Jednym z najbardziej palących problemów ludzkości jest stopniowe pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia naszej populacji, co prowadzi do powstawania nowych problemów, a także obniżenia progu wiekowego dla rozwoju różnych chorób i procesów starzenia się organizmu.

Na przykład coraz częstszym problemem w młodszym wieku staje się wypadanie włosów, które dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 • Według WHO, wypadanie włosów lub łysienie obserwuje się u 50-60% mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 50 lat.    Według US National Institutes of Health, około 25% mężczyzn zaczyna tracić włosy przed 21 rokiem życia, a w wieku 35 lat utrata włosów dotyczy około 66% mężczyzn.
 • Według badań przeprowadzonych przez International Alopecia Research Association, około 70% mężczyzn i 40% kobiet w wieku 60 lat ma jakiś rodzaj łysienia.
 • W Indiach ponad 70% mężczyzn i kobiet cierpi na utratę włosów w pewnym momencie życia, w tym wczesną utratę włosów.

Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów

Faced z problemem utraty włosów, naturalne jest szukanie sposobów na jego rozwiązanie, a jedną z najlepszych opcji jest dziś przeszczep włosów. Jednak pomimo oczywistych korzyści i ogromnej liczby różnych badań, które w pełni odzwierciedlają wszystkie zagrożenia, jakie może nieść ze sobą ten rodzaj leczenia, wciąż istnieje wiele mitów dotyczących tej operacji, które powstrzymują ludzi przed podjęciem decyzji o poddaniu się przeszczepowi włosów.

Dlatego właśnie chcielibyśmy dzisiaj porozmawiać o mitach dotyczących przeszczepu włosów i obalić niektóre z nich.

Wypadanie włosów po czesaniu

18 mitów o przeszczepie włosów     

 • Mit: Przeszczep włosów prowadzi do trwałego zdrętwienia skóry głowy.

Prawda: Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić drętwienie skóry głowy w tej okolicy, które może trwać przez kilka tygodni lub miesięcy. Później jednak uczucie to znika, a wrażliwość skóry wraca całkowicie.

 • Mit: Po przeszczepie włosy rosną w nienaturalnym kierunku.

Prawda: Dzieje się tak tylko wtedy, gdy przeszczep mieszków włosowych został wykonany przez niedoświadczonego lub mniej wykwalifikowanego chirurga. Jeśli wybierzesz dobrą klinikę przeszczepu włosów, taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

 • Mit: Transplantacja włosów powoduje uszkodzenie mózgu.

Prawda: Istnieje błędne przekonanie, że operacja przeszczepu włosów może spowodować uszkodzenie mózgu. Jest to nieprawda, ponieważ operacja dotyczy tylko skóry i mieszków włosowych, a nie czaszki czy mózgu.

 • Mit: Przeszczepione włosy nie są podatne na wypadanie.

Prawda: Niektórzy ludzie wierzą, że przeszczepione włosy nigdy nie wypadną. Chociaż włosy po przeszczepie są zazwyczaj bardziej odporne na wypadanie, z czasem mogą się przerzedzić lub wypaść. Może to nastąpić również z przyczyn naturalnych lub w wyniku poddania się leczeniu, np. chemioterapii lub radioterapii. Przyczyną utraty włosów mogą być te same procesy, które powodowały wypadanie włosów przed przeszczepem.

 • Mit: Transplantacja pozostawia po sobie zauważalne blizny.

Prawda: To powszechny mit, że operacja przeszczepu włosów powoduje duże, widoczne blizny. Chociaż niektóre blizny są nieuniknione, nowoczesne techniki minimalizują je i sprawiają, że w większości przypadków są one praktycznie niewidoczne.

 • Mit: Włosów po przeszczepie nie wolno obcinać ani układać.

Prawda: Po zabiegu następuje okres wszczepiania i adaptacji włosów, do czasu pełnej asymilacji mieszków włosowych i zagojenia się skóry na głowie, naturalnie nie jest dobrym pomysłem narażanie włosów na jakiekolwiek traumatyczne procesy. Jednak po wyzdrowieniu możesz robić ze swoimi włosami co tylko chcesz.

Fryzura i stylizacja po przeszczepie włosów

 • Mit: Przeszczepy dają natychmiastowe rezultaty.

Prawda: W rzeczywistości potrzeba kilku miesięcy, aby przeszczepione włosy odrosły i połączyły się z otaczającymi je włosami.

Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów metodą FUE

 • Mit: Przeszczepione włosy wymagają specjalnej pielęgnacji.

Prawda: Kolejnym mitem jest to, że przeszczepy włosów wymagają specjalnej pielęgnacji i produktów. W rzeczywistości, po zakończeniu procesu gojenia, włosy po przeszczepie można traktować jak każde inne włosy.

 • Mit: Przeszczep włosów sprawia, że włosy są po prostu grubsze.

