Recepcja w Klinice Griszczenko Lwów Ukraina
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów, Lwów
W kwietniu 2022 roku Klinika Academician V. Griszczenko otworzyła oddział we Lwowie na Ukrainie. Otwarcie takiego kompleksowego centrum medycyny reprodukcyjnej otwiera wiele możliwości dla mieszkańców Lwowa i gości miasta. Klinika Griszczenko jest uważana za jedną z najsilniejszych i najbardziej zaawansowanych placówek medycznych na Ukrainie, zajmujących się problemami poczęcia i niepłodności. Historia Kliniki sięga lat 80-tyc...
5
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko, Charków
Budując rodzinę, planujemy zostać nie tylko małżonkami, ale i rodzicami. Niestety, cud posiadania dzieci nie zawsze się zdarza. Według danych statystycznych jedna na dziesięć par na świecie boryka się z problemem niepłodności. Czy to oznacza, że nigdy nie zostaną rodzicami? Na szczęście nie. Niepłodność, zarówno męską, jak i żeńską, można wyleczyć. Na szczęście nie. Klinika Medycyny Rozrodu im. dr Griszczenki od ponad 30 lat z pow...
Kobieta w ciąży na wizycie lekarskiej w klinice medycyny reprodukcyjnej "Nadija"
5
Klinika medycyny płodności "Nadia", Kijów
Klinika medycyny płodności "Nadia" została założona w 2006 roku przez lekarzy, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu niepłodności, z wykorzystaniem aktywnych metod technologii reprodukcji. Prowadzących klinikę specjalistów można słusznie nazwać pionierami w tej dziedzinie na Ukrainie. Placówka znajduje się w historycznej części Kijowa - przy Bramie św. Andrzeja, która również zajmuje ważne miejsce...
Klinika medycyny rozrodu "LITA"
5
Klinika medycyny rozrodu "LITA", Kijów
Pragnienie posiadania dziecka jest jednym z najświętszych dla każdej rodziny, zwłaszcza dla kobiet. Szczęście, które dziecko przynosi swoim rodzicom, jego pierwsze kroki i uśmiech, słowa i osiągnięcia wypełniają nasze życie sensem. Niestety, dzisiejsze statystyki światowe pokazują, że większość par w dojrzałym wieku ma trudności z urodzeniem dziecka i nie może zajść w ciążę w pierwszym roku prób. Wiek, w którym para moż...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Dawstwo komórek jajowych (oocytów)

Plemniki w drodze do jaja

.

Dawstwo komórek jajowych

Pierwszą ciążę z wykorzystaniem pożyczonych żeńskich komórek rozrodczych uzyskano w 1984 roku. Obecnie kliniki dawstwa komórek jajowych są dość powszechne. Dlatego dla przyszłych rodziców, którzy muszą spróbować technologii reprodukcyjnych, ważne jest, aby wybrać placówkę medyczną, w której dawczynie są starannie dobierane. W tym artykule opowiemy o analizie materiału genetycznego dawczyni, o tym, kto może znaleźć się w katalogu dawczyń i o samej procedurze zapłodnienia in vitro (IVF). Opis wszystkich procesów doskonale zobrazuje skrupulatność, z jaką specjaliści podchodzą do tak delikatnej kwestii.

W jakich przypadkach można oddać komórkę jajową?

Może to być konieczne, gdy kobieta, która chce zostać matką, ma własne komórki płciowe wyprodukowane w niewystarczających ilościach lub o nieodpowiedniej jakości. Dzieje się tak w następujących przypadkach:

 • przy skrajnym wyczerpaniu jajników;
 • w późnym wieku reprodukcyjnym;
 • po zabiegu chirurgicznym w leczeniu patologii jajników;
 • po radioterapii lub chemioterapii
 • po radioterapii lub chemioterapii;
 • po zabiegu chirurgicznym w leczeniu patologii jajników;
 • po radioterapii lub chemioterapii
 • w obecności nieprawidłowości w rozwoju narządów płciowych;
 • w wyniku choroby genetycznej.
 • z powodu genetycznie zmniejszonego zasobu komórek jajowych.

Donacja oocytów (komórek rozrodczych) jest również stosowana w celu zapobiegania chorobom dziedzicznym, jeśli istnieje wysokie ryzyko ich rozwoju. Ponadto pożyczenie biomateriału jest zalecane w przypadku, gdy poprzednie liczne próby zapłodnienia in vitro nie powiodły się.

