Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl w obliczu konieczności wszczepienia implantu i ustalenia jego kosztu, jest pytanie "dlaczego implanty są takie drogie? W rzeczywistości nawet na Ukrainie, w kraju, w którym ceny usług stomatologicznych są bardzo przystępne, ich koszt jest imponujący. Dlatego dziś dowiedzmy się, co wpływa na cenę implantów stomatologicznych i czy jest ona w ogóle uzasadniona.


 

 Ceny niektórych z wymienionych implantów na Ukrainie, łącznie z ich umieszczeniem

Ceny implantów zębowych na Ukrainie w roku 2024 i wskaźniki przeżywalności
Producent implantów zębowych Cena Współczynnik przeżywalności
Implant Straumann (produkcji szwajcarskiej) 800 Euro 99,6%
Implant In-Kone Tekka (wyprodukowany w Szwajcarii) 535 Euro 99,2%
Implant Mis (Izrael) 490 Euro 98%
Alpha Bio Implant (wyprodukowany w Szwajcarii) 400 Euro 98%
Szwajcarski implant prosty (wyprodukowany w Szwajcarii) 380 Euro 97%
Implant firmy Nobel Biocare (wyprodukowany w Szwajcarii) 800 Euro 99,7%

Cena implantu zęba - jak się go tworzy?

Zależnie od łupka, cena pojedynczego implantu zębowego może wynosić kilka tysięcy euro. Nawet jeśli ubezpieczenie pokrywa część kosztów, to i tak jest to spory wydatek dla Twojego portfela. W związku z tym pojawia się pytanie, co wchodzi w skład kosztu implantu?

Wybór kliniki implantów stomatologicznych

1.Badania naukowe

Zobacz ceny implantów stomatologicznych firmy Straumann

Implanty stomatologiczne firmy Straumann są produkowane w Szwajcarii i są uważane za jedne z najdroższych, najwyższej jakości i najskuteczniejszych obecnie.

Aby spełnić wszystkie podstawowe warunki i zapewnić dobre wyniki estetyczne i funkcjonalne w długim okresie czasu, producenci implantów Straumann zainwestowali miliony w badania i rozwój w celu udoskonalenia systemu implantów i elementów protetycznych.

Budżetowe systemy implantów nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie w badania, zakładają więc, że ich konstrukcja, kształt, rozmiar i elementy protezy mogą rozłożyć obciążenie, ale nie mają na to naukowego uzasadnienia. Nie mogą zagwarantować jakości użytych materiałów i długoterminowych rezultatów.

Nie mogą zagwarantować jakości użytych materiałów.

Od momentu pozyskania surowców cały łańcuch produkcyjny podlega niezwykle surowym normom kontroli jakości. Straumann to jeden z najstarszych systemów implantologicznych na świecie, który jest oczywiście rozpoznawalny na całym świecie. Jest to system implantów klasy premium. Każdego roku producenci systemu Straumann inwestują w poważne badania naukowe, czego nie są w stanie zrobić producenci budżetowych systemów implantologicznych.

System Straumann jest jednym z najstarszych systemów implantologicznych na świecie.

зубные имплантаты наноструктурные

2.Wybór najlepszych materiałów

Implanty zębowe to tytanowe wkłady wkręcane w kość szczęki, naśladujące kształtem i funkcją naturalne korzenie. Tytan jest mocnym, lekkim i trwałym metalem.
Jeśli marzysz o czymś, co będzie Ci służyć przez lata, kluczowymi czynnikami są wytrzymałość i trwałość. Nie chcesz używać tanich materiałów, które nie wytrzymają całego okresu eksploatacji i będą wymagały wymiany.

Nie chcesz używać tanich materiałów, które nie wytrzymają całego okresu eksploatacji i będą wymagały wymiany.

Drugą częścią implantu stomatologicznego jest korona porcelanowa, która jest osadzona na słupku i przypomina naturalny ząb. Korony są wykonywane na zamówienie i dopasowywane do pozostałych zębów. Muszą one pasować kształtem i kolorem do pozostałych zębów.

