Recepcja stomatologii Your Dentist w Odessie
5
Stomatologia "Your Dentist", Odessa
Stomatologia "Your Dental" działa z powodzeniem od 2017 roku. Mamy doświadczenie w pracy ze wszystkimi kategoriami ludności oraz turystami zagranicznymi. Dążymy do zachowania najwyższych europejskich standardów jakości i stworzenia najbardziej komfortowych warunków dla każdego z naszych pacjentów.
Serwis w klinice TrioDent Odessa Ukraina
5
Klinika stomatologiczna "TrioDent", Odessa
TrioDent - Stomatologia ekspercka! Wybierając klinikę stomatologiczną, pacjenci zawsze zwracają uwagę na profesjonalizm lekarza. Naszym głównym atutem i dumą są wysoko wykwalifikowani i utalentowani specjaliści, którzy stale się rozwijają, doskonalą swoje umiejętności, stosują nowoczesne metody naukowe w diagnostyce i leczeniu, znajdują podejście do każdego pacjenta i robią wszystko, aby efekt przeszedł Państwa oczekiwania. &n...
Nowoczesne biuro w Misto Dent w Charkowie Ukraina
5
"Misto Dent" stomatologia, Charków
"Misto Dent" to dosłownie wiodąca stomatologia w Charkowie, geograficznie położona w dogodnej części miasta. Zaledwie kilka minut od stacji metra Botanicheskiy Sad znajdziesz nowoczesne centrum biznesowe z kliniką stomatologiczną, w której możesz uzyskać kompleksową konsultację i poddać się niezbędnym zabiegom medycznym.
Zespół Klinik im Zentrum Dental Clinic Odessa Ukraina
5
"Klinik im Zentrum" Klinika stomatologiczna, Odessa
Klinika stomatologiczna "Klinik im Zentrum" została otwarta w Odessie w 2015 roku i od początku pozycjonowała się jako nowoczesna klinika dla całej rodziny.
Lekarze stomatolodzy Elite Denta Kharkov Ukraina
5
Stomatologia "Elite Denta", Charków
ELITE DENTA Stomatologia to nie tylko zestaw usług dla pacjentów w różnym wieku. To komfortowa i przytulna, niemal domowa atmosfera, pełna uwagi, troski i zrozumienia. Jesteśmy przyzwyczajeni do zwracania uwagi na każdy szczegół, dlatego oprócz wysokiej klasy specjalistów i sprzętu, zawsze zwracamy uwagę na atmosferę: uprzejmy personel, przyjemna muzyka i filiżanka pachnącej herbaty lub kawy pomogą umilić każ...
Stomatologia "Parodent"
5
Stomatologia "Parodent", Lwów
Sieć klinik stomatologicznych "Parodent" jest jedną z najbardziej renomowanych i wykwalifikowanych klinik stomatologicznych nie tylko we Lwowie, ale także na całej Ukrainie. 22-letnie doświadczenie pozwala nam mówić o Klinice "Parodent" jako o centrum doskonałości stomatologicznej w kraju. Na przestrzeni lat klinika stworzyła unikalną koncepcję podejścia do estetyki stomatologicznej. Chodzi tu o szereg wymagań, kt&oa...

Jak wybrać najlepsze leczenie?

1. Zostaw zgłoszenie na stronie (najlepiej ze wszystkimi testami, zdjęciami i diagnozami)
2. Spotkaj się online z lekarzem prowadzącym w celu postawienia wstępnej diagnozy
3. My pomożemy w organizacji przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia, pobytu i leczenia, zgodnie z Twoimi preferencjami
4. Pobierz fakturę i zarezerwuj bilety, wizyty u lekarza, pokój w hotelu itp
5. Zorganizujemy transfery do hotelu i interesujące Cię wizyty: w placówce medycznej, hotelu, restauracji itp
6. Po udanym leczeniu otrzymujesz rachunek i transfer na lotnisko

Korony dentystyczne

Korony dentystyczne od ponad 300 lat ratują setki tysięcy ludzi przed problemami z zębami, pomagając zachować nieskazitelny uśmiech. Ich historia przeszła długą drogę od czystego złota i porcelany do najnowszej technologii wykorzystującej tytan i ceramikę. Założenie korony protetycznej, choć wymaga kilku sesji, może z łatwością zagwarantować od 2 do 20 lat wiernej służby. Możliwość idealnego dopasowania do korony, dyskretny charakter, bezpretensjonalność i długa żywotność zapewniły im dużą popularność w każdym zakątku świata.