Prawda: Niektórzy uważają, że przeszczep włosów radykalnie zwiększa ich gęstość. Chociaż zabieg ten może pomóc przywrócić włosy w miejscach, w których wypadły, nie musi prowadzić do radykalnego zwiększenia ogólnej gęstości włosów.

 • Mit: Przeszczep włosów wykonuje się tylko u mężczyzn.

Prawda: Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że zabiegi przeszczepu włosów są przeznaczone tylko dla mężczyzn. Jednak kobiety cierpiące na utratę włosów również mogą skorzystać z zabiegu bez żadnych ograniczeń związanych z płcią.

 • Mit: Przeszczep włosów powoduje raka.

Prawda: Istnieje mit, że operacja przeszczepu włosów może powodować raka. Nie ma naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia, a zabieg jest uważany za bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez doświadczonych chirurgów.

Czy przeszczep włosów powoduje raka?

 • Mit: Transplantacja włosów prowadzi do nierównomiernego wzrostu włosów.

Prawda: Nierówny wzrost włosów jest możliwy tylko z dwóch powodów: życzenia pacjenta lub niewykwalifikowanego chirurga. Jeśli nie masz ochoty na takie eksperymenty i szukasz pomocy u doświadczonego chirurga, unikniesz takich problemów.

Dowiedz się więcej o przeszczepianiu włosów metodą DHI

 • Mit: Przeszczepione włosy mają inny kolor i teksturę.

Prawda: Zabieg jedynie przesuwa istniejące mieszki włosowe pacjenta, nie wpływa na nie w żaden sposób, więc jeśli zabieg został wykonany prawidłowo, włosy będą wyglądały dokładnie tak samo.

 • Mit: Przeszczep włosów to zabieg jednorazowy.

Prawda: Niektórzy ludzie wierzą, że jedna sesja przeszczepu włosów wyeliminuje utratę włosów na zawsze. W rzeczywistości, aby osiągnąć pożądany rezultat, mogą być wymagane dodatkowe sesje, zwłaszcza jeśli utrata włosów postępuje z czasem.

 • Mit: Przeszczep włosów to niezwykle bolesny zabieg.

Prawda: Przeszczep włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i chociaż mogą wystąpić pewne łagodne objawy, nie jest to mądra decyzja, aby poddać się zabiegowi.

 • Mit: Przeszczep włosów wykonuje się tylko na skórze głowy.

Prawda: Przeszczep włosów może być stosowany również w przypadku utraty włosów w innych miejscach, takich jak brwi, broda, a nawet włosy na klatce piersiowej.

 • Mit: Zabiegi przeszczepu włosów zawsze kończą się sukcesem.

Prawda: Jak w przypadku każdej procedury medycznej, nie ma absolutnej gwarancji sukcesu. Czynniki takie jak indywidualne cechy włosów i umiejętności chirurga mogą wpłynąć na wynik.

 • Mit: Przeszczep włosów można wykonać tylko w określonym wieku.

Prawda: Istnieje mit, że operacja przeszczepu włosów jest odpowiednia tylko dla młodych ludzi. W rzeczywistości zabieg można wykonać u odpowiednich kandydatów w każdym wieku, pod warunkiem, że mają oni wystarczającą powierzchnię dawcy i spełniają inne kryteria.

UAmedTOURS organizacja międzynarodowych wyjazdów medycznych

 

Prawdą jest, że przeszczep włosów nie jest panaceum dla absolutnie każdego, kto cierpi z powodu utraty włosów, a także nie może zagwarantować, że procedura będzie udana lub że nie trzeba będzie jej powtarzać. Ale jednocześnie transplantacja daje możliwość przywrócenia utraconej objętości włosów w dość krótkim czasie i ponownego poczucia pewności siebie.

Co roku współczesna medycyna udoskonala metody transplantacji i zwiększa jej skuteczność. Dziś można poddać się tej procedurze nie tylko w kraju zamieszkania, ale także wyjechać za granicę, gdzie koszt usług może być znacznie niższy, a profesjonalizm chirurgów wielokrotnie wyższy.

Aby znaleźć dobrą klinikę zajmującą się przeszczepem włosów, można skontaktować się z UAmedTOURS. Organizujemy wycieczki medyczne po świecie od ponad pięciu lat, więc nasza lista popularnych miejsc na przeszczep obejmuje: Turcja, Indie, Tajlandia, USA, Wielka Brytania, Meksyk, Ukraina itp.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące przeszczepu włosów za granicą, skontaktuj się z naszymi menedżerami, a my udzielimy Ci wszystkich interesujących Cię informacji.

ZASTRZEŻENIE MEDYCZNE
Ta treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych, zastępowania takich porad lub leczenia przez osobistego lekarza. Wszyscy czytelnicy tego materiału powinni skonsultować się z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje dla zdrowia osoby lub osób czytających lub stosujących się do informacji zawartych w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, przyjmowaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

 


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
0 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

AMH, czyli hormon antymüllerowski, jest wskaźnikiem indywidualnej rezerwy jajnikowej. Każda kobieta rodzi się z określoną ilością komórek jajowyc...
Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...