Klinika Medhair w Istambule, Turcja
5
Klinika «Medhair», Stambuł
"Medhair" Klinika jest jedną z najlepszych klinik przeszczepu włosów w Stambule, a być może w całej Turcji. Trudno to sobie wyobrazić, ale od ponad dekady nasz zespół robi wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić ludziom pewność siebie i zdrowo wyglądające włosy. Wiele osób, które nie doświadczyły łysienia, nie potrafi zrozumieć, jak trudna może być ta przypadłość. Słowa nie są w stanie oddać rozpac...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  20340 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  5410 zł
 • Przeszczep włosów afro
  6710 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE Sapphire. All Inclusive
  11250 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE
  8220 zł
Klinika Estethica w Istambule
4
Klinika "Estethica", Stambuł
Klinika «Estethica» powstała jako jedno z centrów doskonałości w świadczeniu usług medycznych w zakresie korekty problemów estetycznych i poprawy ogólnego wyglądu kobiet i mężczyzn. Klinika «Estethica» powstała jako jedno z centrów doskonałości w świadczeniu usług medycznych w zakresie problemów estetycznych i poprawy ogólnego wyglądu kobiet i mężczyzn. W dzisiejszym świecie...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów PERCUTANEOUS
  6060 zł
 • Bezbolesne przeszczepy i przeszczepy nieogolonych włosów
  7140 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  6060 zł
 • Mezoterapia włosów
  420 zł
 • Przeszczep brwi, wąsów i brody
  6060 zł
British Estetik Clinic
4
"British Estetik" Clinic, Stambuł
«British Estetik health group» – to wspólne przedsięwzięcie dwóch krajów i światowych ekspertów w dziedzinie urody i estetyki. Brytyjscy i tureccy eksperci połączyli swoje wysiłki w celu stworzenia szeroko zakrojonego centrum medycznego, które świadczyłoby wszystkie niezbędne usługi w celu poprawy estetyki, piękna i symetrii ludzkiej twarzy i ciała. Założyciele i lekarze «British Estet...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (2000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  11250 zł
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  5620 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (3000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  9520 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (do 5000+ przeszczepów)
  12550 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  12550 zł
Pokój w HospitalXP w Stambule, Turcja
5
Klinika "HospitalXP", Stambuł
"HospitalXP" to multidyscyplinarne centrum, które łączy wszystkie dziedziny medycyny w celu poprawy wyglądu, zdrowia i samopoczucia. Jeśli szukasz światowej klasy standardów w chirurgii plastycznej i transplantacji włosów, Stambuł i HospitalXP to najlepszy wybór. Wartości "HospitalXP" Profesjonalizm. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy...
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów SAPPHİRE 1 sesja
  9520 zł
 • Przeszczep włosów DHI 1 sesja
  9520 zł
 • Przeszczep włosów FUE 1 sesja
  9520 zł
 • Zestaw konserwacyjny (6 miesięcy)
  3240 zł

Jak organizujemy podróż medyczną?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Przeszczep włosów w Turcji: korzyści i możliwości

Jakie innowacyjne techniki są dostępne w Turcji?

Doświadczeni tureccy chirurdzy plastyczni pracują zgodnie z najnowszymi aktualizacjami klinicznymi. Następujące zabiegi na łysienie są dostępne dla turystów medycznych w Turcji:

Przeszczep włosów metodą DHI (bez golenia)

Podstawowa metoda przeszczepu włosów dla standardowych postaci łysienia. Jest to wygodne, ponieważ przed przeszczepem włosy w obszarze dawcy nie są golone: lekarz pobiera niezmienione przeszczepy włosów i przenosi je do obszaru przeszczepu. Dzięki temu przeszczepione włosy nie różnią się wyglądem od otaczających je włosów, a przeszczepy są praktycznie niewidoczne.

Przeszczep włosów Delicate Sapphire FUE

Najdelikatniejszy format przeszczepu włosów: zarówno według opinii chirurgów, jak i pacjentów. Używany instrument to nie klasyczny stalowy skalpel z ostrzem w kształcie litery U, ale ultracienki skalpel wykonany z rudy szafiru. Średnica nakłucia w tym formacie przeszczepu jest mniejsza i lekarz może uchwycić cieńsze włosy. 