Ceny koronek stomatologicznych

Korona Cena, EUR
Klasyczna korona metalowo-ceramiczna, materiały Niemcy-Japonia, za 1 koronę     70
Korona metalowo-ceramiczna o wysokiej estetyce, materiały Japonia, za 1 koronę 75
Korona, odlewana ze stopu kobaltowo-chromowego, Niemcy, za 1 koronę 40
Bezmetalowa korona ceramiczna z tlenku cyrkonu dla zębów szczękowych, za jedną koronę 150
Korona ceramiczna z tlenku cyrkonu bez metalu z warstwą ceramiczną, dla 1 korony     175
Korona porcelanowa, licówki porcelanowe lub pokrycia ochronne w technologii E.Max, materiały UE, za jedną koronę 175
Wkład metalowy do odtworzenia kształtu zniszczonego zęba przed odbudową (bez wycisku), za 1 wkład 35
Koronka tłoczona z powłoką MZP, 1 koronka 22
Faseta w moście, 1 korona 22
Ząb odlewany w moście, 1 korona 22
Półtrwała korona z tworzywa sztucznego, 1 korona 25
Korona tymczasowa (tylko w przypadku wykonywania ceramiki w naszej firmie), 1 korona 13

*Informacje są aktualne na styczeń 2022 r. Aktualne informacje można uzyskać u naszego kierownika.

Lekarze Wszyscy lekarze

Lisowicz Iwanna Stiepanowna
5
Lisowicz Iwanna Stiepanowna, Lwów
Stomatolog ogólny, periodontolog
Stomatologia "Parodent"

Doświadczenie Iwanny Stiepanownej Lisowycz jako lekarza stomatologa-parodonty w klinice Parodent wynosi ponad pięć lat. Z kolei odliczanie całkowitego doświadczenia zawodowego rozpoczyna się w 1997 r., od ukończenia studiów na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie.

Stolyar Alena Borisovna
5
Stolyar Alena Borisovna, Charków

Urodziłam się w rodzinie przedsiębiorców, gdzie z medycyną zetknęłam się tylko jako pacjent. Od dziecka pociągało mnie piękno i wszystko, co z nim związane, dlatego mała Alena Stolyar chciała zostać projektantką mody, artystką, designerem, jednym słowem kimś, kto tworzy piękno.

Kiedy w szkole zaczęliśmy uczyć się biologii, zdałam sobie sprawę, że to mój ulubiony przedmiot. Anatomia człowieka stała się moją szczególną pasją. Kiedy moje koleżanki kupowały wymyślne magazyny, ja kupiłam encyklopedię anatomii, chociaż też kupowałam wymyślne magazyny, bo moja miłość do piękna nigdzie nie zniknęła.

Gaidukova Tamara
5
Gaidukova Tamara, Odessa
Dentysta ortodonta
Stomatologia "Your Dentist"

Wykształcenie: Narodowy Uniwersytet Medyczny w Odessie

Sidorczuk Sergii Georgievich
5
Sidorczuk Sergii Georgievich, Lwów
Kandydat nauk medycznych, Implantolog, Chirurg, Ortopeda
Stomatologia "Parodent"

Po pomyślnym ukończeniu studiów we Lwowie w 1999 r., a następnie odbyciu stażu i praktyki, Sidorchuk S.G. rozpoczął pracę w klinice Parodent. Sidorchuk S.G. od wielu lat pomaga swoim pacjentom odzyskać pewność siebie, ponieważ jest implantologiem. Jest bezkonkurencyjny w dziedzinie umieszczania i doboru systemów implantologicznych.

