Kliniki aborcji medycznej we Lwowie
-
Podobne usługi Wszystko
-
Medyczne przerwanie ciąży do 6 tygodni (leki i 2 USG w cenie)910 zł
-
Podstawowa konsultacja ginekologiczna50 zł
-
Konsultacje ginekologiczne online50 zł
-
Aborcja próżniowa (badanie ginekologiczne, 2 badania ultrasonograficzne, sedacja, zabieg w cenie)1510 zł
-
Laparoskopowe usuwanie torbieli jajników2880 zł
Jak organizujemy podróż medyczną?
Kliniki we Lwowie oferujące aborcję medyczną
Aborcja medyczna – to skuteczna i bezpieczna metoda przerwania ciąży za pomocą farmakoterapii, aspiracji próżniowej lub zabiegu chirurgicznego, wykonywana na podstawie wskazań medycznych lub na życzenie kobiety. Wybór metody przerywania ciąży zależy od jej zaawansowania oraz indywidualnych wskazań i zidentyfikowanych przeciwwskazań. Najmniej inwazyjna jest aborcja farmakologiczna, która przeprowadzana jest we wczesnym okresie ciąży i w 96-98% przypadków prowadzi do jej sztucznego przerwania.
Aborcja powinna być wykonywana wyłącznie przez doświadczonych specjalistów i po wszechstronnym badaniu kobiety, ponieważ wykonanie przerwania ciąży bez kontroli lekarzy stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety oraz może prowadzić do wielu powikłań. Dlatego firma UAMEDTOURS zaleca staranne podejście do wyboru kliniki. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru dla bezpiecznego przeprowadzenia aborcji we Lwowie, Użhorodzie, Kijowie, Odessie, Charkowie lub innym mieście Ukrainy.
Inne usługi
Rodzaje i terminy aborcji
Wybór metody przerwania ciąży zazwyczaj zależy od czasu trwania ciąży. Istnieją trzy rodzaje aborcji: farmakologiczna (lub medyczna), próżniowa oraz chirurgiczna.
Zazwyczaj w klinice „Ekspert” we Lwowie oraz w innych szpitalach wszystkie rodzaje aborcji wykonywane są ambulatoryjnie, jednak po zabiegu zaleca się przestrzeganie określonych zasad dla szybkiej i bezpiecznej rehabilitacji. Ponadto obowiązkowo wyznacza się termin kontrolnej wizyty u ginekologa. Według opinii naszych pacjentek, zabieg wykonany przez doświadczonych lekarzy nie powoduje żadnych komplikacji.
Aborcja farmakologiczna
Ta metoda przerwania ciąży wykonywana jest do 6 tygodnia (maksymalnie do 49 dnia od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) za pomocą doustnego przyjęcia leków (tabletek) przepisanych przez lekarza, które wywołują poronienie. Pierwszy lek przyjmuje się w szpitalu, a drugi – następnego dnia, już samodzielnie w domu. Po 3-4 godzinach od przyjęcia drugiego leku u kobiety pojawiają się krwawienia, które swoim charakterem przypominają pierwsze dni miesiączki. Krwawienie może być obfite, z możliwymi skurczami w dole brzucha. Początek krwawienia po przyjęciu leków wskazuje na przerwanie ciąży. Aby potwierdzić pełne wydalenie jaja płodowego, wykonuje się badanie USG w 7-10 dniu po zakończeniu krwawienia.
Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z pełną listą klinik, w których wykonywana jest aborcja farmakologiczna w Charkowie, Kijowie, Odessie, Lwowie lub innym mieście.
Aborcja próżniowa
Ta metoda wykonywana jest do 12 tygodnia ciąży. Aborcja przeprowadzana jest za pomocą aspiratora próżniowego. Do znieczulenia zazwyczaj stosuje się farmakologiczny sen, rzadziej – jedynie znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjentka przez 2-3 godziny pozostaje pod nadzorem lekarza.
Na naszej stronie internetowej można dowiedzieć się, gdzie najlepiej wykonać aborcję próżniową w Kijowie, Lwowie lub innym mieście.
Aborcja chirurgiczna
Metoda chirurgiczna może być stosowana po 12 do 22 tygodnia ciąży. Zgodnie z prawem Ukrainy, na życzenie kobiety aborcja może być wykonana jedynie do 12 tygodnia, a po tym terminie przerwanie ciąży jest możliwe wyłącznie w przypadku istnienia wskazań medycznych.
