Przyczyną wszystkich bolączek ludzkości, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na spadku liczby urodzeń, jest często masturbacja. Na przykład popularne pytanie na forum “Czy masturbacja może powodować raka jąder?"” zawsze zbiera obszerny wątek dyskusji. Ktoś podaje wątpliwe argumenty z własnego doświadczenia, ktoś podaje linki do badań zbliżonych do naukowych. A praktycznie nikt nie prowadzi badań artykułów naukowych, aby dotrzeć do sedna prawdy. My zrobimy to za Ciebie

Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, czy nadmierna mastrubacja powoduje raka jąder?

Rak jądra: objawy i przyczyny

Raki jąder zajmują jedną z czołowych pozycji wśród nowotworów złośliwych u mężczyzn. Do rozwoju choroby może prowadzić wiele czynników: kontakt z promieniowaniem jonizującym, urazy, predyspozycje genetyczne itp. Niestety, wielu mężczyzn odkłada wizytę u lekarza, gdy pojawiają się następujące niepokojące objawy:

  • pojawienie się nowotworu w mosznie;
  • zmiana wielkości lub konsystencji jąder;
  • mieszanie krwi w moczu i ejakulacie;
  • ból i obrzęk jąder
  • ból i obrzęk moszny;
  • zaburzenia erekcji.
  • zaburzenia erekcji.

N.B:nie zapominaj o regularnej samodiagnozie. Co miesiąc szczegółowo oglądaj mosznę, badaj palpacyjnie jądra, a w przypadku pojawienia się zmian natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Informacje eksperckie

Na pytanie “czy masturbacja może powodować raka jąder”, androlodzy i urolodzy odpowiadają “nie”. W środowiskach klinicznych przeprowadzono wiele analiz przypadków, w których nie stwierdzono związku między częstością wytrysków a ryzykiem rozwoju raka jąder. Również urolog i ekspert w dziedzinie konsultacji online Bruce Dezube, M.D. udziela doskonałej, szczegółowej odpowiedzi na pytanie:

“Czy można zachorować na raka jąder od zbyt częstej ejakulacji? Wyjątkowo “nie”! Ponadto regularna ejakulacja zapobiega zapaleniu gruczołu krokowego i przyczynia się do produkcji endorfin. Zauważono również, że po akcie masturbacji u badanych odnotowano spadek poziomu stresu i napięcia mięśniowego średnio o 20%. Podobny efekt można osiągnąć po godzinie czytania literatury pięknej lub 30 minutach ćwiczeń aerobowych.”

Sport, czytanie czy kilka miłych chwil sam na sam? Dla wielu respondentów wybór jest oczywisty.
 

fonendoskop i znak raka

Jeśli więc możesz mieć zbyt obfity wytrysk, przyczyny raka jąder czy zapalenia prostaty nie będą ci dokuczać.

Masturbacja: nieoczywiste korzyści

Masturbację postrzegamy zwykle jako sposób na"odstresowanie", a nawet jako sposób na spędzenie czasu. Jednak kilka minut spędzonych sam na sam ze sobą jest o wiele bardziej pożyteczne niż się wydaje na pierwszy rzut oka. 

 

grafika masturbacji pod prysznicem

1. Wczesne wykrywanie nowotworów narządów płciowych

Zgodnie ze statystykami, pacjenci z nowotworami cewki moczowej, prącia, jąder i niektórych obszarów przylegających do narządów płciowych, ujawniają guzy lub niepokojące objawy podczas aktu masturbacji. Oczywiście na samokontrolę należy przeznaczyć osobny czas, ale masturbacja może być sposobem na rutynową samodiagnozę.

2. Obniżone ciśnienie krwi

Po orgazmie dochodzi do uwolnienia substancji, które mają ogólny efekt relaksacyjny. Prowadzi to do rozszerzenia naczyń krwionośnych, w tym tętnic wieńcowych. Pozytywne emocje i troska o serce - najlepszy rezultat i nie warto go szukać!

3. Lepsze zrozumienie swoich potrzeb seksualnych

Masturbacja lub “samoseks” to świetny sposób na poznanie swoich najwrażliwszych miejsc i wsłuchanie się w swoje pragnienia. Seksuolodzy zauważają, że przy spadku libido (na przykład na tle stresu) to właśnie zmysłowa i nieśpieszna masturbacja pomaga stopniowo przywrócić poziom aktywności seksualnej.

4. Zapobieganie chorobom prostaty

Rola prostaty polega na wytwarzaniu płynnej części ejakulatu. Przy regularnych wytryskach gruczoł ten będzie aktywnie produkował wydzielinę i odnawiał komórki nabłonka gruczołowego. W rezultacie znacznie zmniejsza się ryzyko rozwoju gruczolaka, raka, a nawet zwapnień (kamieni) w tkankach prostaty.

5. Poprawa jakości spermy

Jądra produkują męskie komórki płciowe - plemniki. Odnowa nabłonka spermatogenetycznego z wytworzeniem plemników wyższej jakości następuje średnio co 90-100 dni. Jednak regularna ejakulacja zwiększa aktywność podziału nabłonka spermatogenetycznego i może prowadzić do poprawy jakości plemników. Przypominamy jednak, że na poprawę jakości plemników ma również wpływ zrównoważona dieta, unikanie tytoniu, alkoholu i narkotyków oraz zrównoważona dieta zawierająca nasycone kwasy tłuszczowe.

6. Zmniejszanie poziomu stresu

Radzić sobie ze stresem bez leków? Podaj sobie pomocną dłoń. Endorfiny endogenne uwalniane w okresie poorgazmicznym mają ogólnie relaksujące działanie, poprawiają sen i zwiększają wydajność. Trudne zadanie? Bezsenność? Stresujące spotkanie? Wiesz, co robić.

Teraz na pytanie “Czy masturbacja powoduje raka jąder” możesz nie tylko udzielić szczegółowej odpowiedzi, ale także podzielić się z rozmówcą przydatnymi informacjami.

Seksuolog i androlog: na czym polega różnica?

Seksuolodzy i androlodzy-urologowie zajmują się również kwestiami zdrowia mężczyzn.

Ale istnieją różnice w obszarach specjalizacji tych lekarzy.

Seksuolog to specjalista zajmujący się problemami związanymi z seksualnością (w szczególności z masturbacją), libido, zaburzeniami erekcji lub ejakulacji. Specjalista może pracować zarówno z pacjentem w odosobnieniu, jak i z parą nad wspólnym problemem. Lekarz pracuje nie tylko z niektórymi patologiami organicznymi, ale także z kwestiami psychologicznymi związanymi z seksualnością.

Androlog jest specjalistą w dziedzinie anatomii, fizjologii i chorób męskiego układu moczowo-płciowego. W zależności od specjalizacji może zajmować się zarówno diagnostyką i leczeniem chorób jąder, prostaty i prącia, jak i powierzchownymi badaniami przesiewowymi w zakresie zdrowia seksualnego.

Lecz lekarze tych specjalności zajmują się zarówno problemami związanymi z masturbacją, jak i diagnostyką raka jąder.

Na zakończenie

W odniesieniu do raka jąder masturbacja nie ma żadnego wpływu. Na rozwój choroby może mieć wpływ wiele niepowiązanych czynników, od urazów po ekspozycję na promieniowanie. Pamiętaj, jak ważne są regularne wizyty u androloga i prawidłowa technika samobadania w celu wczesnego rozpoznania raka jądra.

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
8 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...
Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Komercyjny lub altruistyczny Udział cudzoziemców w pr...