Rozległy przeszczep bloku pęcherzykowego 

Doskonałe rozwiązanie dla pacjentów z rozległymi postaciami łysienia. Podczas tego zabiegu chirurg plastyczny wycina jednorazowo duży fragment skóry i przeszczepy włosów z obszaru dawcy i przenosi je na obszar przeszczepu. Rehabilitacja w przypadku tej metody przeszczepu włosów trwa dłużej, ale doskonałe efekty widoczne są już w pierwszych godzinach po ustąpieniu obrzęku.

Klasyczna transplantacja jednostek folikularnych FUE

Najczęściej spotykany rodzaj przeszczepu włosów. Obszar donacji jest golony do wysokości włosów 1 mm. Następnie lekarz bada obszar interwencji pod mikroskopem binokularnym i pobiera przeszczepy włosów jeden po drugim. Mieszki z wyekstrahowanymi włosami umieszcza się w roztworze fizjologicznym, a następnie, przy użyciu ostrza w kształcie litery U, przenosi się na miejsce przeszczepu.

Przed i po przeszczepie włosów w StambuleKto potrzebuje operacji przeszczepu włosów w Turcji: wskazania do zabiegu

Transplantacja włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Turcji. Jest to uzasadnione w następujących przypadkach:

 • Standardowa (krańcowa) postać łysienia;
 • Kondycja po urazach skóry związanych z włosami (oparzenia, głębokie otarcia itp.).
 • Łysienie związane ze zmianami hormonalnymi.

Należy jednak pamiętać, że ostateczną decyzję o zabiegu podejmuje lekarz, w zależności od indywidualnej historii klinicznej pacjenta.

Jakie zabiegi przeszczepu włosów są dostępne w tureckich klinikach?

Wszystkie rodzaje przeszczepu włosów są dostępne dla prawie wszystkich form łysienia w tureckich klinikach. Zostaw zapytanie w formularzu zwrotnym: osobisty menedżer przeanalizuje Twój przypadek kliniczny, odpowie na Twoje pytania i obliczy przybliżony koszt transplantacji.

Kiedy stosować każdą z metod

Najlepsza metoda przeszczepu włosów zostanie określona przez lekarza po przeprowadzeniu ogólnego badania i zapoznaniu się z historią kliniczną.

Jednak żadna z powyższych metod nie powinna być stosowana u pacjentów z łysieniem autoimmunologicznym, stanami zapalnymi skóry, łysieniem przed 23 rokiem życia oraz chorobami ogólnoustrojowymi.

Jak długo trzeba zostać?

Średnia długość pobytu waha się od 2 do 5 dni. Długość pobytu zależy od:

 • Rodzaj i zakres przeszczepu;
 • Indywidualny stan pacjenta po zabiegu;
 • Potrzeba dodatkowej rehabilitacji.

Jak działa transplantacja włosów w Turcji? 

 Na wstępnej konsultacji lekarz przeprowadzi ogólne badanie, obliczy ile przeszczepów potrzebujesz do przeszczepu włosów, wyjaśni szczegóły zabiegu i odpowie na wszelkie pytania.

Kolejnym krokiem jest diagnostyka (jeśli pacjent ma wskazania ze stanu ogólnego) lub sam zabieg przeszczepu.

Przeszczep włosów w Turcji odbywa się według tej samej procedury, co u mężczyzn. Jedyną różnicą może być długość okresu rekonwalescencji i wybór metody przeszczepu: niektórzy eksperci zalecają kobietom poddanie się przeszczepowi Sapphire FUE wyłącznie ze względu na specyfikę skóry głowy.

W pierwszych godzinach po zabiegu pacjent jest monitorowany przez personel medyczny lub spędza cały dzień w klinice. Następnego dnia lekarz prowadzący bada pacjenta i jeśli skóra w strefie interwencji goi się bez zmian, pacjent jest gotowy do wypisu.

Krótki opis postępowania w każdym dniu przedstawia się następująco:Przeszczep włosów w Stambule

1.    Pierwszy dzień: przyjazd do kliniki, konsultacja z lekarzem, dokumentacja.
2.    Dzień drugi: diagnostyka instrumentalna lub laboratoryjna (w razie potrzeby), spotkanie z zespołem medycznym (chirurg, anestezjolog).
3.    Dzień 3: zabieg przeszczepu włosów (jeśli nie ma przeciwwskazań). Pobyt na sali, okres rekonwalescencji, wstępne badanie przez lekarza prowadzącego.
4.    Dzień 4-5: badania kontrolne, zalecenia, wypis.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Ceny przeszczepu włosów zależą od następujących czynników:

 • Złożoność przypadku klinicznego;
 • Objętość interwencji i liczba przeszczepów do przeszczepienia;
 • Ceny za przeszczep włosów w poszczególnych klinikach;
 • Usługi dodatkowe (zabiegi sprzętowe w ramach rehabilitacji itp.).