Borozdina Zhanna Andreevna
5
Borozdina Zhanna Andreevna, Charków
Dentysta-terapeuta
Stomatologia "Elite Denta"

Urodziłam się w rodzinie dentystów. Może dlatego dokładnie wiedziałam, jaki zawód wybrać. Pamiętam, jak rodzice wracali z pracy do domu, omawiali swój dzień, skomplikowane i ciekawe przypadki, konsultowali ze sobą, jaka będzie właściwa decyzja. Mój tata powiedział mi, że od łona matki brałam czynny udział w pracy stomatologa, ponieważ mama pracowała będąc w ciąży. Niektóre z moich ulubionych pytań do mamy, na dole szkoły, dotyczyły stomatologii. "Co to jest zapalenie miazgi zęba? Czym różni się " pulpitis" od "periodontitis"? I jak należy ją leczyć?" A mama, zawsze opowiadała mi: objawy, taktykę leczenia, podawała żywe i jasne przykłady. Słuchałam jej z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem.

CO TO JEST KORONA PROTETYCZNA?

Korona protetyczna to niewyjmowalna nakładka, która pokrywa uszkodzone miejsce i imituje prawdziwy ząb. Korona przypomina wydrążoną "czapeczkę", która jest wykonywana przez technika dentystycznego w laboratorium i nakładana na uszkodzony ząb, gdzie jest mocowana do korzenia, implantu lub sąsiedniego zęba.

Korony mogą różnić się pod względem stopnia pokrycia uszkodzonego zęba:

  •     Korony całkowite - pokrywają całą powierzchnię uszkodzonego zęba.
  •     Korony równikowe - pokrywają tylko połowę zęba.
  •     Korony połówkowe - są zakładane po jednej stronie uszkodzonego zęba.
  •     Wkłady koronowo-korzeniowe (inlay) - często stosowane w celu zastąpienia zębów przednich, zakładane poprzez włożenie wkładu i przykryte koroną na wierzchu.

KIEDY ZAKŁADA SIĘ KORONĘ?  

Korona protetyczna jest zakładana, gdy ząb jest w ponad 70% zniszczony i nie jest możliwe jego odbudowanie za pomocą wypełnienia lub mikroprotezy. Jeśli uszkodzenie jest tak rozległe, wypełnienie lub mikroproteza nie będą w stanie sprostać obciążeniu zęba podczas żucia i najprawdopodobniej doprowadzą do dalszej próchnicy.

Jeśli nie masz pewności, która opcja leczenia jest dla Ciebie odpowiednia, nie martw się, podczas wizyty u lekarza i po zapoznaniu się z Twoją sytuacją będzie on w stanie udzielić Ci jasnej porady, czy najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zwykłe wypełnienie, korona czy implant.

Korony umieszcza się głównie w celu:

  •     Odbudowa uszkodzonego zęba w przypadkach, gdy wypełnienie nie może już pomóc.
  •     Aby zmienić uszkodzony ząb (kształt, kolor lub położenie).
  •     Chronić uszkodzony ząb przed odsłonięciem i dalszym uszkodzeniem.

RODZAJE KORON ZĘBOWYCH

W zależności od zastosowanych materiałów, korony dentystyczne dzielą się na:

  •     Metal;
  •     Metalowo-ceramiczne;
  •     Metalowo-ceramiczne; Niemetalowo-ceramiczne;
  •     Metal i tworzywo sztuczne;
  •     Kute korony.

Korony metalowe

Najmocniejszy i najbardziej wytrzymały rodzaj koron protetycznych. Są one wygodne, nie ulegają korozji i nie uszkadzają sąsiednich zębów. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania takich koron jest reakcja alergiczna na metal. Mimo oczywistych zalet są one rzadko stosowane w nowoczesnej stomatologii. Powodem tego jest ich wyraźna odmienność od zębów naturalnych.

Protezy metalowe mogą być następujących typów:

  •     stal;
  •     tytan;
  •     chrom;
  •     kobalt;
  •     srebro-pallad;
  •     stopów złota.

