5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
Kobieta w ciąży na wizycie lekarskiej w klinice medycyny reprodukcyjnej "Nadija"
5
Klinika medycyny płodności "Nadia", Kijów
Klinika medycyny płodności "Nadia" została założona w 2006 roku przez lekarzy, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu niepłodności, z wykorzystaniem aktywnych metod technologii reprodukcji. Prowadzących klinikę specjalistów można słusznie nazwać pionierami w tej dziedzinie na Ukrainie. Placówka znajduje się w historycznej części Kijowa - przy Bramie św. Andrzeja, która również zajmuje ważne miejsce...
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...
Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Macierzyństwo zastępcze

Co to jest macierzyństwo zastępcze?

Surogacja to nowoczesna technologia reprodukcyjna, w której gamety rodziców genetycznych lub dawców są zapładniane i wprowadzane do macicy specjalnie przygotowanej do tego celu kobiety za pomocą zapłodnienia in vitro. Niania ciążowa nosi płód, rodzi zdrowe dziecko i przekazuje je rodzicom biologicznym. W ten sposób para otrzymuje w pełni własne, genetyczne dziecko.

Statystyki pokazują, że każdego roku coraz więcej par zwraca się o pomoc w urodzeniu dziecka. Surogatka jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań światowego problemu kobiet, które nie są w stanie same urodzić i donosić ciąży.

Niepłodność na świecie i ustawodawstwo krajów dotyczące macierzyństwa zastępczego

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia, para niepłodna to taka, w której przez rok regularnego współżycia seksualnego, bez stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji, nie dochodzi do ciąży lub jest ona trwale przerwana.

Męska postać niepłodności może być związana z chorobami gruczołów dokrewnych, urazami i procesami zapalnymi w jądrach.

Kobieta może utracić zdolność do poczęcia dziecka w wyniku chorób jajników, jajowodów, wad rozwojowych macicy lub nieprawidłowości hormonalnych. Mogą również występować choroby, które stanowią przeciwwskazanie do zajścia w ciążę i porodu, takie jak niewydolność serca lub inne choroby, nowotwory i inne.

Według danych WHO około 48,5 miliona par na świecie uważa się za niepłodne, a kolejne 19,2 miliona ma problemy z poczęciem i urodzeniem swojego pierwszego dziecka.

W związku z pojawieniem się tej technologii reprodukcyjnej ludzie dzielą się na dwa obozy. Niektórzy uważają, że jest to sprzedawanie dzieci i niemoralne wykorzystywanie kobiety jako inkubatora. Wielu jednak uważa, że jest to ostatnia szansa dla bezpłodnej pary na posiadanie rodzonego dziecka, które będzie genetycznie identyczne z rodzicami.

W większości krajów muzułmańskich, takich jak Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran i Pakistan, korzystanie z usług surogatek jest prawnie zabronione, aż do odpowiedzialności karnej włącznie.

Wśród krajów europejskich wyróżniają się Czechy i Grecja, gdzie możliwe jest skorzystanie z usług matki zastępczej, ale istnieją pewne trudności. W Grecji, aby zostać prawdziwymi rodzicami, wymagane jest pozwolenie sądu, w przeciwnym razie dziecko pozostaje przy matce zastępczej. W Czechach konieczne jest zrzeczenie się praw przez matkę zastępczą, a następnie para musi przejść przez uproszczoną procedurę adopcyjną.

Z kolei Ukraina, Gruzja, Rosja, Kanada i niektóre stany USA mają zalety macierzyństwa zastępczego. Każdy kraj ma swoje własne warunki programu, plusy i minusy. W USA jest wysoki poziom medycyny, ale jest jeden niuans: jest ona bardzo droga i wielu ludzi na nią nie stać. Rosja jest wierna tej technice reprodukcyjnej, ale i tu mogą zdarzyć się incydenty, na przykład naruszenie kontraktu, ponieważ na poziomie legislacyjnym nie ma jasnych przepisów. W Gruzji medycyna jest średnio rozwinięta, podobnie jak konserwatywne tradycje, co również może mieć wpływ na stosunek społeczeństwa do surmam, ale cena jest tu niższa.

Koszty macierzyństwa zastępczego w 2023 roku w niektórych krajach:

Kraj Cena Dokumenty dla dziecka Usługi medyczne Dla cudzoziemców
Ukraina Od 40 000 € do 70 000 € Akt urodzenia Wysoko rozwinięte Dozwolone
Federacja Rosyjska Od 60 000 do 80 000 € Odrzucenie surogatki, a następnie tylko rejestracja zaświadczenia o rodzicach.

