergeevna Bondarenko, Charków

Marina Bondarenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Vishnevskaya Anna
5
Vishnevskaya Anna, Odessa
Lekarz stomatolog-parontolog, chirurg-dentysta najwyższej kategorii, kandydat nauk medycznych
Stomatologia "Your Dentist"

Specjalizacja: stomatologia ogólna i chirurgiczna, periodontologia zachowawcza i chirurgiczna.

Arnautova Zoya
5
Arnautova Zoya, Odessa
Lekarz stomatolog ogólny, chirurg-dentysta
Stomatologia "Your Dentist"

Wykształcenie: Narodowy Uniwersytet Medyczny w Odessie, studia magisterskie i staż

Kto więc jest idealnym kandydatem do tego typu operacji szczękowej?

Ten rodzaj zabiegu jest zwykle wykonywany u pacjentów z poważnymi wadami zgryzu. Może on pomóc skorygować zgryz w przypadku trudności z przeżuwaniem pokarmu. Pomaga skorygować nierówności twarzy, takie jak mały podbródek, niedorozwój, nadgryz, a nawet zgryz krzyżowy. Może pomóc w problemach z oddychaniem spowodowanych bezdechem sennym, a lista jest długa.

Omówmy dwa główne powody, dla których ludzie uciekają się do chirurgii szczękowej

Korekta dużego niedorozwoju zgryzu jest jednym z popularnych powodów, dla których ludzie uciekają się do chirurgii szczękowej, a można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwsza z nich polega na wysunięciu górnej szczęki do przodu, a druga na odsunięciu dolnej szczęki do tyłu.

Obie opcje pozwolą uzyskać lepszą symetrię i wyrównanie twarzy, a czasami dla uzyskania najlepszych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie operacji na dwóch szczękach w celu skorygowania zgryzu poprzez przesunięcie dolnej szczęki do przodu lub górnej szczęki do tyłu. Należy pamiętać, że zmiana pozycji szczęki może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd twarzy, a także na funkcjonowanie organizmu. Na przykład przesunięcie górnej szczęki do przodu może zmienić wygląd nosa, a przesunięcie dolnej szczęki do tyłu może ograniczyć drożność dróg oddechowych.  Dlatego ważne jest, aby chirurg stomatolog ocenił wszystkie te możliwości, aby doprowadzić pacjenta do najbardziej stabilnego stanu.

Teraz chcemy opowiedzieć Ci o każdym etapie operacji szczękowej

Zostaniesz zaopatrzony w aparat ortodontyczny, a ortodonta wyrówna Twoje zęby w sposób wygodny dla chirurga szczękowego, zanim zmieni on położenie Twojej szczęki. Następnie pacjent zostanie umówiony na wizytę u chirurga szczękowego, zwykle w szpitalu, w znieczuleniu ogólnym. Chirurg szczękowy wykona nacięcia w szczęce, które pozwolą mu na swobodne ustawienie szczęki i wybranie najodpowiedniejszej orientacji, a następnie umieści płytki i śruby, aby unieruchomić szczękę w odpowiednim położeniu, a implanty zostaną zintegrowane z ciałem pacjenta. Są one trwałe i zapewniają stabilność szczęki. Czasami chirurg może zalecić połączenie zębów za pomocą aparatu ortodontycznego, który nosi się jak gips, dzięki czemu proces leczenia jest bardziej przewidywalny.

Po wykonaniu tych czynności pacjent będzie się leczył, a ortodonta przystąpi do pracy nad wprowadzeniem wszelkich innych zmian, które będzie musiał wprowadzić w zębach, aby uzyskać jak najlepszy uśmiech.

Co z procesem odnowy?

Lekarze zalecą spożywanie miękkich pokarmów, unikanie wysiłku fizycznego, rezygnację z palenia tytoniu i oczywiście prawidłową higienę jamy ustnej w domu.

Pełne gojenie może trwać 12 tygodni lub dłużej, w zależności od tego, jak bardzo inwazyjny jest zabieg.

Po operacji z pewnością wystąpią pewne dolegliwości bólowe oraz trudności z opuchnięciem i jedzeniem ze względu na zmianę zgryzu, a także będziesz musiał dostosować się do nowej twarzy, ponieważ właśnie przeszedłeś operację szczęki i masz silny obrzęk, i czasami szokiem może być spojrzenie w lustro i zobaczenie tej przeważnie bardzo opuchniętej twarzy, ale nie należy się tym przejmować.

Opuchlizna z czasem ustąpi i w końcu wszystko będzie wyglądało dużo, dużo lepiej.

Jakie powikłania i zagrożenia wiążą się z tym rodzajem chirurgii szczękowej?

Procedura. Istnieją pewne zagrożenia, o których należy wspomnieć: zakażenie, utrata krwi, uszkodzenie nerwów szczęki, złamanie, nawrót problemów z ustawieniem szczęki, problemy ze zgryzem i ból w stawie skroniowo-żuchwowym.

Ile kosztuje chirurgia szczękowa

Koszt jest zawsze skomplikowaną kwestią, ale przeciętnie operacja kosztuje od 20 000 do 40 000 USD.

Jeśli jednak masz naprawdę dobre ubezpieczenie zdrowotne i istnieje powód, inny niż estetyka, dla operacji szczęki, np. jeśli masz problemy z oddychaniem i chcesz przesunąć dolną szczękę do przodu, albo jeśli masz problemy z mową, opóźnienie mowy lub coś podobnego, wtedy Twoje ubezpieczenie może pokryć bardzo dużo.

Zawsze najlepiej jest skorzystać z konsultacji, skontaktować się z kasą chorych i dowiedzieć się, jaki jest zakres ubezpieczenia.

Operacja wiąże się z powikłaniami. Na przykład może dojść do uszkodzenia nerwów - to naprawdę możliwe. Tak jak w moim przypadku, trzeba będzie przyzwyczaić się do innego typu twarzy. Niektóre osoby osiągają niesamowite rezultaty i lubią swój wygląd. Niestety, nie zawsze tak jest i niektórzy ludzie muszą to znosić. Dlatego radzimy, aby nie podejmować tej decyzji lekkomyślnie. Jest to ważna decyzja. Jest to decyzja zmieniająca życie i należy ocenić wszystkie za i przeciw operacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże komuś, kto tego potrzebuje. I pamiętaj, jeśli szukasz świetnego dentysty, koniecznie skontaktuj się z menedżerem UAmedTOURS w celu umówienia się na konsultację.

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.