Nowoczesne biuro w Misto Dent w Charkowie Ukraina
5
"Misto Dent" stomatologia, Charków
"Misto Dent" to dosłownie wiodąca stomatologia w Charkowie, geograficznie położona w dogodnej części miasta. Zaledwie kilka minut od stacji metra Botanicheskiy Sad znajdziesz nowoczesne centrum biznesowe z kliniką stomatologiczną, w której możesz uzyskać kompleksową konsultację i poddać się niezbędnym zabiegom medycznym.
Lekarze stomatolodzy Elite Denta Kharkov Ukraina
5
Stomatologia "Elite Denta", Charków
ELITE DENTA Stomatologia to nie tylko zestaw usług dla pacjentów w różnym wieku. To komfortowa i przytulna, niemal domowa atmosfera, pełna uwagi, troski i zrozumienia. Jesteśmy przyzwyczajeni do zwracania uwagi na każdy szczegół, dlatego oprócz wysokiej klasy specjalistów i sprzętu, zawsze zwracamy uwagę na atmosferę: uprzejmy personel, przyjemna muzyka i filiżanka pachnącej herbaty lub kawy pomogą umilić każ...
Ochraniacz na zęby Silk Stomatologia Charków Ukraina
5
Centrum Stomatologiczne "Silk", Charków
Każdy klient jest zawsze mile widziany, mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Stomatologicznym Silk będzie zapamiętana tylko w pozytywny sposób! Staramy się we wszystkim sprostać potrzebom naszych klientów, np. w razie potrzeby wykonamy leczenie stomatologiczne w znieczuleniu. Posiadamy zespół wielospecjalistycznych specjalistów, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym, pracujemy na ates...
Zespół w DGclinic Dental Center
5
Centrum Stomatologiczne "DGclinic", Charków
Centrum Stomatologii Nowoczesnej dr Dmitrija i Julii Grizodub to piękne uśmiechy, doskonałe zdrowie zębów, a co za tym idzie całego ciała! Nowoczesny sprzęt, najnowsze technologie i materiały, profesjonalizm lekarzy, a także komfortowe otoczenie zapewniają naszym gościom wysokiej jakości leczenie w optymalnych cenach, dobry nastrój i poczucie opieki. Przytulna, rodzinna stomatologia z miłą i łatwą atmosferą od naszej rodziny j...
Główny lekarz Klinika Stomatologiczna Granddent
5
Klinika stomatologiczna "Granddent", Odessa
"Granddent" Dental Clinic to kompleksowe podejście do leczenia i opieki stomatologicznej. Klinika najwyższej klasy, z prawdziwymi profesjonalistami, indywidualnym podejściem do każdego klienta i najnowocześniejszym sprzętem. Dbamy o naszych klientów i dajemy im olśniewające uśmiechy!
Recepcja stomatologii Your Dentist w Odessie
5
Stomatologia "Your Dentist", Odessa
Stomatologia "Your Dental" działa z powodzeniem od 2017 roku. Mamy doświadczenie w pracy ze wszystkimi kategoriami ludności oraz turystami zagranicznymi. Dążymy do zachowania najwyższych europejskich standardów jakości i stworzenia najbardziej komfortowych warunków dla każdego z naszych pacjentów.

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Implanty stomatologiczne

Stomatologia jest jedną z najbardziej dynamicznie i pomyślnie rozwijających się dziedzin medycyny na Ukrainie. Ponad 50% wszystkich turystów medycznych w kraju przyjeżdża bezpośrednio na leczenie stomatologiczne. Prywatne ukraińskie kliniki stomatologiczne już dawno osiągnęły poziom europejski i są uważane za najlepsze w krajach WNP.

Ceny implantów stomatologicznych na Ukrainie i wskaźniki przeżywalności

Implanty dentystyczne producent Ceny w 2023 r. Wskaźnik przeżywalności
Implanty Straumann (produkcja szwajcarska) 800 euro 99,6%
Implant In-Kone Tekka (produkcja szwajcarska) 535 euro 99,2%
Mis implant (Izrael) 490 euro 98%
Implant Alfa Bio (Izrael) 400 euro 98%
Implant Simple Swiss (produkcja szwajcarska) 380 euro 97%
Implant Nobel Biocare (produkcja szwajcarska) 800 euro 99,7%

Ceny implantów stomatologicznych na Ukrainie i wskaźnik przeżycia

Lekarze Wszyscy lekarze

Hasanova Ainura Balabekovna
5
Hasanova Ainura Balabekovna, Charków
Ortodonta Stomatolog
"Misto Dent" stomatologia

Absolwent Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Charkowie, specjalizujący się w stomatologii ogólnej i ortodoncji.