3. Projekt indywidualny

Aby zastąpić brakujący ząb, korona implant jest tworzona indywidualnie dla każdego pacjenta. Każdy człowiek ma inne zęby (nie bez powodu identyfikuje się ludzi po zębach i odciskach palców), co oznacza, że nie istnieje produkowana masowo gotowa korona protetyczna, którą można by zastosować w protetyce. Każda korona protetyczna jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta i tworzona przez stomatologa we współpracy z laboratorium stomatologicznym.

Za jednym zębem kryje się praca całego zespołu, co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w ogólnej cenie leczenia. Naturalny wygląd i trwałość uzupełnienia protetycznego zależy od materiałów i precyzji wykonania całej korony protetycznej. Wykonanie korony protetycznej na podstawie implantu trwa kilka dni. W jego wytwarzanie zaangażowanych jest co najmniej pięciu stomatologów. Niestety, nie wszyscy pacjenci zdają sobie z tego sprawę i myślą, że jest to łatwe zadanie.

zdrowe zęby a implanty

4. pracochłonny i odpowiedzialny proces wszczepiania implantów

.

Innym czynnikiem, który należy rozważyć, jest zespół zaangażowany w tworzenie uśmiechu. Koszt zabiegu wszczepienia implantu dentystycznego jest w pewnym stopniu uzależniony od pracy lekarza - jego umiejętności, doświadczenia i wiedzy zarówno w zakresie wszczepiania implantu, jak i późniejszego wykonania i osadzenia korony protetycznej. Sama implantacja trwa średnio około 1 godziny, ale dla lekarza jest to bardzo wymagający proces, który wymaga dużej precyzji. W okresie gojenia i podczas integracji lekarz kontroluje i monitoruje proces integracji implantu oraz zapewnia terapię wspomagającą.

Wziąwszy pod uwagę wszystkie te czynniki, możemy zrozumieć koszt implantów stomatologicznych i koszt manipulacji medycznych. Jeśli chodzi o zdrowie, zależy nam na jakości, na której możemy polegać, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Oczywiście, że implanty dentystyczne są drogie! Jest również bezpieczny, estetyczny i trwały. Implanty są objęte gwarancją do 20 lat.

Na Ukrainie świadczymy pełne spektrum usług implantologicznych o dowolnej złożoności, wykorzystując systemy implantów dentystycznych różnych producentów, od elitarnych po bardzo tanie i przystępne cenowo.

Implanty stomatologiczne coraz tańsze

Dzisiaj stomatolodzy często spotykają się z następującą sytuacją: pacjent potrzebuje kilku zębów do wymiany i zasadniczo chciałby mieć wszczepione implanty, ale nie jest na to gotowy ze względów finansowych (niestety, procedura ta nadal nie jest tania, choć ceny stale spadają wraz z tanieniem materiałów i systemów implantologicznych). Następnie można najpierw wykonać ruchomą protezę częściową, a po roku lub półtora roku wszczepić implanty. Obecnie wykonuje się również protezy kombinowane - konstrukcje ruchome z implantami.

Żywotność implantu wynosi co najmniej 10 lat. Jeśli wszystkie obciążenia zostały prawidłowo obliczone, implant zużyje się w tym okresie zaledwie o 10-15% i będzie nadal służył. Jeśli z jakiegoś powodu sztuczny korzeń zostanie usunięty, można na jego miejsce założyć nowy. Statystyki pokazują, że 80% implantów wytrzymuje ponad 20 lat; wystarczy okresowa wizyta u stomatologa w celu wymiany korony na bardziej odpowiednią pod względem rozmiaru i odcienia, ponieważ zęby własne z biegiem lat zużywają się i zmieniają kolor.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba przeciwwskazań do stosowania implantów znacznie się zmniejszyła. Praktycznie problemy z przyleganiem sztucznych korzeni zostały rozwiązane - ich powierzchnia jest pokryta dwutlenkiem tytanu, dzięki czemu niezawodnie łączą się z tkanką kostną.
Obecnie nowoczesne metody chirurgii szczękowo-twarzowej z powodzeniem rozwiązują kilka przeciwwskazań anatomicznych do wszczepienia implantów, takich jak zbyt wąska szczęka (oznacza to zanik kości, jeśli ząb został usunięty dawno temu) lub zbyt blisko położone zatoki szczękowe. Przeciwwskazania nie są obecnie zbyt liczne. Głównie obecność cukrzycy insulinozależnej, osteoporozy, tarczycy i tarczyc, zaburzenia metaboliczne, które wpływają na strukturę kości. Mogą również wystąpić problemy z wszczepieniem implantów u osób, które przeszły chemioterapię po przebytej chorobie nowotworowej.

