Miły i niedrogi hotel w centrum Kijowa. Restauracje, atrakcje i piękno stolicy Ukrainy znajdują się w odległości krótkiego spaceru!
"Allurapart Plaza" to niesamowity i nowoczesny hotel w centrum Kijowa. Wypoczynek w tak pięknym apartamencie pozostawi tylko najbardziej żywe wspomnie...
Podróżuj na Ukrainę, odkryj jeden z najpiękniejszych krajów Europy. Skosztuj pysznych potraw, poznaj narodowe tradycje i zatrzymaj się w hote...
Pozytywny i komfortowy hotel, blisko lotniska, dworca kolejowego, autobusowego i stacji metra!  
"Reikartz" hotel w Charkowie oferuje 76 pokoi, restaurację z pysznym jedzeniem, salę konferencyjną dla 80 osób, usługi sprzątania, świeżo wyrem...
Hotel "Chichikov" jest położony w zabytkowym centrum miasta, w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych, dobrych restauracji i sklep&oacu...
"Villa Four Rooms" oferuje 29 wygodnych pokoi o nowoczesnym wystroju wnętrz. Oferujemy wszystko dla komfortowego pobytu: śniadanie w formie b...
Witamy w nowoczesnym i komfortowym hotelu "Wall Street", który jest doskonałym wyborem dla podróżnych z każdego zakątka świata.
"UNO Hotel" to nowoczesny hotel w centrum Odessy. Oferuje 49 pokoi różnych kategorii: 15 Classic, 9 Standard, 13 Superior, 7 Junior Suites,...
Apart Hotel "Rooftop-2021"jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią hoteli, ale cenią sobie wygodę i obsługę. Oferujemy na...
Hotel "Bortoli", Odessa
Mini Hotel "Bortoli" to nowoczesny i niedrogi hotel położony w samym sercu starej Odessy. Co może być lepszego niż mieszkanie w komfortowych warunkac...
Lwów jest jednym z najbardziej turystycznych miast na Ukrainie. I jak każda turystyczna mekka na świecie ma swoje oczywiste zalety w porównaniu z...

Wakacje na Ukrainie

Każdy kraj na świecie ma wyrobioną opinię na ten temat. Francja, na przykład, kojarzy się z przewiewnymi rogalikami i wspaniałymi serami. Niemcy słyną z Oktoberfestu i pedantycznej natury swoich mieszkańców. A Ukraina jest znana na całym świecie ze swojej gościnności.

Obecnie podróże na Ukrainę stają się coraz bardziej popularne. Nie chodzi tu tylko o turystów z krajów WNP; co roku nasz kraj odwiedza coraz więcej gości z Europy, Ameryki i Azji.

W jednym z ostatnich lat, przed wybuchem pandemii koronawirusa, na Ukrainę przyjechało ponad 14 milionów cudzoziemców. Kraj ten przyciąga turystów niezwykłą przyrodą, historią, zachowanymi zabytkami architektury oraz rosnącą popularnością tak nietypowego kierunku, jakim jest turystyka medyczna.

Podczas gdy wcześniej główny strumień cudzoziemców stanowili obywatele byłych republik radzieckich lub ukraińscy ekspatrianci powracający do kraju na leczenie. W ciągu ostatnich kilku lat kilkakrotnie wzrósł odsetek turystów, którzy wcześniej nie byli kojarzeni z Ukrainą.

Świadczy to o tym, że Ukraina jest krajem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Ze względu na ten wzrost zainteresowania w ostatnich latach nastąpił boom w branży hotelarskiej.

Podczas gdy jeszcze kilka lat temu można było mówić o znacznych niedociągnięciach w tym sektorze, dziś Ukraina osiągnęła poziom europejski pod względem jakości usług i klasy hoteli.

W naszym kraju, podobnie jak w większości krajów na świecie, stosuje się system gwiazdek dla hoteli. Tak więc odwiedzenie strony internetowej i wybranie hotelu odpowiedniej klasy to zadanie na kilka minut.

Przypomnij sobie, co oznaczają gwiazdki w charakterystyce hotelu.

I chodzi tu nie tylko o poziom i zakres usług, ale także o politykę cenową hotelu. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym wyższy jest jego poziom i odpowiednio wyższa cena za noc.

A to oznacza:

Hotele jednogwiazdkowe są najtańszą opcją zakwaterowania. Z minimalną ilością usług, tzn. nawet codzienne sprzątanie nie jest uwzględnione na tej liście.

Dwie gwiazdki. Hotele o niższej cenie, z większym wyborem pokoi i większą liczbą usług niż poprzednie hotele.

Trzy gwiazdki to najbardziej rozsądny stosunek jakości do ceny.

Hotele czterogwiazdkowe - powyżej budżetowego segmentu cenowego. Najczęściej hotele te dysponują spa, siłownią, pralnią itp. Codzienne sprzątanie jest normą, a klasa pokoju różni się od tego, co można uzyskać w hotelu o niższym standardzie.

Na końcu tej listy znajdują się hotele premium, czyli pięciogwiazdkowe. Tutaj wszystko jest jasne bez słów. Eleganckie pokoje, obsługa na najwyższym poziomie i najbardziej imponujący rachunek na koniec pobytu.

Wraz z rozwojem Internetu wybór hotelu stał się o wiele łatwiejszy. Na stronie można od razu zobaczyć zdjęcia pokoi, łazienek, holu i prawie wszystkiego, co nas interesuje. I dopiero wtedy należy dokonać wyboru.

Należy również pamiętać, że istnieją różne rodzaje hoteli:

  • Motel;
  • Internat;
  • Wyżywienie;
  • Mini hotel;
  • Schronisko.

Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety. Aby uniknąć błędnych obliczeń, lepiej wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda wybrany hotel.

I jeszcze jedna rzecz do rozważenia. Położenie hotelu.

Ukraina posiada doskonałą infrastrukturę i węzły komunikacyjne. Do dyspozycji są autobusy, taksówki, trolejbusy, metro i tramwaje. Wszystko jest obecne. Z pewnością jednak lepiej jest wybrać hotel w centrum miasta, gdzie jest najlepszy transport, restauracje, sklepy i gdzie w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że najlepsze rzeczy, dla których warto przyjechać na Ukrainę, to przyroda, kuchnia i gościnni Ukraińcy.

Podróżuj po Ukrainie, odkrywaj nowe rzeczy i wracaj co roku!