 

Rogov Alexey Alekseevich
5
Rogov Alexey Alekseevich, Charków

Alexey Rogov jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej Misto Dent. Jest dentystą-wolontariuszem w ogólnoukraińskim projekcie TriZub Dental.

Glushenko Anna Romanovna
5
Glushenko Anna Romanovna, Charków

Anna Romanovna Glushchenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Marina Sergeevna Bondarenko
5
Marina Sergeevna Bondarenko, Charków

Marina Bondarenko jest ortodontą w Centrum Ortodoncji Cyfrowej MistoDent. Jest dentystką-wolontariuszką ogólnoukraińskiego projektu TriZub Dental.

Bobylev Oleg Olegovich
5
Bobylev Oleg Olegovich, Odessa

Oleg Olegovich Bobylev specjalizuje się w stomatologii ortopedycznej. Lekarz ten wykonuje następujące zabiegi: leczenie endodontyczne, odbudowę artystyczną i protetykę. Zajmuje się leczeniem różnych powikłań próchnicy.

Kluczem do sukcesu ukraińskiej stomatologii jest wieloletnia praktyka, wymiana doświadczeń z zagranicznymi kolegami, wdrażanie zaawansowanych technologii, nowoczesny sprzęt oraz, oczywiście, wysoka jakość usług i indywidualne podejście do każdego klienta.

Pomimo ogólnie wysokiego poziomu stomatologów w całym kraju, wciąż można wyodrębnić kilka miast, które słusznie uważane są za centra opieki stomatologicznej na Ukrainie: Charków, Kijów, Lwów, Odessa. Właśnie tutaj testuje się najnowsze technologie, leczy się najbardziej skomplikowane przypadki i świadczy najszerszy zakres usług w tej dziedzinie.

Jedną z głównych przyczyn, dla których turyści zagraniczni odwiedzają ukraińskie kliniki stomatologiczne, jest utrata jednego lub kilku zębów, a w rezultacie konieczność zastosowania protetyki.

Współczesna stomatologia oferuje trzy optymalne rozwiązania tego problemu:

 •     Protetyka ruchoma.
 •     Protetyka stała.
 •     Protezy na implantach.

Każde z nich ma swoje zalety i tylko dentysta może powiedzieć Ci dokładnie, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia, po osobistym badaniu lub konsultacji z Twoją dokumentacją medyczną.
Pamiętaj, że każda interwencja medyczna na Twoim ciele musi być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.
Obecnie najbardziej popularnym i najnowocześniejszym sposobem leczenia jest protetyka implantologiczna. Decyduje się na nią większość pacjentów, zwłaszcza tych z zagranicy.

Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ metoda ta ma wiele zalet:

 •     Szybkie przyzwyczajenie. Większość pacjentów przyzwyczaja się do nowych zębów w ciągu 2-3 dni.
 •     Atrakcyjny wygląd. Możliwość idealnego dopasowania do kształtu, a nawet koloru zęba, co sprawia, że implant jest jak najbardziej harmonijny.
 •     Wysoki wskaźnik przeżywalności. Implanty o wysokiej jakości przyjmują się z prawdopodobieństwem 99,7%.
 •     Długa żywotność. Żywotność takich implantów wynosi średnio 10-20 lat, w zależności od producenta, którego wybierzesz. Znane międzynarodowe marki oferują również dożywotnią gwarancję na swoje produkty.
 •     Bezpieczeństwo dla pozostałych zębów. Dzięki umieszczeniu kilku zębów, a nie całego rzędu, nie ma potrzeby szlifowania, a tym samym dodatkowych urazów, sąsiednich zębów.
 •     Brak ścisłej diety. Po udanym zakorzenieniu się implantu nie ma problemu z jedzeniem stałych pokarmów. Wszystko będzie tak samo jak w przypadku własnych zębów.
   