Średnia rozwinięty

Dozwolone (może być problem)
Republika Czeska Od 65 000 do 85 000 € Procedura zrzeczenia się praw do surogatki i pełnej adopcji Wysoko rozwinięta Poprzez adopcję
Grecja Od 75 000 do 85 000 € Uproszczone przyjęcie Wysoko rozwinięta Potrzebny jest nakaz sądowy
Gruzja Od 30 000 do 60 000 € Akt urodzenia Osoby w średnim wieku Dozwolone
Kanada Od 100 000 do 110 000 € Akt urodzenia Wysoko rozwinięte Dozwolone
USA Od 110 000 do 180 000 € Akt urodzenia Wysoko rozwinięty Dozwolone

Lekarze Wszyscy lekarze

Parashchuk Valentin Yuryevich
5
Parashchuk Valentin Yuryevich, Charków
Lekarz naczelny, położnik-ginekolog, reproduktor
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, diagnostyka ultrasonograficzna narządów płciowych kobiety, ginekologia operacyjna.

Borisov Maxim Viktorovich
5
Borisov Maxim Viktorovich, Kijów

Jest praktykującym od ponad dziesięciu lat położnikiem-ginekologiem, który cieszy się doskonałą opinią i setkami pacjentów, którzy otrzymali fachową opiekę.

 

Zabolotina Irina Vladimirovna
5
Zabolotina Irina Vladimirovna, Kijów

W swojej specjalności pracuje od 1988 roku.

Molchanova Elena Alexandrovna
5
Molchanova Elena Alexandrovna, Kijów

Doświadczony lekarz położnik-ginekolog praktykuje w swojej specjalności od 1997 roku. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym kobiet, prowadzi diagnostykę, profilaktykę i leczenie poronień, ciąż pozamacicznych i zamrożonych, pomaga zapobiegać wadom wrodzonym płodu.

Płachotnaja Oksana Walerjewna
5
Płachotnaja Oksana Walerjewna, Kijów

Od 2006 roku lekarz specjalizuje się w leczeniu niepłodności kobiet za pomocą technik wspomaganego rozrodu; prowadzi diagnostykę, profilaktykę i leczenie zapalnych chorób ginekologicznych, nieprawidłowych ciąż i urazów położniczych.

Program macierzyństwa zastępczego obejmuje:

 • badanie matki zastępczej;
 • przeprowadzenie programu zapłodnienia in vitro;
 • leki dla matki zastępczej;
 • monitorowanie i utrzymanie ciąży.

Cena macierzyństwa zastępczego wydaje się nieznacząca w porównaniu z możliwością posiadania własnego dziecka i odczuwania radości macierzyństwa. Kwestie kosztów i zasad wypłaty wynagrodzenia dla matki zastępczej, a także pomocy w czasie ciąży przyszli rodzice omawiają indywidualnie z matką zastępczą.

Do zawarcia umowy o programie macierzyństwa zastępczego na Ukrainie wymagane są następujące dokumenty:

Dla klientów:

Oryginały paszportów i kodów identyfikacyjnych współmałżonków, akt małżeństwa;

poświadczona notarialnie kopia pisemnej umowy o wspólnym pożyciu między matką zastępczą, żoną (mężem) lub małżonkami.

Dla matki zastępczej:

 • oryginał paszportu i kod identyfikacyjny;
 • oryginał aktu małżeństwa lub rozwodu (z wyjątkiem kobiet samotnych);
 • Oryginał aktu urodzenia dziecka (dzieci);
 • Oryginał wniosku męża o przyznanie statusu uchodźcy.
 • wniosek męża matki zastępczej o jej udział w programie macierzyństwa zastępczego, który podpisuje on w centrum medycznym przed rozpoczęciem programu macierzyństwa zastępczego.

