Implanty stomatologiczne na Ukrainie

Stomatologia jest jedną z najbardziej dynamicznie i pomyślnie rozwijających się dziedzin medycyny na Ukrainie. Ponad 50% wszystkich turystów medycznych w kraju przyjeżdża bezpośrednio na leczenie stomatologiczne. Prywatne ukraińskie kliniki stomatologiczne już dawno osiągnęły poziom europejski i są uważane za najlepsze w krajach WNP.

Ceny implantów stomatologicznych na Ukrainie i wskaźniki przeżywalności

Implanty dentystyczne producent Ceny w 2022 r. Wskaźnik przeżywalności
Implanty Straumann (produkcja szwajcarska) 800 euro 99,6%
Implant In-Kone Tekka (produkcja szwajcarska) 535 euro 99,2%
Mis implant (Izrael) 490 euro 98%
Implant Alfa Bio (Izrael) 400 euro 98%
Implant Simple Swiss (produkcja szwajcarska) 380 euro 97%
Implant Nobel Biocare (produkcja szwajcarska) 800 euro 99,7%

Ceny implantów stomatologicznych na Ukrainie i wskaźnik przeżycia

Najlepsze kliniki w Ukrainie

Sieć klinik stomatologicznych "Parodent" jest jedną z najbardziej renomowanych i wykwalifikowanych klinik stomatologicznych nie tylko we Lwowie, ale t...

Jak wybrać najlepsze leczenie na Ukrainie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Opinie naszych klientów

Thanks a lot to Yana Honcharova MD
Dr Yana Yevgenyevna Honcharova was very kind. Definitely She's listened to my complaints and made sure all tests were done to try and make a diagnosis. I was surprised for that high level srvce. Thankful you're at the practice.
add_circle
person
James Wilson (Colorado, USA)
Professional, but sooooo boring
Here i’ve endodontial treatment. Attentive, professional, but sooooo boring. Doctor has thoroughly cleaned each channel, one turned out to be with some distortion. I could not get there. But it still worked. Then I sealed all the canals and the tooth. They did it with anesthesia, which passed literally an hour after treatment. Perfectly! Tooth like new. Now I can eat everything on this side.
person
Dylan Calhoun (GB)
Certified implants and cheap installation
Last year my wife had serious dental problems and our neighbor, understanding our difficult financial situation, advised us to try treatment in countries where medicine is much cheaper. He did the same thing himself a few years ago. I did not take his advice seriously, and what was my surprise when his wife a couple of weeks later, said she was going to put dental implants in Ukraine. I had a lot of questions. Was she sure the trip was worth the money she had saved. I agree, the savings are significant. But I questioned the quality and whether those prices were real. She ended up getting four Swiss implants, Nobel Biocare brand, which our family dentist recommended to her. We were offered cheaper options, but we did not take the risk. We paid three and a half thousand dollars and had a checkup when we got home. Our dentist confirmed that everything was done perfectly, and I still don't understand why we didn't do it sooner!?
person
Alan Lender (USA, NEVADA)

Artykuły

Złote korony Wiele osób uważa, że złote korony należą do przeszłości, ale w rzeczywistości są one nadal aktualne, bardzo przydatne i często stosowane...
Zapalenie trzustki jest chorobą zapalną trzustki, która objawia się nieodwracalnymi zmianami w strukturze narządu, powodującymi ból i stałe pogars...
Izraelskie implanty zębowe są produktami klasy ekonomicznej dostępnymi w prawie wszystkich ukraińskich klinikach. Do najbardziej popularnych systemów imp...
Osteoporoza to stan, w którym dochodzi do utraty masy kostnej. Ponieważ tkanka rozpada się na poziomie mikroskopowym, kości stają się bardziej kruch...
Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl w obliczu konieczności wszczepienia implantu i ustalenia jego kosztu, jest pytanie "dlaczego implanty są takie dro...

Kluczem do sukcesu ukraińskiej stomatologii jest wieloletnia praktyka, wymiana doświadczeń z zagranicznymi kolegami, wdrażanie zaawansowanych technologii, nowoczesny sprzęt oraz, oczywiście, wysoka jakość usług i indywidualne podejście do każdego klienta.

