"Ophthalmica" to międzynarodowe centrum doskonałości w dziedzinie technologii okulistycznych. Jest to jedyny na Ukrainie ośrodek dla osób z problemami wzroku, w którym połączono podstawowe zasady jakości i skuteczności medycyny:

Lekarze. Nasi lekarze corocznie uczestniczą w zaawansowanych szkoleniach i stażach zagranicznych, zdobywając nowe doświadczenia teoretyczne i praktyczne.

Najnowocześniejszy i wielofunkcyjny sprzęt. Dzięki temu możemy nie tylko wykonać operacje niedostępne w większości klinik, ale także zwiększyć szanse na pozytywny wynik.

Wysoki standard opieki. Wszyscy pracownicy szpitala rozumieją, że dla osób z dysfunkcją wzroku istnieje wiele trudności w codziennym życiu. Dlatego staramy się stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla naszych pacjentów i zawsze jesteśmy gotowi im pomóc.

 

Blefaroplastyka przezspojówkowa (oboje oczu) 3650 zł
Okulistyka 4680 zł
Operacja Topoguided OptiLASIK dla krótkowzroczności i nadwzroczności (jedno oko) 2730 zł
Implantacja wewnątrzgałkowa (jedna sesja, jedno oko) 4070 zł
Operacja zaćmy 1400 zł
Implantacja zastawki Ex Press®. Alcon. USA (jedno oko) 4650 zł
Fakoemulsyfikacja zaćmy z implantacją trójogniskowej IOL TECNIS Symfony Toric. Johnson & Johnson. USA (jedno oko) 7210 zł
Fakoemulsyfikacja zaćmy z implantacją IOL AcrySof® IQ PanOptix® TFNT30. Alcon. USA (jedno oko) 6640 zł
Leczenie zaburzeń akomodacji w krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmie (10 sesji) 250 zł
Fakoemulsyfikacja zaćmy z implantacją trójogniskowej IOL LISA tri toric 939 MP. Carl Zeiss. Niemcy (jedno oko) 7180 zł
Witrektomia (jedno oko) 3160 zł
Zmiana położenia IOL (jedno oko) 1770 zł
Face Tite (korekta czarnych worków) 2800 zł
Chirurgia Opti-Q LASEK dla krótkowzroczności i nadwzroczności (jedno oko) 1610 zł
Implantacja IOL lub ICL (jedno oko, z wyłączeniem kosztu IOL lub ICL) 2480 zł
Okulistyka 4680 zł
LASIK 1770 zł
Operacja zaćmy 1400 zł

Nasi lekarze

Przegląd klinik “Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica"”

Dziś Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica", działające w Charkowie od jedenastu lat, jest najnowocześniejszym ośrodkiem diagnostyki i leczenia problemów ze wzrokiem. Znajduje się w nim najlepszy sprzęt okulistyczny na Ukrainie oraz czołowi lekarze w regionie i całym kraju. Większość z nich jest członkami European Society of Cataract and Refractive Surgeons (ESCRS).

Historia organizacji rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to sześciu pasjonatów medycyny postanowiło stworzyć miejsce o absolutnie nowym podejściu do organizacji pracy, standardu usług i jakości opieki nad pacjentami w Miejskim Szpitalu Klinicznym nr 14 im. prof. L.L. Girszmana.

Wdrożyli oni praktyczne doświadczenia brytyjskiej szkoły okulistyki, wiedzę zdobytą przez lekarzy podczas pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz całą dostępną w tym czasie w klinice wiedzę ich zagranicznych kolegów.

Podczas gdy początkowo Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica" działało wyłącznie jako centrum diagnostyczne, w 2008 roku otwarto pierwszy własny blok operacyjny. Został zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami jakości GMP dla pomieszczeń czystych. W pomieszczeniu nie ma okien, a sterylne powietrze dostarczane jest przez niemiecki system nawiewno-wywiewny, w skład którego wchodzą: trzystopniowe filtry oczyszczające, filtry, które można spotkać tylko w nowoczesnych zakładach farmaceutycznych. Gwarantuje to wysoki standard higieny i bezpieczeństwa procedur, w zakresie aseptyki i antyseptyki.