Do znieczulenia stosuje się narkozę ogólną. Aborcja odbywa się za pomocą narzędzi chirurgicznych, które służą do usunięcia i wyłyżeczkowania jaja płodowego z jamy macicy. Po zabiegu kobieta pozostaje pod nadzorem lekarzy aż do ustąpienia działania środków narkotycznych i pełnej stabilizacji ogólnego stanu zdrowia.
Firma UAMEDTOURS szanuje prawo każdej kobiety i pomoże Ci wybrać najlepszą klinikę, w której można uzyskać konsultację ginekologiczną oraz przeprowadzić chirurgiczną aborcję w Odessie, Kijowie lub innym mieście. Nasi konsultanci uwzględniają wszystkie Twoje życzenia, a procedura będzie maksymalnie komfortowa i bezpieczna dla Ciebie.
Wskazania do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej
Aborcja farmakologiczna jest wykonywana zarówno ze wskazań społecznych, jak i medycznych.
Do społecznych wskazań do przerwania ciąży na wczesnym etapie zalicza się takie okoliczności jak:
- niechciana ciąża;
- trudna sytuacja materialna i inne problemy społeczne.
Do medycznych wskazań do aborcji farmakologicznej zalicza się takie patologie i stany jak:
- ciąża obumarła;
- wrodzone wady rozwojowe płodu;
- niebezpieczne choroby zakaźne (HIV, kiła, różyczka, gruźlica itp.);
- przewlekłe choroby lub następstwa urazów, przy których donoszenie ciąży jest niemożliwe;
- ciąża po niedawnej aborcji;
- ciąża po 2 cesarskich cięciach.
Po stwierdzeniu wskazań do aborcji farmakologicznej kobiecie zleca się badania mające na celu wykluczenie przeciwwskazań, które mogłyby zaszkodzić jej ogólnemu i reprodukcyjnemu zdrowiu. Z doświadczenia naszych lekarzy wynika, że przestrzeganie wszystkich zaleceń pomaga uniknąć powikłań.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej
Farmakologiczne przerwanie ciąży nie jest wykonywane w przypadku wystąpienia następujących stanów i patologii:
- ciąża powyżej 6 tygodni;
- udokumentowane reakcje alergiczne na leki stosowane w aborcji farmakologicznej;
- ciąża pozamaciczna;
- obecność wkładki domacicznej;
- duży mięśniak macicy lub liczne węzły mięśniakowe;
- ostre stadium ogólnych lub ginekologicznych chorób zakaźnych;
- patologie hematologiczne: anemia (poziom hemoglobiny poniżej 100 g/l) lub zaburzenia w układzie krzepnięcia krwi;
- stałe przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- długotrwałe przyjmowanie kortykosteroidów;
- ostra lub przewlekła niewydolność nadnerczy;
- zdekompensowany przebieg nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca;
- niewydolność nerek i wątroby;
- częste występowanie zespołu drgawkowego.
Do względnych przeciwwskazań do farmakologicznej aborcji zalicza się następujące stany i patologie:
- bezobjawowe mięśniaki;
- okres krótszy niż 6 miesięcy po cesarskim cięciu lub operacji ginekologicznej;
- przyjmowanie sterydów lub doustnych środków antykoncepcyjnych;
- astma oskrzelowa;
- ciężkie przewlekłe choroby układu pokarmowego (zapalenie trzustki, zapalenie żołądka itp.);
- cukrzyca.
W takich przypadkach decyzję o możliwości przeprowadzenia farmakologicznej aborcji podejmuje lekarz indywidualnie.
Jak przygotować się do zabiegu?
Farmakologiczne przerwanie ciąży jest przepisywane przez ginekologa po przeprowadzeniu badania i analizy wywiadu medycznego. Lekarz zadaje pytania dotyczące przebytych chorób, występowania reakcji alergicznych oraz leków przyjmowanych na stałe. Dodatkowo zlecane są następujące badania diagnostyczne:
- USG;
- test ciążowy;
- wymaz na florę bakteryjną;
- cytologia (PAP-test);
- badania krwi (morfologia, biochemia, badanie na infekcje, grupa krwi i czynnik Rh).
Po wykluczeniu przeciwwskazań lekarz uzgadnia przeprowadzenie zabiegu, a pacjentka wyraża na niego pisemną zgodę.
Jak przebiega farmakologiczna aborcja?