Kto może zostać dawcą komórek jajowych?

Donacja komórek jajowych jest możliwa tylko od zdrowej kobiety w wieku od 20 do 32 lat, która ma własne zdrowe dzieci.

Dawstwo komórek jajowych w Charkowie, Kijowie i ogólnie na Ukrainie jest regulowane przez prawo. Każdy kandydat na dawcę przechodzi obowiązkowe badania zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia nr 787. Obejmują one:

 • badania grupy krwi i czynnika Rh;
 • ogólną morfologię krwi, wskaźnik krzepliwości;
 • koagulogram;
 • fluorografia;
 • badanie przez ginekologa i terapeutę;
 • wirusy i infekcje
 • testy na obecność wirusów i zakażeń;
 • badanie pochwy
 • rozmaz mikroflory pochwy;
 • badanie cytologiczne;
 • badania z zakresu onkocytologii;
 • Ultrasonografia miednicy mniejszej.

Ponadto wykonujemy szereg badań dodatkowych:

Wykonujemy m.in.

 1. testy na obecność przeciwciał przeciw różyczce i toksoplazmozie;
 2. testy na obecność wirusa cytomegalii i chlamydii;
 3. testy hormonów AMH, FSH, LH, estradiolu, progesteronu i prolaktyny;

Artificial insemination of an egg

Etapy programu z dawczynią oocytów

IVF z dawczynią oocytów różni się nieco od standardowego programu, ponieważ konieczna jest synchronizacja cyklu dawczyni i biorczyni.

Są główne etapy takiego programu:

1. Konsultacja i badanie pary małżeńskiej.

Na tym etapie podejmowana jest decyzja o gotowości organizmu mężczyzny do wytworzenia wysokiej jakości materiału genetycznego, a organizmu kobiety do donoszenia ciąży.

Jeśli stan zdrowia małżonków jest na odpowiednim poziomie, przechodzą oni do kolejnego etapu - wyboru dawcy.

2. Wybór dawcy

Małżonkowie mogą wybrać dawcę z katalogu dawców.

Cena programu dawstwa oocytów może się znacznie różnić w zależności od wymagań, jakie para stawia dawczyni. W przypadku wyboru dawczyni z katalogu program jest realizowany anonimowo. Para nie poznaje jej imienia ani żadnych danych osobowych. W kwestionariuszu znajdują się jednak podstawowe informacje o kandydatach:

 • wysokość;
 • waga;
 • kolor oczu i włosów;
 • kształt czoła, nosa itp.
 • kształt czoła, nosa, itp.
 • grupa krwi i czynnik Rh
 • grupa krwi i czynnik Rh;
 • narodowość;
 • płeć
 • narodowość;
 • wykształcenie.
 • wykształcenie.

Aby szybko dokonać wyboru, lepiej jest od razu przekazać najważniejsze parametry lekarzowi reproduktorowi.

Następnie ustalany jest termin zapłodnienia in vitro z przyszłym dawcą.

3. Synchronizacja cykli miesiączkowych

Na tym etapie dawczyni i biorczyni powinny stać się jednym organizmem.

Cykl miesiączkowy dawczyni powinien przebiegać równolegle z cyklem biorczyni.

Synchronizację uzyskuje się dzięki zastosowaniu leków hormonalnych. Procesy te są kontrolowane za pomocą badania krwi na obecność hormonów oraz badania ultrasonograficznego jajników i endometrium.

4. Stymulacja dawczyni

Dawczyni komórek jajowych na Ukrainie otrzymuje leki hormonalne zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia. Przyczyniają się one do dojrzewania kilku komórek jajowych jednocześnie w jednym cyklu, co jest niezbędne do zwiększenia szans na powodzenie zapłodnienia in vitro.

Wzrost i rozwój oocytów kontroluje się za pomocą badań krwi na obecność hormonów oraz badań ultrasonograficznych, począwszy od 5. dnia stymulacji.

Gdy stymulowane pęcherzyki w jajnikach osiągną określoną wielkość, są one nakłuwane i usuwane są z nich dojrzałe jajeczka.

5. Zapłodnienie

Pozyskane oocyty dawczynie przekazują embriologowi, który dokonuje ich oceny, ocenia dojrzałość i wybiera najlepsze do zapłodnienia.