Średnio koszt zabiegu zaczyna się od 600 dolarów za ustaloną liczbę przeszczepów (nie licząc kosztów konsultacji i innych usług towarzyszących).
Chociaż Turcja jest jednym z najbardziej korzystnych krajów dla turystyki medycznej (lojalne ceny, łatwe formalności itp.), masz świetną okazję, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze z UAMEDTOURS.
Przygotowaliśmy dla Ciebie wspaniałe oferty pakietów i cen na przeszczep włosów w Turcji.

Co to jest cena pakietu i co się w niej zawiera?

Cena pakietu przeszczepu włosów jest jak pakiet all inclusive w najlepszym ośrodku. Obejmuje ona wszystko, od transferów z lotniska po posiłki w klinice.
Wybierając cenę pakietu oszczędzasz nawet do 20% budżetu i zdejmujesz z siebie wszystkie aspekty organizacyjne. Z pakietami od UAMEDTOURS wizyta u lekarza będzie jak wakacje. Zostaw zapytanie w formularzu zwrotnym: nasz konsultant skontaktuje się z Tobą jak najszybciej i odpowie na wszelkie pytania.

Częste pytania od medturystów

Jak obliczyć liczbę przeszczepów potrzebnych do przeszczepu?   

Średnio liczbę przeszczepów do przeszczepu oblicza się według wzoru "10 przeszczepów na każdy 1 cm2 powierzchni przeszczepu". Jednak jak pokazuje praktyka, zaleca się umieszczenie od 10 do 25 przeszczepów włosów na każdy fragment obszaru przeszczepu. Na liczbę zastosowanych przeszczepów mają wpływ:

 • rodzaj i stopień agresywności łysienia;
 • całkowita powierzchnia dotknięta;
 • rodzaj włosów dawcy.

Ostateczną liczbę optymalnych przeszczepów do transplantacji lekarz podaje na konsultacji.

Czy konieczny jest drugi zabieg przeszczepu włosów?Przeszczep włosów na łysych miejscach w Istambule

W tureckich klinikach wskaźnik powodzenia przeszczepu włosów przekracza 95,5%. W rzadkich przypadkach konieczny jest drugi przeszczep, np. jeśli pacjent nie stosował się do zaleceń specjalisty w okresie rehabilitacji. 

Co wpływa na cenę przeszczepu?

 • Cena kliniki;
 • Rodzaj zabiegu;
 • Liczba przeszczepów, które mają być przeszczepione.

Skąd lekarze biorą włosy do zabiegu i w jakie miejsca można je przeszczepić?  

Przeszczepy dawców do transplantacji pobierane są przez chirurgów plastycznych z obszarów należących do pacjenta, które spełniają następujące kryteria:

 • Nie są od razu widoczne;
 • Mają wysokie stężenie mieszków włosowych;
 • Włosy dawcy nie różnią się teksturą od włosów w miejscu przeszczepu.

 Obszary najlepiej wyróżniające się według tych kryteriów to tylna część szyi, górna część szyi i niektóre inne obszary ciała.

Jakie są alternatywy dla przeszczepu włosów?

W niektórych przypadkach można spróbować niechirurgicznych technik przywracania gęstości włosów. Należą do nich:

 • Podskórne wstrzykiwanie koktajli odżywczych;
 • techniki kosmetyczne wspomagane sprzętowo;
 • zastrzyki z osocza bogatopłytkowego.

Należy jednak pamiętać, że każdy z tych zabiegów musi być wykonywany jako kurs (5-12 dni), a wynik alternatywnych metod leczenia łysienia jest trudny do przewidzenia.

Zapisz się na zdalną konsultację z tureckim ekspertem, aby dowiedzieć się, czy alternatywne terapie łysienia są skuteczne w Twoim przypadku. Zapisz się na konsultację korzystając z poniższego formularza.

 

Lekarze Wszyscy lekarze

Hikmet Yıldırım
5
Hikmet Yıldırım, Stambuł
Chirurg rekonstrukcyjny i estetyczny
Klinika "HospitalXP"

Chirurg rekonstrukcyjny i estetyczny

Wysoko wykwalifikowany chirurg plastyczny i estetyczny z rozległym doświadczeniem w chirurgii medycznej. Udowodniony sukces w koordynacji z zespołami multidyscyplinarnymi w celu osiągnięcia celów estetycznych.