The dentist examines the patient before placing the implants

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, na czym polega protetyka na implantach.

Protetyka na implantach to metoda protetyczna, w której w szczęce umieszcza się specjalne implanty wykonane z tytanu, który jest bardzo wytrzymały i biokompatybilny, a na tych trzpieniach osadza się protezę w pełni imitującą ząb.

 •     Uzupełnienie takie można zastosować w przypadku jednego lub kilku zębów - wówczas korona pozostaje nieruchoma.
 •     Można też zastąpić w ten sposób cały rząd zębów. W szczęce umieszcza się wówczas kilka implantów, na których opiera się cały rząd zębów i które można łatwo usunąć.

Sam implant stomatologiczny składa się z kilku elementów.

 •     Tytanowy wkład. Jest on wszczepiany w kość zęba w celu imitacji korzeni i odpowiada za stabilność i umocowanie korony.
 •     Abutment. Element umieszczany nad dziąsłem, łączący tytanowy wkład i koronę. Łącznik może być utrzymywany za pomocą śrub, co oznacza, że korona jest przykręcana, lub może być zacementowany na miejscu za pomocą cementu stomatologicznego. Łącznik może być wykonany z metalu, tworzywa sztucznego lub cyrkonu. W zależności od możliwości finansowych pacjenta.
 •     Korona jest najważniejszym elementem wizualnym implantu. W tym przypadku wszystko zależy od umiejętności lekarza stomatologa. Doświadczony specjalista będzie w stanie idealnie odtworzyć zarówno kształt, jak i kolor utraconego zęba. Oznacza to, że proces przyzwyczajania się do niego będzie przebiegał znacznie szybciej.

Wybierając implanty, należy zrozumieć, że implanty są przede wszystkim zabiegiem chirurgicznym. A cały proces przebiega w kilku etapach:

 •     Diagnostyka. Badanie przez lekarza, testy, tomografia komputerowa.
 •     Wybór metody wykonania protezy w zależności od wyników testów i badań. Dopasowanie.
 •     Operacja trwająca od 30 minut do kilku godzin.
 •     Okres rehabilitacji.
 •     Założenie korony.

Wykonanie implantu stomatologicznego

Aby zastąpić brakujący ząb, korona implant jest tworzona indywidualnie dla każdego pacjenta. Każdy człowiek ma inne zęby (nie bez powodu identyfikuje się ludzi po zębach i odciskach palców), co oznacza, że nie istnieje produkowana masowo gotowa korona protetyczna, którą można by zastosować w protetyce. Każda korona protetyczna jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta i tworzona przez stomatologa we współpracy z laboratorium stomatologicznym.

Za jednym zębem kryje się praca całego zespołu, co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w ogólnej cenie leczenia. Naturalny wygląd i trwałość uzupełnienia protetycznego zależy od materiałów i precyzji wykonania całej korony protetycznej. Wykonanie korony protetycznej na podstawie implantu trwa kilka dni. W jego wytwarzanie zaangażowanych jest co najmniej pięciu stomatologów. Niestety, nie wszyscy pacjenci zdają sobie z tego sprawę i myślą, że jest to łatwe zadanie.

 

Instalacja implantów na Ukrainie jest przeprowadzana na dwa sposoby:

Jednoetapowa instalacja implantów.  Lekarz umieszcza wkład w ciągu około godziny, pod znieczuleniem, i jeśli nie ma przeciwwskazań, tego samego dnia zakładana jest korona tymczasowa. Korona stała jest mocowana po około 3-6 miesiącach.
Metoda ta jest dość ekonomiczna, pozwala zachować kształt dziąseł, jest wygodna, ponieważ wymaga tylko jednego zabiegu i daje natychmiastowe efekty estetyczne.
Nie jest ona jednak odpowiednia dla wszystkich i najczęściej stosuje się ją w przypadku zębów przednich.