Pomimo ogólnie wysokiego poziomu stomatologów w całym kraju, wciąż można wyodrębnić kilka miast, które słusznie uważane są za centra opieki stomatologicznej na Ukrainie: Charków, Kijów, Lwów, Odessa. Właśnie tutaj testuje się najnowsze technologie, leczy się najbardziej skomplikowane przypadki i świadczy najszerszy zakres usług w tej dziedzinie.

Jedną z głównych przyczyn, dla których turyści zagraniczni odwiedzają ukraińskie kliniki stomatologiczne, jest utrata jednego lub kilku zębów, a w rezultacie konieczność zastosowania protetyki.

Współczesna stomatologia oferuje trzy optymalne rozwiązania tego problemu:

 •     Protetyka ruchoma.
 •     Protetyka stała.
 •     Protezy na implantach.

Każde z nich ma swoje zalety i tylko dentysta może powiedzieć Ci dokładnie, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia, po osobistym badaniu lub konsultacji z Twoją dokumentacją medyczną.
Pamiętaj, że każda interwencja medyczna na Twoim ciele musi być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.
Obecnie najbardziej popularnym i najnowocześniejszym sposobem leczenia jest protetyka implantologiczna. Decyduje się na nią większość pacjentów, zwłaszcza tych z zagranicy.

Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ metoda ta ma wiele zalet:

 •     Szybkie przyzwyczajenie. Większość pacjentów przyzwyczaja się do nowych zębów w ciągu 2-3 dni.
 •     Atrakcyjny wygląd. Możliwość idealnego dopasowania do kształtu, a nawet koloru zęba, co sprawia, że implant jest jak najbardziej harmonijny.
 •     Wysoki wskaźnik przeżywalności. Implanty o wysokiej jakości przyjmują się z prawdopodobieństwem 99,7%.
 •     Długa żywotność. Żywotność takich implantów wynosi średnio 10-20 lat, w zależności od producenta, którego wybierzesz. Znane międzynarodowe marki oferują również dożywotnią gwarancję na swoje produkty.
 •     Bezpieczeństwo dla pozostałych zębów. Dzięki umieszczeniu kilku zębów, a nie całego rzędu, nie ma potrzeby szlifowania, a tym samym dodatkowych urazów, sąsiednich zębów.
 •     Brak ścisłej diety. Po udanym zakorzenieniu się implantu nie ma problemu z jedzeniem stałych pokarmów. Wszystko będzie tak samo jak w przypadku własnych zębów.
   

The dentist examines the patient before placing the implants

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, na czym polega protetyka na implantach.

Protetyka na implantach to metoda protetyczna, w której w szczęce umieszcza się specjalne implanty wykonane z tytanu, który jest bardzo wytrzymały i biokompatybilny, a na tych trzpieniach osadza się protezę w pełni imitującą ząb.

 •     Uzupełnienie takie można zastosować w przypadku jednego lub kilku zębów - wówczas korona pozostaje nieruchoma.
 •     Można też zastąpić w ten sposób cały rząd zębów. W szczęce umieszcza się wówczas kilka implantów, na których opiera się cały rząd zębów i które można łatwo usunąć.

Sam implant stomatologiczny składa się z kilku elementów.

 •     Tytanowy wkład. Jest on wszczepiany w kość zęba w celu imitacji korzeni i odpowiada za stabilność i umocowanie korony.
 •     Abutment. Element umieszczany nad dziąsłem, łączący tytanowy wkład i koronę. Łącznik może być utrzymywany za pomocą śrub, co oznacza, że korona jest przykręcana, lub może być zacementowany na miejscu za pomocą cementu stomatologicznego. Łącznik może być wykonany z metalu, tworzywa sztucznego lub cyrkonu. W zależności od możliwości finansowych pacjenta.
 •     Korona jest najważniejszym elementem wizualnym implantu. W tym przypadku wszystko zależy od umiejętności lekarza stomatologa. Doświadczony specjalista będzie w stanie idealnie odtworzyć zarówno kształt, jak i kolor utraconego zęba. Oznacza to, że proces przyzwyczajania się do niego będzie przebiegał znacznie szybciej.