W dniu wizyty w klinice pacjentka przyjmuje pod nadzorem lekarza ginekologa pierwszą dawkę leku, który prowadzi do zatrzymania rozwoju zarodka. Pacjentka otrzymuje drugi lek do przyjęcia w domu po 24-36 godzinach od zażycia pierwszej tabletki. Zazwyczaj po 3-4 godzinach od przyjęcia drugiego leku pojawia się krwawienie, któremu towarzyszą bóle w podbrzuszu.
Bóle zwykle utrzymują się przez kilka godzin (czasami 1-2 dni).
Po 7-10 dniach od zakończenia krwawienia przeprowadza się kontrolne badanie USG, aby wykluczyć obecność resztek jaja płodowego. W przypadku braku powikłań pacjentka może wrócić do domu.
Ważne! Po farmakologicznym przerwaniu ciąży kobieta powinna ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących ograniczeń w okresie rekonwalescencji oraz terminowo zgłosić się na kontrolne badanie ginekologiczne.
Kontrola po zabiegu
Krwawienie po farmakologicznym przerwaniu ciąży jest zwykle bardziej obfite niż przy standardowej miesiączce. Ilość wydzieliny stopniowo się zmniejsza i samoistnie ustępuje po około 7-10 dniach.
Na rozwój powikłań mogą wskazywać następujące objawy:
- intensywne lub trwające dłużej niż 10 dni krwawienie;
- omdlenia;
- silne osłabienie;
- przedłużająca się gorączka;
- wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu;
- wydłużone występowanie pierwszej miesiączki po aborcji.
W przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast skonsultować się z lekarzem!
Zalecenia po farmakologicznym przerwaniu ciąży
Podczas farmakologicznej aborcji ból czasami bywa dość silny. Aby go złagodzić, można 3-4 razy dziennie przyjmować Ibuprofen lub inny niesteroidowy lek przeciwzapalny zgodnie z zaleceniami lekarza.
W okresie poaborcyjnym u niektórych kobiet może wystąpić podwyższona temperatura ciała do 37,5°C. Zazwyczaj temperatura wraca do normy w ciągu 24-48 godzin.
Czasami po farmakologicznym przerwaniu ciąży mogą wystąpić takie działania niepożądane jak ból głowy, biegunka, senność. Zazwyczaj ustępują one samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.
Po farmaborcie przywrócenie cyklu menstruacyjnego następuje po 4-6 tygodniach. Powrót do życia seksualnego po aborcji jest możliwy po 2 tygodniach, jednak większość lekarzy zaleca powrót do kontaktów seksualnych dopiero po pełnej regeneracji błony śluzowej macicy, która następuje po menstruacji. Wybór metody antykoncepcji należy omówić z lekarzem, który dobierze najlepszą i najbezpieczniejszą metodę właśnie dla Ciebie. Do czasu indywidualnego doboru środków antykoncepcyjnych zaleca się stosowanie prezerwatyw.
Czas rekonwalescencji po aborcji farmakologicznej zazwyczaj nie przekracza 1 – 1,5 miesiąca. Jednak planowanie ciąży zaleca się nie wcześniej niż po 6 miesiącach od jej sztucznego przerwania. Ten okres jest niezbędny do przywrócenia równowagi hormonalnej i przygotowania organizmu do poczęcia oraz bezpiecznego przebiegu planowanej ciąży.
Jak zapobiegać powikłaniom po aborcji farmakologicznej?
Aby zapobiec powikłaniom po farmaborcie, należy przestrzegać następujących ograniczeń w okresie występowania wydzielin:
- nie używać tamponów, kubeczków menstruacyjnych ani czopków dopochwowych;
- przestrzegać zasad higieny intymnej i regularnie zmieniać podpaski;
- nie kąpać się w wannie do momentu ustania krwawienia;
- ograniczyć wysiłek fizyczny, nie podnosić ciężkich przedmiotów;
- powstrzymać się od kontaktów seksualnych dopochwowych;
- unikać wychłodzenia organizmu;
- zrezygnować z zabiegów cieplnych, nie odwiedzać basenów, saun i łaźni;
- nie spożywać napojów alkoholowych;
- regularnie uczęszczać na kontrole ginekologiczne;
- po wznowieniu życia seksualnego stosować prezerwatywy do momentu wyboru głównej metody antykoncepcji.
Nie lekceważ zaleceń lekarza! Przestrzeganie tych prostych wskazówek pomoże Ci zachować zdrowie ogólne i reprodukcyjne.
Możliwe powikłania aborcji farmakologicznej
Farmaborcja, podobnie jak inne procedury medyczne, może prowadzić do pewnych powikłań:
- niepełne wydalenie jaja płodowego;
- silne krwawienie;
- zakażenia układu rozrodczego.