Stworzenie bloku operacyjnego z wyposażeniem zupełnie nowym dla Ukrainy i niedostępnym w innych krajach znacznie podniosło poziom leczenia takich chorób jak zaćma czy jaskra. Niemal w tym samym czasie ośrodek zaczął przeprowadzać laserową korekcję wzroku. Przez cały rok koledzy z innych krajów, mający większe doświadczenie w tej dziedzinie, szkolili i korygowali pracę lekarzy ośrodka, aby osiągnąć idealne rezultaty.

Z roku na rok Okulistyka ewoluowała i poszerzała zakres swoich usług. W 2012 roku otwarto na przykład dział dziecięcy i własny salon optyczny. W 2013 roku ośrodek rozpoczął wykonywanie operacji siatkówki (vitreoretinal surgery).

W 2015 roku powstał dział dla osób niedowidzących. Jest to wyjątkowe miejsce na Ukrainie. To tutaj pacjenci cierpiący na problemy ze wzrokiem, którym odmówiono leczenia w innych szpitalach, otrzymują nadzieję na powrót do zdrowia.  Najnowocześniejszy sprzęt i ogromne doświadczenie lekarzy ośrodka pozwalają tym pacjentom ponownie widzieć.

Doświadczenie

Lekarze w klinice stale odbywają szkolenia w USA i Europie. Do centrum przyjeżdżają specjaliści z Niemiec, Izraela i USA, którzy dzielą się najnowszymi światowymi technologiami.

Nie tylko szkolimy specjalistów, ale także dzielimy się naszym doświadczeniem z resztą Ukrainy. Medycyna nie jest miejscem, w którym można mieć tajemnice. Naszą misją jest pomoc jak największej liczbie pacjentów i podniesienie poziomu medycyny na Ukrainie na nowy jakościowy poziom.

Sprzęt

O wysokiej efektywności pracy naszego Centrum decydują nie tylko kwalifikacje naszych lekarzy, ale również sprzęt, który na Ukrainie prawie nie ma odpowiedników.

Bez względu na to, jak kompetentny jest lekarz, bez jakościowych narzędzi nie jest w stanie pomóc. Dlatego robimy wszystko, aby pacjent otrzymał pomoc i pokonał chorobę.

Komfort

Nasza klinika stworzyła najbardziej komfortowe warunki dla pacjentów. Począwszy od konsultacji, gdzie zadaniem lekarza jest nie tylko zdiagnozowanie choroby, ale również stworzenie komfortowej atmosfery, a skończywszy na operacji i okresie pooperacyjnym.

Obsługa, jedzenie, komfort i przyjazny personel mają na celu zapewnienie jak najlepszych warunków dla pacjenta.

We wszystkim co robimy dążymy do europejskiego standardu medycyny.

Głównym celem pracy Międzynarodowego Centrum "Ophthalmica" jest pomoc ludziom, rozwój ukraińskiej medycyny i zapewnienie jej wysoko wykwalifikowanego personelu.

Kontakty z kliniką “Międzynarodowe Centrum Medyczne "Ophthalmica"”

room
ul. O. Yarosh Street, 16 G, Kharkiv, Ukraina

Podobne kliniki na Ukrainie

Artykuły

Dziś chcielibyśmy porozmawiać o chirurgii oka, a konkretnie o blefaroplastyce lub operacji powiek, i odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań. Wiel...
LASIK (laser keratomileusis in situ) laserowa korekcja wzroku jest najczęściej wykonywaną laserową operacją oczu w leczeniu krótkowzroczności, nadwzroczn...
Czy miód jest dobry na zapalenie trzustki? W zapaleniu trzustki nie można jeść słodyczy, ale w niektórych przypadkach lekarze zalecają spożywan...