Wszczepienie implantów może również stanowić problem dla osób, które przeszły chemioterapię po przebytej chorobie nowotworowej.

Sposoby na tańsze implanty stomatologiczne

Przyjrzyjmy się każdemu z nich z osobna:

Niedrogie implanty

Niedrogie implanty mają znaczący wpływ na koszt implantów w ogóle. Jak napisaliśmy powyżej - są drogie implanty i są systemy, które można kupić taniej. Nie można jednak w ogóle skąpić na implantach. W przypadku zakupu produktu nieznanej marki i o nieznanej jakości istnieje duże ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, odrzucenia implantu, a nawet jego uszkodzenia. Koszt naprawy tych problemów jest bardzo wysoki, a zatem oszczędzanie pieniędzy jest wątpliwe.

Więcej informacji o implantach dentystycznych

Drogie korony protetyczne

Implanty pod klucz można otrzymać niedrogo, jeśli wybierzesz przyjazną dla budżetu opcję protezy stałej. Na przykład korony metalowo-ceramiczne lub korony metalowe. Korony metalowe są niedrogie i mogą być stosowane w przypadku implantów w obszarze żucia. W przypadku odbudowy zębów przednich, które znajdują się w strefie uśmiechu, ważna jest estetyka, dlatego korony metalowe nie są odpowiednie, ale jeśli zdecydujesz się na korony metalowo-ceramiczne, możliwe jest zastosowanie niedrogiego implantu.

Korony metalowo-ceramiczne mają metalową podbudowę i warstwę ceramiczną na wierzchu, dzięki czemu są wizualnie podobne do naturalnych zębów.

Droga metoda wszczepiania implantów

Najdroższą techniką implantacji jest klasyczna operacja dwuetapowa, która prawie zawsze wymaga wstępnego przeszczepu kości. Dlatego jeśli chcesz mieć niedrogie implanty stomatologiczne, nie czekaj zbyt długo, aż kość ulegnie poważnemu zanikowi. Jeśli jednak wykonujesz zabieg implantacji bezpośrednio po ekstrakcji lub utracie zęba - możesz skorzystać z metody jednoetapowej, która jest tańsza niż klasyczna implantacja.

Wybór dobrej kliniki dla taniego wszczepiania implantów dentystycznych

Różne kliniki oferują różne ceny implantów stomatologicznych. Może to wynikać z lokalizacji kliniki, poziomu wyposażenia i kwalifikacji personelu. Dwa ostatnie punkty są bardzo ważne przy wyborze dentysty zajmującego się wszczepianiem implantów! Oczywiście kliniki, w których nie ma doświadczonych stomatologów i nowoczesnego sprzętu, oferują niższe ceny implantów, ale leczenie w takiej placówce medycznej może wiązać się z różnymi przykrymi konsekwencjami dla pacjenta!

Protetyka na implantach ma oczywiście wiele zalet w porównaniu z jej starszymi odpowiednikami. Jedną z głównych zalet jest jego trwałość. Sam wkład tytanowy wytrzymuje ponad 30 lat, a korona protetyczna od 3 do 20 lat.

Implanty są również bardziej trwałe.

W rzadkich przypadkach podany okres może być kilkakrotnie krótszy.

Implant Straumann (produkcji szwajcarskiej) Implant In-Kone Tekka (made in Switzerland) Мис имплант (Израиль)Имплантат Alfa Bio (производство Швейцария)Prosty implant szwajcarski (made in Switzerland)Имплантат Nobel Biocare (производство Швейцария)

 

.