Dwuetapowe wszczepianie implantów (z opóźnionym ładowaniem). W pierwszym etapie instaluje się tytanowy wkład, a czas oczekiwania na implantację wynosi 3-6 miesięcy, dopiero potem instaluje się łącznik z koroną.
Metoda ta jest uważana za bardziej niezawodną, choć wymaga więcej czasu. Minimalizuje się jednak możliwość odrzucenia lub obluzowania implantu.
Żywotność i użyteczność implantów zależą głównie od jakości samego produktu.

schematic representation of a dental implant

Rynek ukraiński oferuje szeroką gamę implantów w różnych przedziałach cenowych:

 •     Segment premium: Straumann (Szwajcaria), Astra Tech (Szwecja-USA), Nobel Biocare (USA-Szwajcaria).
 •     Segment średniej ceny: Osstem (Korea Południowa), Ankylos, Xive (Niemcy), Biohorizons (USA), Any One, Any Ridge (Korea Południowa), In-Kone Tekka (Francja-Szwajcaria), Implantium (Korea Południowa).
 •     Gospodarka: Alpha Bio, Mis, Dif (Izrael), Simple Swiss (Szwajcaria), implanty innych producentów (Rosja, Ukraina, itp.).

Implanty stomatologiczne coraz tańsze

Dzisiaj stomatolodzy często spotykają się z następującą sytuacją: pacjent potrzebuje kilku zębów do wymiany i zasadniczo chciałby mieć wszczepione implanty, ale nie jest na to gotowy ze względów finansowych (niestety, procedura ta nadal nie jest tania, choć ceny stale spadają wraz z tanieniem materiałów i systemów implantologicznych). Następnie można najpierw wykonać ruchomą protezę częściową, a po roku lub półtora roku wszczepić implanty. Obecnie wykonuje się również protezy kombinowane - konstrukcje ruchome z implantami.

Żywotność implantu wynosi co najmniej 10 lat. Jeśli wszystkie obciążenia zostały prawidłowo obliczone, implant zużyje się w tym okresie zaledwie o 10-15% i będzie nadal służył. Jeśli z jakiegoś powodu sztuczny korzeń zostanie usunięty, można na jego miejsce założyć nowy. Statystyki pokazują, że 80% implantów wytrzymuje ponad 20 lat; wystarczy okresowa wizyta u stomatologa w celu wymiany korony na bardziej odpowiednią pod względem rozmiaru i odcienia, ponieważ zęby własne z biegiem lat zużywają się i zmieniają kolor.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba przeciwwskazań do stosowania implantów znacznie się zmniejszyła. Praktycznie problemy z przyleganiem sztucznych korzeni zostały rozwiązane - ich powierzchnia jest pokryta dwutlenkiem tytanu, dzięki czemu niezawodnie łączą się z tkanką kostną.
Obecnie nowoczesne metody chirurgii szczękowo-twarzowej z powodzeniem rozwiązują kilka przeciwwskazań anatomicznych do wszczepienia implantów, takich jak zbyt wąska szczęka (oznacza to zanik kości, jeśli ząb został usunięty dawno temu) lub zbyt blisko położone zatoki szczękowe. Przeciwwskazania nie są obecnie zbyt liczne. Głównie obecność cukrzycy insulinozależnej, osteoporozy, tarczycy i tarczyc, zaburzenia metaboliczne, które wpływają na strukturę kości. Mogą również wystąpić problemy z wszczepieniem implantów u osób, które przeszły chemioterapię po przebytej chorobie nowotworowej.

Wszczepienie implantów może również stanowić problem dla osób, które przeszły chemioterapię po przebytej chorobie nowotworowej.

Sposoby na tańsze implanty stomatologiczne

Przyjrzyjmy się każdemu z nich z osobna:

Niedrogie implanty

Niedrogie implanty mają znaczący wpływ na koszt implantów w ogóle. Jak napisaliśmy powyżej - są drogie implanty i są systemy, które można kupić taniej. Nie można jednak w ogóle skąpić na implantach. W przypadku zakupu produktu nieznanej marki i o nieznanej jakości istnieje duże ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, odrzucenia implantu, a nawet jego uszkodzenia. Koszt naprawy tych problemów jest bardzo wysoki, a zatem oszczędzanie pieniędzy jest wątpliwe.

Drogie korony protetyczne

Implanty pod klucz można otrzymać niedrogo, jeśli wybierzesz przyjazną dla budżetu opcję protezy stałej. Na przykład korony metalowo-ceramiczne lub korony metalowe. Korony metalowe są niedrogie i mogą być stosowane w przypadku implantów w obszarze żucia. W przypadku odbudowy zębów przednich, które znajdują się w strefie uśmiechu, ważna jest estetyka, dlatego korony metalowe nie są odpowiednie, ale jeśli zdecydujesz się na korony metalowo-ceramiczne, możliwe jest zastosowanie niedrogiego implantu.

