Jednym z najbardziej palących problemów ludzkości jest stopniowe pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia naszej populacji, co prowadzi do powstawania nowych problemów, a także obniżenia progu wiekowego dla rozwoju różnych chorób i procesów starzenia się organizmu.

Na przykład coraz częstszym problemem w młodszym wieku staje się wypadanie włosów, które dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 • Według WHO, wypadanie włosów lub łysienie obserwuje się u 50-60% mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 50 lat.    Według US National Institutes of Health, około 25% mężczyzn zaczyna tracić włosy przed 21 rokiem życia, a w wieku 35 lat utrata włosów dotyczy około 66% mężczyzn.
 • Według badań przeprowadzonych przez International Alopecia Research Association, około 70% mężczyzn i 40% kobiet w wieku 60 lat ma jakiś rodzaj łysienia.
 • W Indiach ponad 70% mężczyzn i kobiet cierpi na utratę włosów w pewnym momencie życia, w tym wczesną utratę włosów.
Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów

Faced z problemem utraty włosów, naturalne jest szukanie sposobów na jego rozwiązanie, a jedną z najlepszych opcji jest dziś przeszczep włosów. Jednak pomimo oczywistych korzyści i ogromnej liczby różnych badań, które w pełni odzwierciedlają wszystkie zagrożenia, jakie może nieść ze sobą ten rodzaj leczenia, wciąż istnieje wiele mitów dotyczących tej operacji, które powstrzymują ludzi przed podjęciem decyzji o poddaniu się przeszczepowi włosów.

Dlatego właśnie chcielibyśmy dzisiaj porozmawiać o mitach dotyczących przeszczepu włosów i obalić niektóre z nich.

Wypadanie włosów po czesaniu

18 mitów o przeszczepie włosów     

 • Mit: Przeszczep włosów prowadzi do trwałego zdrętwienia skóry głowy.

Prawda: Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić drętwienie skóry głowy w tej okolicy, które może trwać przez kilka tygodni lub miesięcy. Później jednak uczucie to znika, a wrażliwość skóry wraca całkowicie.

 • Mit: Po przeszczepie włosy rosną w nienaturalnym kierunku.

Prawda: Dzieje się tak tylko wtedy, gdy przeszczep mieszków włosowych został wykonany przez niedoświadczonego lub mniej wykwalifikowanego chirurga. Jeśli wybierzesz dobrą klinikę przeszczepu włosów, taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

 • Mit: Transplantacja włosów powoduje uszkodzenie mózgu.

Prawda: Istnieje błędne przekonanie, że operacja przeszczepu włosów może spowodować uszkodzenie mózgu. Jest to nieprawda, ponieważ operacja dotyczy tylko skóry i mieszków włosowych, a nie czaszki czy mózgu.

 • Mit: Przeszczepione włosy nie są podatne na wypadanie.

Prawda: Niektórzy ludzie wierzą, że przeszczepione włosy nigdy nie wypadną. Chociaż włosy po przeszczepie są zazwyczaj bardziej odporne na wypadanie, z czasem mogą się przerzedzić lub wypaść. Może to nastąpić również z przyczyn naturalnych lub w wyniku poddania się leczeniu, np. chemioterapii lub radioterapii. Przyczyną utraty włosów mogą być te same procesy, które powodowały wypadanie włosów przed przeszczepem.

 • Mit: Transplantacja pozostawia po sobie zauważalne blizny.

Prawda: To powszechny mit, że operacja przeszczepu włosów powoduje duże, widoczne blizny. Chociaż niektóre blizny są nieuniknione, nowoczesne techniki minimalizują je i sprawiają, że w większości przypadków są one praktycznie niewidoczne.

 • Mit: Włosów po przeszczepie nie wolno obcinać ani układać.

Prawda: Po zabiegu następuje okres wszczepiania i adaptacji włosów, do czasu pełnej asymilacji mieszków włosowych i zagojenia się skóry na głowie, naturalnie nie jest dobrym pomysłem narażanie włosów na jakiekolwiek traumatyczne procesy. Jednak po wyzdrowieniu możesz robić ze swoimi włosami co tylko chcesz.

Fryzura i stylizacja po przeszczepie włosów

 • Mit: Przeszczepy dają natychmiastowe rezultaty.

Prawda: W rzeczywistości potrzeba kilku miesięcy, aby przeszczepione włosy odrosły i połączyły się z otaczającymi je włosami.

Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów metodą FUE
 • Mit: Przeszczepione włosy wymagają specjalnej pielęgnacji.

Prawda: Kolejnym mitem jest to, że przeszczepy włosów wymagają specjalnej pielęgnacji i produktów. W rzeczywistości, po zakończeniu procesu gojenia, włosy po przeszczepie można traktować jak każde inne włosy.

 • Mit: Przeszczep włosów sprawia, że włosy są po prostu grubsze.

Prawda: Niektórzy uważają, że przeszczep włosów radykalnie zwiększa ich gęstość. Chociaż zabieg ten może pomóc przywrócić włosy w miejscach, w których wypadły, nie musi prowadzić do radykalnego zwiększenia ogólnej gęstości włosów.