 Dodatkowe koszty implantów dentystycznych

W celu uzyskania skutecznego i trwałego wszczepienia implantu mogą być konieczne dodatkowe zabiegi pomocnicze, takie jak przeszczep lub augmentacja kości, aby odtworzyć i zastąpić część tkanki kostnej, która mogła zostać utracona z upływem czasu. Tylko przy odpowiedniej objętości kości implant będzie mógł się pewnie zakorzenić i wytrzymać codzienne obciążenia bez możliwości wypadnięcia lub uszkodzenia sąsiednich tkanek. W takich przypadkach koszt implantacji na Ukrainie może wynieść nawet 200 USD lub więcej, nie licząc materiałów eksploatacyjnych. W Stanach Zjednoczonych i Europie koszt odtworzenia pojedynczego obszaru kości pod implant zaczyna się od 600-700 USD, a może wynosić nawet 4000-5000 USD.

Jeśli pacjent potrzebuje kilku implantów, całkowity koszt procedury medycznej wzrasta w zależności od liczby brakujących zębów i liczby potrzebnych implantów. Istnieje powszechne błędne przekonanie, że implant jest potrzebny w przypadku każdego brakującego zęba. Często w przypadku dużych luk w rzędzie zębów, gdy brakuje np. trzech zębów w rzędzie, mogą być potrzebne tylko dwa implanty. Jednak aby odbudować trzy zęby za pomocą dwóch implantów, konieczny jest ząb pośredni lub "atrapa" łącząca oba implanty. Koszt może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, kosztów dodatkowych, liczby wymaganych koron i użytych materiałów.

 Co zrobić, jeśli nie otrzymam implantu stomatologicznego?

Zważywszy na koszty, bardzo kuszące jest po prostu usunięcie uciążliwego zęba i nie zastępowanie go implantem stomatologicznym. Nadal jednak zalecamy, aby nie traktować tej decyzji zbyt lekko. W ostatecznym rozrachunku brak wymiany może kosztować Cię o wiele więcej.
Brak zęba może zaszkodzić poczuciu własnej wartości, ponieważ przez cały czas będziesz się wstydzić, że nie masz zęba.

Ale może to również prowadzić do poważniejszych problemów stomatologicznych. Z czasem sąsiednie zęby przesuną się w miejsce brakującego zęba, starając się wypełnić lukę. Może to powodować problemy z sąsiednimi zębami, a nawet komplikować zgryz.

Choroba dziąseł to kolejny częsty problem, który może wystąpić, jeśli zęby i dziąsła otaczające usunięty ząb nie są odpowiednio pielęgnowane. A to wkrótce doprowadzi do konieczności wszczepienia kilku implantów zamiast jednego.

Będziesz musiał mieć kilka implantów. Możliwości dzisiejszej stomatologii są oszałamiające. Każdego dnia tysiące ludzi odzyskuje zdolność do normalnego życia, jedzenia i uśmiechania się. Aż strach pomyśleć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ruchome szczęki były jedynym sposobem na rozwiązanie problemu brakujących zębów.

W dzisiejszych czasach stomatologia ma wiele do zaoferowania.

W dzisiejszych czasach stomatologia ma wiele do zaoferowania.

Implanty stomatologiczne, pomimo ich wysokiej ceny, są realną możliwością, aby nadal cieszyć się życiem i nie musieć odczuwać dyskomfortu przy każdym uśmiechu.

Przyjedź na Ukrainę, pomożemy Ci przeżyć każdą chwilę Twojego życia z pięknym i szczerym uśmiechem!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.


Czy uważasz ten artykuł za pomocny?
2 ludzie uznają je za przydatne

Więcej:

Prawo do rodzicielstwa - niezbywalne prawo człowieka do zostania ojcem/matką dziecka i posiadania praw oraz obowiązków związanych z jego wychowaniem. Jed...
Gruzja jest jednym z niewielu krajów w Europie, w których macierzyństwo zastępcze jest legalne i regulowane przez prawo. Zalety Zalety progr...
Macierzyństwo zastępcze w Europie jest legalne w następujących krajach: Kraj Komercyjny lub altruistyczny Udział cudzoziemców w pr...