W tym samym dniu przyszły ojciec jest zapraszany do oddania spermy. Uzyskany w ten sposób biomateriał męski jest przetwarzany, oczyszczany z martwych i nieruchomych plemników. Do zapłodnienia wykorzystywane są wybrane zdrowe gamety męskie. Można również wykorzystać wcześniej zamrożone nasienie.

6. Hodowla i replantacja zarodków

Zarodki uzyskane w wyniku udanego zapłodnienia są umieszczane w specjalnym inkubatorze, gdzie ich rozwój jest rejestrowany przez kamery wideo. Embriolog ma możliwość stałego monitorowania zarodków. Do 5-6 dnia wybiera się zarodki o najwyższej jakości. Jeden lub dwa z tych zarodków zostaną umieszczone w jamie macicy kobiety-biorczyni. Pozostałe zarodki zostaną zamrożone do wykorzystania w kolejnych cyklach IVF, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czasami zdarza się, że para małżeńska decyduje się z czasem na urodzenie kolejnego dziecka. Do tych celów można wykorzystać wcześniej przechowywane zarodki, a procedura zapłodnienia in vitro jest znacznie uproszczona.

Wszczepienie zapłodnionej komórki jajowej

Dawca jajek: cena na Ukrainie

Cena programu dawstwa komórek jajowych zależy od wielu czynników i może być różna dla różnych przypadków. Na koszt ma wpływ wyjściowy stan zdrowia, wybór dawczyni, czas przygotowania do zabiegu i wiele innych czynników.

Prosimy o kontakt z nami w każdej sprawie poprzez: formularz opinii, e-mail, viber, Skype, a my z przyjemnością udzielimy porady lub umówimy się na bezpłatną konsultację z reproduktorem.

Lekarze Wszyscy lekarze

Alipova Elena Konstantinowna
5
Alipova Elena Konstantinowna, Lwów
Położnik-ginekolog, reproduktor, lekarz ultrasonografista
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko Lwów

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności kobiecej, USG miednicy.

Kolomiets Yuri Vladimirovich
5
Kolomiets Yuri Vladimirovich, Charków
Główny lekarz filii w Dnieprowsku, położnik-ginekolog, reproduktolog.
Klinika leczenia niepłodności Griszczenko

Specjalizacja: leczenie wszystkich rodzajów niepłodności, diagnostyka ultrasonograficzna układu rozrodczego kobiet, leczenie chorób ginekologicznych, ginekologia operacyjna.

Baranenko Ałła Leonidowna
5
Baranenko Ałła Leonidowna, Kijów

Wysokiej klasy specjalista z 17-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności

Mikitenko Dmitry Alexandrovich
5
Mikitenko Dmitry Alexandrovich, Kijów
Kierownik Laboratorium Diagnostyki Molekularnej
Klinika medycyny płodności "Nadia"

Lekarz specjalizuje się w genetyce klinicznej i laboratoryjnej, wykonuje preimplantacyjną analizę genetyczną zarodków, pomaga w identyfikacji dziedzicznych i wieloczynnikowych patologii genetycznych. Regularnie doskonali swoje umiejętności zawodowe na międzynarodowych kursach i konferencjach, opanował nowoczesne metody badań z zakresu genetyki molekularnej.

Ryabenko Elena Pavlovna
5
Ryabenko Elena Pavlovna, Kijów

Położnik-ginekolog z dużym doświadczeniem, działalnością medyczną i naukową, posiada honorowy tytuł "Honorowy lekarz Ukrainy", jest kierownikiem Kliniki Kobiet, jest współautorem monografii i autorem ponad 17 prac naukowych.

Artykuły

Na różnych etapach programu zapłodnienia in vitro stosowane są różne leki. W pierwszym etapie przygotowują one organizm kobiety do dalszej stymula...
Duży odsetek par na całym świecie ma problemy z poczęciem dziecka. Wynika to zarówno ze stanu zdrowia przyszłych rodziców, jak i z faktu, że coraz...
Jakie problemy mogą spotkać cudzoziemców na Ukrainie? W ciągu ostatnich pięciu lat ukraińskie matki zastępcze urodziły cudzoziemcom ponad 4000 dzieci...
IVF z podwiązaniem jajowodów Podwiązanie jajowodów  to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zapobiegania ciąży, który zasadn...