Korony metalowe są najczęściej zakładane na zęby żujące, które są poddawane dużej sile nacisku, ale ząb nie jest widoczny podczas uśmiechu.

Korony metalowo-ceramiczne

Korony porcelanowe osadzone na metalu są jednym z najnowocześniejszych i najpopularniejszych rozwiązań. Łączy ona w sobie trwałość koron metalowych z estetyką koron ceramicznych, ale jest od nich znacznie tańsza.

Korona jest imitacją podłoża metalowego i powłoki ceramicznej. Podobnie jak w przypadku koron metalowych, szkielet może być wykonany z różnych metali, takich jak złoto, paladium, stal lub nikiel, ale preferowane jest złoto, paladium lub platyna, ponieważ wyglądają one bardziej naturalnie.

Wadą tych koron jest to, że z biegiem lat kontakt z metalem może spowodować zmianę koloru dziąsła i jego zszarzenie, co może być zauważalne.

Czas życia koron metalowo-ceramicznych wynosi od 8 do 15 lat.

Korony ceramiczne bez metalu

Najbardziej popularnym i najdroższym rozwiązaniem są korony protetyczne. Ich główną zaletą jest absolutna naturalność. Jeśli udasz się do specjalisty, możesz wybrać kolor korony, aby idealnie pasował do koloru Twoich zębów.

Chociaż w przypadku zębów przednich zaleca się stosowanie koron bez metalu, należy zachować ostrożność podczas żucia. W przypadku żucia zbyt twardych pokarmów korona może ulec uszkodzeniu, ponieważ nie ma pod nią metalu.

Korony te są wykonywane z takich materiałów jak:

  •     Ceramika. Nie powodują one reakcji alergicznych podczas noszenia i mają zalety zewnętrzne. Ceramika najlepiej sprawdza się w przypadku zębów przednich, ponieważ zęby tylne poddawane są silnemu naciskowi. Trwałość takich koron wynosi około 5 lat.
  •     Cyrkonia. Najdroższa i najtrwalsza odmiana koron bezmetalowych. Nie uczula i może być stosowany do zębów przednich i tylnych. Trwałość do 20 lat.
  •     Tlenek glinu. Jest on stosowany głównie w zębach przednich, ponieważ stop ten nie jest tak wytrzymały jak dwutlenek cyrkonu. Jest on nieco tańszy, a jego trwałość wynosi do 5 lat.

Korony metalowe i plastikowe

Jeden z najtańszych rodzajów koron, który jest najczęściej stosowany jako korona tymczasowa. Koronę taką wykonuje się, odlewając metalowy szkielet, na który nakłada się licówkę z tworzywa sztucznego. Taka korona wygląda nienaturalnie i szybko się zużywa. Inną wadą koron z metalu na metalu jest przebarwienie spowodowane jedzeniem, alkoholem, papierosami i kawą.

Korony perforowane

Ten rodzaj korony jest zagrożonym i rzadko stosowanym rodzajem uzupełnienia protetycznego. Ten rodzaj korony przypomina czapeczkę i jest wykonany z metalu, ale ma bardzo kruche ścianki. Jedyną zaletą jest niski koszt. Ale jest też wiele wad:

  •     Tego typu korony nie można założyć na całkowicie zniszczony ząb.
  •     Korona nie przylega dokładnie do dziąsła i powstają szczeliny. Szczeliny wypełniają się cząsteczkami jedzenia, co prowadzi do próchnicy i innych chorób.
  •     Korona zużywa się bardzo szybko.
  •     Stemplowane korony są dość kruche i nie mogą całkowicie zastąpić zdrowego zęba.