 • Mit: Przeszczep włosów wykonuje się tylko u mężczyzn.

Prawda: Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że zabiegi przeszczepu włosów są przeznaczone tylko dla mężczyzn. Jednak kobiety cierpiące na utratę włosów również mogą skorzystać z zabiegu bez żadnych ograniczeń związanych z płcią.

 • Mit: Przeszczep włosów powoduje raka.

Prawda: Istnieje mit, że operacja przeszczepu włosów może powodować raka. Nie ma naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia, a zabieg jest uważany za bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez doświadczonych chirurgów.

Czy przeszczep włosów powoduje raka?

 • Mit: Transplantacja włosów prowadzi do nierównomiernego wzrostu włosów.

Prawda: Nierówny wzrost włosów jest możliwy tylko z dwóch powodów: życzenia pacjenta lub niewykwalifikowanego chirurga. Jeśli nie masz ochoty na takie eksperymenty i szukasz pomocy u doświadczonego chirurga, unikniesz takich problemów.

Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów metodą DHI
 • Mit: Przeszczepione włosy mają inny kolor i teksturę.

Prawda: Zabieg jedynie przesuwa istniejące mieszki włosowe pacjenta, nie wpływa na nie w żaden sposób, więc jeśli zabieg został wykonany prawidłowo, włosy będą wyglądały dokładnie tak samo.

 • Mit: Przeszczep włosów to zabieg jednorazowy.

Prawda: Niektórzy ludzie wierzą, że jedna sesja przeszczepu włosów wyeliminuje utratę włosów na zawsze. W rzeczywistości, aby osiągnąć pożądany rezultat, mogą być wymagane dodatkowe sesje, zwłaszcza jeśli utrata włosów postępuje z czasem.

 • Mit: Przeszczep włosów to niezwykle bolesny zabieg.

Prawda: Przeszczep włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i chociaż mogą wystąpić pewne łagodne objawy, nie jest to mądra decyzja, aby poddać się zabiegowi.

 • Mit: Przeszczep włosów wykonuje się tylko na skórze głowy.

Prawda: Przeszczep włosów może być stosowany również w przypadku utraty włosów w innych miejscach, takich jak brwi, broda, a nawet włosy na klatce piersiowej.

 • Mit: Zabiegi przeszczepu włosów zawsze kończą się sukcesem.

Prawda: Jak w przypadku każdej procedury medycznej, nie ma absolutnej gwarancji sukcesu. Czynniki takie jak indywidualne cechy włosów i umiejętności chirurga mogą wpłynąć na wynik.

 • Mit: Przeszczep włosów można wykonać tylko w określonym wieku.

Prawda: Istnieje mit, że operacja przeszczepu włosów jest odpowiednia tylko dla młodych ludzi. W rzeczywistości zabieg można wykonać u odpowiednich kandydatów w każdym wieku, pod warunkiem, że mają oni wystarczającą powierzchnię dawcy i spełniają inne kryteria.

UAmedTOURS organizacja międzynarodowych wyjazdów medycznych

 

Prawdą jest, że przeszczep włosów nie jest panaceum dla absolutnie każdego, kto cierpi z powodu utraty włosów, a także nie może zagwarantować, że procedura będzie udana lub że nie trzeba będzie jej powtarzać. Ale jednocześnie transplantacja daje możliwość przywrócenia utraconej objętości włosów w dość krótkim czasie i ponownego poczucia pewności siebie.

Co roku współczesna medycyna udoskonala metody transplantacji i zwiększa jej skuteczność. Dziś można poddać się tej procedurze nie tylko w kraju zamieszkania, ale także wyjechać za granicę, gdzie koszt usług może być znacznie niższy, a profesjonalizm chirurgów wielokrotnie wyższy.

Aby znaleźć dobrą klinikę zajmującą się przeszczepem włosów, można skontaktować się z UAmedTOURS. Organizujemy wycieczki medyczne po świecie od ponad pięciu lat, więc nasza lista popularnych miejsc na przeszczep obejmuje: Turcja, Indie, Tajlandia, USA, Wielka Brytania, Meksyk, Ukraina itp.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przeszczepu włosów za granicą, skontaktuj się z naszymi menedżerami, a my udzielimy Ci wszystkich interesujących Cię informacji.

ZASTRZEŻENIE MEDYCZNE
Ta treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych, zastępowania takich porad lub leczenia przez osobistego lekarza. Wszyscy czytelnicy tego materiału powinni skonsultować się z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje dla zdrowia osoby lub osób czytających lub stosujących się do informacji zawartych w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, przyjmowaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

 


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
0 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Od 2023 roku istnieją trzy sposoby przyjazdu na Ukrainę: pociągiem, autobusem i samochodem. Od 24 lutego 2022 roku loty na Ukrainę zostały tymczaso...
Dawstwo komórek jajowych, czasami określane również jako dawstwo komórek jajowych, to świetna okazja, aby pomóc parom, które...
Informacje dla par Jeśli jesteś parą z Polski i chcesz znaleźć matkę zastępczą (wynajem brzucha, brzuch do wynajęcia), zalecamy skontaktowanie się z wykwal...