Korony metalowo-ceramiczne mają metalową podbudowę i warstwę ceramiczną na wierzchu, dzięki czemu są wizualnie podobne do naturalnych zębów.

Droga metoda wszczepiania implantów

Najdroższą techniką implantacji jest klasyczna operacja dwuetapowa, która prawie zawsze wymaga wstępnego przeszczepu kości. Dlatego jeśli chcesz mieć niedrogie implanty stomatologiczne, nie czekaj zbyt długo, aż kość ulegnie poważnemu zanikowi. Jeśli jednak wykonujesz zabieg implantacji bezpośrednio po ekstrakcji lub utracie zęba - możesz skorzystać z metody jednoetapowej, która jest tańsza niż klasyczna implantacja.

Wybór dobrej kliniki dla taniego wszczepiania implantów dentystycznych

Różne kliniki oferują różne ceny implantów stomatologicznych. Może to wynikać z lokalizacji kliniki, poziomu wyposażenia i kwalifikacji personelu. Dwa ostatnie punkty są bardzo ważne przy wyborze dentysty zajmującego się wszczepianiem implantów! Oczywiście kliniki, w których nie ma doświadczonych stomatologów i nowoczesnego sprzętu, oferują niższe ceny implantów, ale leczenie w takiej placówce medycznej może wiązać się z różnymi przykrymi konsekwencjami dla pacjenta!

Protetyka na implantach ma oczywiście wiele zalet w porównaniu z jej starszymi odpowiednikami. Jedną z głównych zalet jest jego trwałość. Sam wkład tytanowy wytrzymuje ponad 30 lat, a korona protetyczna od 3 do 20 lat.

Implanty są również bardziej trwałe.

W rzadkich przypadkach podany okres może być kilkakrotnie krótszy.

Implant Straumann (produkcji szwajcarskiej)Implant In-Kone Tekka (made in Switzerland) Мис имплант (Израиль)Имплантат Alfa Bio (производство Швейцария)Prosty implant szwajcarski (made in Switzerland)Имплантат Nobel Biocare (производство Швейцария)

 

.

 Dodatkowe koszty implantów dentystycznych

W celu uzyskania skutecznego i trwałego wszczepienia implantu mogą być konieczne dodatkowe zabiegi pomocnicze, takie jak przeszczep lub augmentacja kości, aby odtworzyć i zastąpić część tkanki kostnej, która mogła zostać utracona z upływem czasu. Tylko przy odpowiedniej objętości kości implant będzie mógł się pewnie zakorzenić i wytrzymać codzienne obciążenia bez możliwości wypadnięcia lub uszkodzenia sąsiednich tkanek. W takich przypadkach koszt implantacji na Ukrainie może wynieść nawet 200 USD lub więcej, nie licząc materiałów eksploatacyjnych. W Stanach Zjednoczonych i Europie koszt odtworzenia pojedynczego obszaru kości pod implant zaczyna się od 600-700 USD, a może wynosić nawet 4000-5000 USD.

Jeśli pacjent potrzebuje kilku implantów, całkowity koszt procedury medycznej wzrasta w zależności od liczby brakujących zębów i liczby potrzebnych implantów. Istnieje powszechne błędne przekonanie, że implant jest potrzebny w przypadku każdego brakującego zęba. Często w przypadku dużych luk w rzędzie zębów, gdy brakuje np. trzech zębów w rzędzie, mogą być potrzebne tylko dwa implanty. Jednak aby odbudować trzy zęby za pomocą dwóch implantów, konieczny jest ząb pośredni lub "atrapa" łącząca oba implanty. Koszt może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, kosztów dodatkowych, liczby wymaganych koron i użytych materiałów.

 Co zrobić, jeśli nie otrzymam implantu stomatologicznego?