Wybierając implanty, należy zrozumieć, że implanty są przede wszystkim zabiegiem chirurgicznym. A cały proces przebiega w kilku etapach:

 •     Diagnostyka. Badanie przez lekarza, testy, tomografia komputerowa.
 •     Wybór metody wykonania protezy w zależności od wyników testów i badań. Dopasowanie.
 •     Operacja trwająca od 30 minut do kilku godzin.
 •     Okres rehabilitacji.
 •     Założenie korony.

 

Instalacja implantów na Ukrainie jest przeprowadzana na dwa sposoby:

Jednoetapowa instalacja implantów.  Lekarz umieszcza wkład w ciągu około godziny, pod znieczuleniem, i jeśli nie ma przeciwwskazań, tego samego dnia zakładana jest korona tymczasowa. Korona stała jest mocowana po około 3-6 miesiącach.
Metoda ta jest dość ekonomiczna, pozwala zachować kształt dziąseł, jest wygodna, ponieważ wymaga tylko jednego zabiegu i daje natychmiastowe efekty estetyczne.
Nie jest ona jednak odpowiednia dla wszystkich i najczęściej stosuje się ją w przypadku zębów przednich.

Dwuetapowe wszczepianie implantów (z opóźnionym ładowaniem). W pierwszym etapie instaluje się tytanowy wkład, a czas oczekiwania na implantację wynosi 3-6 miesięcy, dopiero potem instaluje się łącznik z koroną.
Metoda ta jest uważana za bardziej niezawodną, choć wymaga więcej czasu. Minimalizuje się jednak możliwość odrzucenia lub obluzowania implantu.
Żywotność i użyteczność implantów zależą głównie od jakości samego produktu.

schematic representation of a dental implant

Rynek ukraiński oferuje szeroką gamę implantów w różnych przedziałach cenowych:

 •     Segment premium: Straumann (Szwajcaria), Astra Tech (Szwecja-USA), Nobel Biocare (USA-Szwajcaria).
 •     Segment średniej ceny: Osstem (Korea Południowa), Ankylos, Xive (Niemcy), Biohorizons (USA), Any One, Any Ridge (Korea Południowa), In-Kone Tekka (Francja-Szwajcaria), Implantium (Korea Południowa).
 •     Gospodarka: Alpha Bio, Mis, Dif (Izrael), Simple Swiss (Szwajcaria), implanty innych producentów (Rosja, Ukraina, itp.).

Niektóre z wymienionych implantów

Protetyka na implantach ma oczywiście wiele zalet w porównaniu z jej starszymi odpowiednikami. Jedną z głównych zalet jest jej trwałość. Sam tytanowy wkład jest instalowany na ponad 30 lat, a korona protetyczna od 3 do 20 lat.
W rzadkich przypadkach podany okres może być kilkakrotnie krótszy.

Straumann implant (Swiss production) In-Kone Tekka implant (Swiss production)	Mis implant (Israel)Alfa Bio implant (Swiss production)Simple Swiss implant (Swiss production)Nobel Biocare implant (Swiss production)

 

 

 

 

Ale! Jest kilka przyczyn takiego stanu rzeczy:

 •     Niska jakość użytego materiału.
 •     Błędy w instalacji popełnione przez technika dentystycznego.
 •     Stan zdrowia pacjenta.
 •     Nieprzestrzeganie zasad higieny.

W innych przypadkach zastosowanie implantów jest niemal doskonałym rozwiązaniem. Raz i na całe życie!
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze metody protezowania radzimy odbyć konsultację online ze specjalistą w jednej z klinik stomatologicznych, które Ci się podobają. Skontaktuj się z nami, a my umówimy się na konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
Opinia specjalisty pomoże Ci podjąć właściwą decyzję, zaoszczędzić pieniądze i zdrowie.

Zapraszamy do leczenia na Ukrainie! Podróżuj po Ukrainie! Bądź zdrowy!

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.