PORÓWNAJMY ZALETY I WADY RÓŻNYCH RODZAJÓW KORON PROTETYCZNYCH

Rodzaje koron Korzyści Wady
metal
  • wysoka wytrzymałość
  • trwałość
  • przystępna cena
  • nieestetyczny wygląd
  • ryzyko reakcji galwanicznych
metalowo-ceramiczna
  • wysoka wytrzymałość
  • odporność na zużycie
  • materiał hipoalergiczny
  • efekt naturalnego zęba
  • konieczna jest głęboka preparacja i depulpacja zęba
  • możliwy defekt estetyczny - zauważalne metalowe opaski wzdłuż brzegu dziąsła
  • stosunkowo wysoki koszt
całkowicie ceramiczna
  •  wysoka wartość estetyczna
  •  biokompatybilność
  •   materiał hipoalergiczny
  • krucha
  • krótkotrwały
dwutlenek cyrkonu
  • wysokie walory estetyczne
  • biokompatybilność
  • wytrzymałość i trwałość
  • wysoka cena
tlenek glinu
  • najwyższa estetyka
  • wydajność
  •  biokompatybilność
  • materiał hipoalergiczny
  • wartości rezystancji niższe niż w przypadku dwutlenku cyrkonu

JAKIE KORONY SĄ NAJLEPSZE DLA MOICH PRZEDNICH ZĘBÓW?

Głównym kryterium wyboru korony na zęby przednie jest estetyka. Dlatego najczęściej wybierane są:

  •     E.max. ceramika.
  •     Cyrkonia
  •     Tlenek glinu.
  •     Metalowo-ceramiczna

JAKIE KORONY NAJLEPIEJ NADAJĄ SIĘ DO ZĘBÓW ŻUJĄCYCH?

Zęby trzonowe (zęby trzonowe, przedtrzonowe, protezy) wytrzymują największy nacisk i nie są widoczne podczas uśmiechania się. Główne kryteria to trwałość, funkcjonalność, a następnie estetyka, wpływ materiału na tkankę miękką dziąsła.

  •     Metal. Nadaje się tylko do gumy do żucia. Nie jest podatna na odpryskiwanie, jest niezawodna, wymaga minimalnego przygotowania zębów.
  •     Metal-ceramika. Optymalne rozwiązanie dla protez trzonowych. Protezy mają wystarczający margines bezpieczeństwa i są niedrogie. Klasyczna proteza metalowo-ceramiczna ma jednak negatywny wpływ na tkankę dziąseł, a jej górna krawędź może odpryskiwać pod wpływem nadmiernego nacisku podczas żucia.
  •     Ceramika. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj ceramiki. Na przykład, odpryski mogą wystąpić w przypadku klasycznych protez lub protez ceramicznych z podbudową cyrkonową. Dlatego też w obszarach żucia należy stosować mocniejsze szkło-ceramiczne E.max. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, zachowuje anatomiczny szkielet i nie powoduje alergii. Jest to jednak najdroższa opcja.
  •     Cyrkonia. Cyrkonia monolityczna jest najmocniejszym, najbardziej odpornym na ścieranie materiałem jednokolorowym dostępnym w kolorze białym. Jego cena jest porównywalna z ceną bardziej estetycznej ceramiki Emax.

JAK POWSTAJE KORONA?

Wykonanie korony protetycznej zajmuje trochę czasu i składa się z kilku etapów:

  •     Wizyta u lekarza i określenie konieczności wykonania korony i jej rodzaju.
  •     Zdjęcie rentgenowskie zęba w celu wykrycia ewentualnych wad.
  •     W razie potrzeby leczenie próchnicy zębów i innych chorób.
  •     Umieszczenie wkładu, jeśli ząb został całkowicie zniszczony.
  •     Szlifowanie zęba w taki sposób, aby korona była osadzona stabilnie i bez szczelin.
  •     Wywieranie wrażenia na przyszłej koronie.
  •     Odlew korony z możliwością wyboru odcienia dla przyszłego zęba zastępczego.
  •     Dopasowanie i tymczasowe założenie korony protetycznej.
  •     Jeśli tymczasowe dopasowanie nie powoduje dyskomfortu, lekarz może zacementować uzupełnienie na miejscu.
     

CZY NOSZENIE KORONY PROTETYCZNEJ JEST BOLESNE?

Sam proces zakładania korony jest bezbolesny, ponieważ korona jest po prostu cementowana w oczyszczonym zębie. Jednak preparacja zęba, zwłaszcza podczas zakładania wkładu, może być bardzo wrażliwa. Dlatego wszystkie preparaty są wykonywane w znieczuleniu.