Dlaczego Ukraina jest najlepszym krajem dla macierzyństwa zastępczego

Ukraina ma solidne podstawy prawne do prowadzenia programu macierzyństwa zastępczego, który jest zalegalizowany od 2007 r., dzięki czemu kraj ten stał się europejskim centrum turystyki medycznej. Ustawodawstwo chroni prawa matek zastępczych, więc nie muszą się one martwić o swoje zdrowie i spełnienie wszystkich warunków umowy, a rodzice nie muszą się martwić o zdrowie i prawa rodzicielskie do dziecka. Dużym plusem jest też to, że na Ukrainie dozwolona jest komercjalizacja matki zastępczej, ponieważ poświęca ona na to swój czas, przechodzi przez wiele różnych procedur, a ciąża i poród to dość trudny proces. Z kolei rodzicom trudno jest znaleźć znaną im kobietę, która zgodziłaby się pomóc w porodzie za darmo, łatwiej jest im zapłacić niani ciążowej.

Z programu mogą korzystać zarówno Ukraińcy, jak i osoby z innych krajów, Uamedtours może w tym pomóc. Zajmujemy się wszystkimi procesami prawnymi, procedurą IVF, kontrolą ciąży, organizacją porodu, a na koniec pomagamy zarejestrować dziecko.

Z programu mogą skorzystać zarówno Ukraińcy, jak i osoby z innych krajów.

 1. Wysoki poziom usług medycznych, który gwarantuje bezpieczeństwo dla matki zastępczej i płodu;
 2. Wysoki poziom usług medycznych, który gwarantuje bezpieczeństwo dla matki zastępczej i płodu
 3. Bardzo niskie koszty badań, zabiegów, opieki nad ciężarną i porodu.
 4. Niskie koszty życia i utrzymania matki zastępczej.
 5. Nie jest wymagane zrzeczenie się dziecka ani procedura adopcyjna;
 6. Bez dodatkowych zgód sądów i innych organów;
 7. Prawo chroni strony przed odpowiedzialnością za dziecko.
 8. Prawo chroni wszystkie strony umowy, w tym nienarodzone dziecko;
 9. Bez dodatkowych zgód sądów lub urzędów;
 10. Prawo chroni wszystkie strony umowy, w tym nienarodzone dziecko
 11. Zdrowe i czyste matki zastępcze, które są w stanie nosić i urodzić dziecko bez problemów.

Jeśli chcesz mieć dziecko i nie martwić się o jego zdrowie, przebieg ciąży, o bezpieczeństwo swoich pieniędzy i wynik umowy - to czekamy na Twój telefon do Uamedtours.

Ile surogatek jest na Ukrainie?

Co roku na Ukrainie rodzi się ponad 2000 dzieci dzięki macierzyństwu zastępczemu, większość z nich to pary zagraniczne. Istnieje około 50 klinik reprodukcyjnych oraz wiele agencji i pośredników, którzy łączą pary, znane jako "rodzice zastępczy"", z matkami zastępczymi. Ukraina jest popularnym wyborem ze względu na sposób, w jaki zostało napisane prawo dotyczące macierzyństwa zastępczego. W wielu krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, gdy surogatka rodzi dziecko, jest wpisywana jako matka w akcie urodzenia. Jeśli jest mężatką, jej mąż jest wpisywany jako ojciec. Na Ukrainie rodzice zastępczy są wpisywani jako matka i ojciec. Oznacza to, że uzyskanie paszportu dla dziecka i sprowadzenie go do domu jest znacznie łatwiejsze. Agencja, z której usług korzystają Emma i Swietłana, jest niewielka - obecnie zajmuje się dziewięcioma surogatkami - ale największa agencja na Ukrainie ma obecnie 500 surogatek na różnych etapach ciąży.

Czy surogatka dla jednego rodzica jest legalne na Ukrainie?

Surogacja na Ukrainie może być wykonywana przez pary z problemami z płodnością.

Surogacja na Ukrainie jest legalna.

KTO MOŻE ZOSTAĆ ZATRUDNIONY NA UKRAINIE?

Zastępstwo jest zwykle opcją dla potencjalnej matki, której usunięto macicę, ale która nadal ma jajniki. Może ona oddać jajeczka, aby począć dziecko, ale nie ma macicy, w której mogłaby je nosić.

Używając własnych jajeczek i technologii zapłodnienia in vitro (IVF), kobieta może znaleźć matkę zastępczą, która donosi ciążę (jej własne dziecko genetyczne).

Jeśli jednak matka zastępcza nie ma jajeczek dobrej jakości, para może skorzystać z usług dawcy jajeczek na Ukrainie.

Zastępczą matkę wykorzystuje się również w przypadkach, gdy potencjalna matka cierpi na chorobę, która może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia matki lub dziecka.