Wykluczenie przeciwwskazań oraz przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie poaborcyjnym minimalizuje ryzyko powikłań. Według statystyk i obserwacji naszych lekarzy, aborcja farmakologiczna jest w pełni bezpieczna nawet dla kobiet, które wcześniej nie rodziły.
Zalety aborcji farmakologicznej
- Wysoka skuteczność.
- Łatwość wykonania i brak inwazyjności.
- Możliwość zastosowania we wczesnych etapach ciąży.
- Brak konieczności stosowania znieczulenia.
- Maksymalna naturalność przerwania ciąży.
- Najlepsza tolerancja psychologiczna.
- Niskie prawdopodobieństwo powikłań przy przestrzeganiu zaleceń lekarza w okresie poaborcyjnym.
- Komfortowe warunki przeprowadzenia zabiegu.
- Minimalne ryzyko dla zdrowia w przyszłości.
Udogodnienia w klinikach
Prywatne ginekologiczne kliniki w Kijowie, Lwowie oraz innych miastach Ukrainy posiadają wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej w komfortowych warunkach dla pacjentki. Placówki te są wyposażone w odpowiedni sprzęt umożliwiający dokładne i szybkie przeprowadzenie badań przed przerwaniem ciąży. Ponadto możesz samodzielnie wybrać doświadczonego lekarza, który przeprowadzi zabieg skutecznie i bezpiecznie.
Masz pytania dotyczące tego, gdzie przeprowadzić aborcję farmakologiczną w Lwowie lub innym mieście? Chcesz uniknąć błędów przy wyborze kliniki i lekarza? Skorzystanie z usług specjalistów UAMEDTOURS pomoże Ci przeprowadzić ten zabieg maksymalnie profesjonalnie, bezpiecznie i komfortowo. Na naszej stronie możesz zamówić konsultację lub rozmowę telefoniczną, zadać pytanie przez Viber, Telegram lub WhatsApp. Znajdziemy optymalne rozwiązanie dla każdej Twojej życiowej sytuacji i gwarantujemy zachowanie tajemnicy lekarskiej.
Pytania i odpowiedzi
Jaki rodzaj aborcji jest najbezpieczniejszy?
Najbezpieczniejszym sposobem przerwania ciąży jest aborcja farmakologiczna. Stosowanie specjalnych preparatów pomaga uniknąć mechanicznego wpływu na macicę, a usunięcie zarodka następuje w możliwie najbardziej naturalny sposób. Ponadto, aborcja farmakologiczna najrzadziej prowadzi do powikłań.
Jak silny jest ból po przyjęciu leków do aborcji farmakologicznej?
Większość kobiet, które przeszły tę procedurę, opisuje ból jako umiarkowany. Tylko w niektórych przypadkach pacjentki skarżą się na silny ból. Ból w podbrzuszu po przyjęciu drugiej dawki leków i rozpoczęciu krwawienia nie wskazuje na powikłania. W większości przypadków leki przeciwbólowe skutecznie łagodzą ból. Jego intensywność można łatwo zmniejszyć za pomocą ibuprofenu lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych.
Co zrobić, jeśli po aborcji farmakologicznej miesiączka nie pojawiła się po 4-6 tygodniach?
W przypadku długotrwałego braku miesiączki należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia obecności pozostałości zarodka w jamie macicy lub wykrycia innych przyczyn zaburzeń hormonalnych. Dopiero po badaniu lekarz ustali przyczynę braku miesiączki i zaleci odpowiednie leczenie.
Czy można zajść w ciążę od razu po aborcji?
Tak. Już po 2-4 tygodniach po aborcji farmakologicznej dochodzi do dojrzewania komórki jajowej i przywrócenia płodności.
Czy aborcja farmakologiczna może prowadzić do bezpłodności w przyszłości?
Nie, aborcja farmakologiczna nie prowadzi do bezpłodności. Ponadto, aborcja farmakologiczna znacznie rzadziej niż inne rodzaje aborcji powoduje powikłania. Rozwój bezpłodności jest możliwy w przypadku niepodjęcia leczenia w razie wystąpienia powikłań po przerwaniu ciąży. Na przykład, przy niepełnej aborcji pozostałości zarodka mogą prowadzić do stanów zapalnych, które przy braku odpowiedniego leczenia mogą poważnie zaburzyć zdrowie reprodukcyjne.