ZALETY I WADY KORON PROTETYCZNYCH

Zalety:

  •     Nawet ząb, który jest zniszczony w ponad połowie, może zostać odbudowany.
  •     Dobrze wykonana i osadzona korona jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba.
  •     Można przywrócić nie tylko wygląd, ale także funkcje żucia.
  •     Korona chroni przed przeciążeniem, przedwczesnym zużyciem i pogorszeniem stanu pozostałych zębów, ponieważ "praca" żucia jest rozłożona równomiernie.
  •     Istnieje mniej przeciwwskazań niż w przypadku implantów.

Wady:

  •     Zgrzytanie zębami. Bez tego nieprzyjemnego zabiegu nie można założyć protezy. Jednak wybór materiału konstrukcyjnego ma tu duże znaczenie - instalacja bez metalu jest łagodniejsza.
  •     Korony nie można założyć, jeśli brakuje korzenia zęba lub jest on zniszczony. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie mostu lub implantu.
  •     Koszt słabego przygotowania jest zbyt wysoki. Jeśli lekarz nie wypełni prawidłowo kanałów korzeniowych, nie wyleczy próchnicy zębów lub nie spowoduje oparzenia miazgi, pod protezą rozwinie się stan zapalny.

JAK DBAĆ O KORONĘ?

Od tego, jak dobrze i regularnie dbasz o swoją koronę, zależy jej trwałość i komfort noszenia.

Kilka zasad dbania o koronę

  •     Czyść koronę po każdym posiłku. Wystarczy zwykła szczoteczka do zębów i specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Należy zachować szczególną ostrożność w obszarze pomiędzy koroną zęba a dziąsłem, ponieważ często gromadzą się tam resztki pokarmu i szkodliwe bakterie.
  •     Unikaj palenia tytoniu, napojów gazowanych i kolorowych, kawy, cukierków do żucia i gumy do żucia.
  •     Unikaj wahań temperatury spożywanych pokarmów. Nagła zmiana temperatury z zimnej na ciepłą lub odwrotnie może spowodować pęknięcie korony.
  •     Jeśli masz mniej trwałe korony, bardzo dokładnie żuj twarde pokarmy i unikaj orzechów i surowej marchwi.

JAKIEGO RODZAJU PROBLEMY MOGĄ WYSTĄPIĆ PO ZAŁOŻENIU KORON?

  •      Może wystąpić uczucie dyskomfortu lub wrażliwości.  
  •      Reakcja alergiczna.
  •      Może wystąpić zapalenie jamy ustnej.
  •      Korona może pęknąć.
  •      Koronka może się poluzować.
  •      Koronka może wypaść.

Jeśli korona została prawidłowo założona, a Ty przestrzegasz zasad prawidłowej pielęgnacji zębów, możesz być spokojny o zdrowie swojej jamy ustnej. Jeśli jednak wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast zgłosić się do dentysty.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące koron dentystycznych, ich zakładania i kosztów, zawsze możesz skontaktować się z menedżerem UAmedTOURS.

ZASTRZEŻENIA MEDYCZNE


Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie jest ona przeznaczona do udzielania porad medycznych ani do zastępowania takich porad lub leczenia przez lekarza. Wszystkim czytelnikom tego materiału zaleca się konsultację z własnym lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. UAmedTOURS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne dla osoby lub osób czytających lub postępujących zgodnie z informacjami zawartymi w tych treściach edukacyjnych. Wszyscy czytelnicy tych treści, a zwłaszcza osoby przyjmujące leki na receptę lub bez recepty, powinni skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie, stylu życia, zażywaniem tabletek lub innych faktów, które mogą mieć wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Artykuły

Złote korony Wiele osób uważa, że złote korony należą do przeszłości, ale w rzeczywistości są one nadal aktualne, bardzo przydatne i często stosowane...
Czy miód jest dobry na zapalenie trzustki? W zapaleniu trzustki nie można jeść słodyczy, ale w niektórych przypadkach lekarze zalecają spożywan...