Vedat Tosun
5
Vedat Tosun, Stambuł
Dermatolog, trycholog
Klinika «Medhair»

Jeden z założycieli kliniki MedHair w Stambule, która od ponad 10 lat wykonuje przeszczepy włosów o dowolnej złożoności.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE
  8220 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (4500 przeszczepów). All inclusive. Standard
  10390 zł
 • Program przeszczepu włosów FUE Sapphire
  9090 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (3000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  9950 zł
Yusuf Cınar
5
Yusuf Cınar, Stambuł
Dermatolog, trycholog
"British Estetik" Clinic

Lekarz, który posiada kwalifikacje do tworzenia atrakcyjnych kształtów i wyglądu. Doświadczony specjalista, który pomoże Ci osiągnąć efekty, o których od dawna marzysz.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (2000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  12120 zł
 • Przeszczep włosów afro
  4970 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (do 5000+ przeszczepów)
  9090 zł
 • Przeszczep włosów DHI
  8870 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  13850 zł
Gulsum Gencoglan
5
Gulsum Gencoglan, Stambuł
Dermatolog, trycholog
Klinika «Medhair»

Doświadczony i kompetentny lekarz zajmujący się przeszczepami włosów o dowolnej złożoności.

 •         Przeszczep włosów
 •         Starzenie się skóry i dermatologia kosmetyczna
 •         Chirurgia dermatologiczna, choroby i chirurgia paznokci
 •         Alergie dermatologiczne, zapalne choroby skóry, takie jak łuszczyca
 •         Rak skóry
 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów (5000 przeszczepów). All inclusive. Basic
  10820 zł
 • Przeszczep włosów (4000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  20340 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (2350 przeszczepów). All inclusive. Standard
  9090 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE Sapphire. All Inclusive
  10820 zł
 • Bezszwowy przeszczep włosów metodą FUE (5000 przeszczepów). All inclusive. Premium
  15580 zł
Dilara Tuysuz
5
Dilara Tuysuz, Stambuł
Dermatolog
Klinika "Estethica"

Tytuł licencjata: Yeditepe University School of Medicine.

 • Cennik zabiegów Wszystkie ceny
 • Przeszczep włosów dla kobiet
  3890 zł
 • Mezoterapia włosów
  420 zł

Co roku Turcję odwiedza ponad 40 tys. turystów medycznych z różnych krajów. Jednym z najbardziej popularnych kierunków turystyki medycznej w Turcji jest chirurgia plastyczna. Według IAMT, prawie jeden na trzech zagranicznych gości odwiedzających tureckie kliniki szuka porady u chirurga plastycznego. A najpopularniejsza prośba do lekarza dotyczy leczenia łysienia. 

W poniższym artykule opowiadamy o przeszczepie włosów i o tym, dlaczego tureccy specjaliści są uważani za najlepszych w branży.

Dlaczego najlepiej jest wykonać zabieg w Turcji?

Jako kraj dla turystyki medycznej, Turcja zaczęła zdobywać popularność w 2019 roku. Po przestudiowaniu doświadczeń innych krajów (Niemcy, Izrael, Tajlandia itd.) w zakresie zapewnienia opieki medycznej zagranicznym pacjentom, tureccy eksperci wzięli to, co najlepsze i odrzucili wszystko, co zbędne.
 
W efekcie, gdy turyści przyjeżdżają do Turcji, otrzymują:

 • Usługa Premium;
 • Wysoko wykwalifikowana opieka medyczna w ponad 150 dziedzinach;
 • Bezpłatna obsługa języków;
 • Doskonałe ceny, średnio o 30% niższe niż w Izraelu czy USA.

Przekonaj się sam o doskonałym połączeniu usług i fachowości: zostaw zapytanie w formularzu opinii, a specjalista skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
 

Artykuły

Podróż do Turcji w celu przeszczepu włosów może być zarówno ekscytująca, jak i radosna. Jako jedna z najlepszych destynacji dla niedrogich...
Jednym z najbardziej palących problemów ludzkości jest stopniowe pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia naszej populacji, co prowadzi do powstawan...
Przeszczep włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Według ISHRS (International Society of Hair Restorat...