Zważywszy na koszty, bardzo kuszące jest po prostu usunięcie uciążliwego zęba i nie zastępowanie go implantem stomatologicznym. Nadal jednak zalecamy, aby nie traktować tej decyzji zbyt lekko. W ostatecznym rozrachunku brak wymiany może kosztować Cię o wiele więcej.
Brak zęba może zaszkodzić poczuciu własnej wartości, ponieważ przez cały czas będziesz się wstydzić, że nie masz zęba.

Ale może to również prowadzić do poważniejszych problemów stomatologicznych. Z czasem sąsiednie zęby przesuną się w miejsce brakującego zęba, starając się wypełnić lukę. Może to powodować problemy z sąsiednimi zębami, a nawet komplikować zgryz.

Choroba dziąseł to kolejny częsty problem, który może wystąpić, jeśli zęby i dziąsła otaczające usunięty ząb nie są odpowiednio pielęgnowane. A to wkrótce doprowadzi do konieczności wszczepienia kilku implantów zamiast jednego.

Będziesz musiał mieć kilka implantów. Możliwości dzisiejszej stomatologii są oszałamiające. Każdego dnia tysiące ludzi odzyskuje zdolność do normalnego życia, jedzenia i uśmiechania się. Aż strach pomyśleć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ruchome szczęki były jedynym sposobem na rozwiązanie problemu brakujących zębów.

W dzisiejszych czasach stomatologia ma wiele do zaoferowania.

W dzisiejszych czasach stomatologia ma wiele do zaoferowania.

Implanty stomatologiczne, pomimo ich wysokiej ceny, są realną możliwością, aby nadal cieszyć się życiem i nie musieć odczuwać dyskomfortu przy każdym uśmiechu.

Przyjedź na Ukrainę, pomożemy Ci przeżyć każdą chwilę Twojego życia z pięknym i szczerym uśmiechem!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Opinie naszych klientów

Professional, but sooooo boring
Here i’ve endodontial treatment. Attentive, professional, but sooooo boring. Doctor has thoroughly cleaned each channel, one turned out to be with some distortion. I could not get there. But it still worked. Then I sealed all the canals and the tooth. They did it with anesthesia, which passed literally an hour after treatment. Perfectly! Tooth like new. Now I can eat everything on this side.
person
Dylan Calhoun (GB)
Thanks a lot to Yana Honcharova MD
Dr Yana Yevgenyevna Honcharova was very kind. Definitely She's listened to my complaints and made sure all tests were done to try and make a diagnosis. I was surprised for that high level srvce. Thankful you're at the practice.
add_circle
person
James Wilson (Colorado, USA)
Certified implants and cheap installation
Last year my wife had serious dental problems and our neighbor, understanding our difficult financial situation, advised us to try treatment in countries where medicine is much cheaper. He did the same thing himself a few years ago. I did not take his advice seriously, and what was my surprise when his wife a couple of weeks later, said she was going to put dental implants in Ukraine. I had a lot of questions. Was she sure the trip was worth the money she had saved. I agree, the savings are significant. But I questioned the quality and whether those prices were real. She ended up getting four Swiss implants, Nobel Biocare brand, which our family dentist recommended to her. We were offered cheaper options, but we did not take the risk. We paid three and a half thousand dollars and had a checkup when we got home. Our dentist confirmed that everything was done perfectly, and I still don't understand why we didn't do it sooner!?
person
Alan Lender (USA, NEVADA)

Artykuły

Zdrowy promienny uśmiech jest celem prawie co trzeciego mieszkańca planety. Jednak szkodliwe nawyki, zła dziedziczność i urazy powodują ich korektę. I często pa...
Złote korony Wiele osób uważa, że złote korony należą do przeszłości, ale w rzeczywistości są one nadal aktualne, bardzo przydatne i często stosowane...
Zapalenie trzustki jest chorobą zapalną trzustki, która objawia się nieodwracalnymi zmianami w strukturze narządu, powodującymi ból i stałe pogars...
Izraelskie implanty zębowe są produktami klasy ekonomicznej dostępnymi w prawie wszystkich ukraińskich klinikach. Do najbardziej popularnych systemów imp...
Osteoporoza to stan, w którym dochodzi do utraty masy kostnej. Ponieważ tkanka rozpada się na poziomie mikroskopowym, kości stają się bardziej kruch...
Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl w obliczu konieczności wszczepienia implantu i ustalenia jego kosztu, jest pytanie "dlaczego implanty są takie dro...